Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egyedül 20 évesen fent tudnám...

Egyedül 20 évesen fent tudnám tartani magam egy átlag magyarországi fizetésből, ha a lakás adott?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha rossz kategóriába írom a kérdésem.


20 éves lány vagyok érettségim és okj-s pénz-számviteli ügyintéző(most végeztem el) szakmám van. Észak-Nyugat Magyarországon lakom szüleimmel.


Nemsokára (pár hónap múlva) szeretnék elköltözni, nem azért mert rosszba vagyok anyuékkal hanem mert vágyom az önállóságra.


Maradnék a jelenlegi városban, csak annyi, hogy egy 55 nm-s panellakásba költöznék el egyedül. A lakás tehermentes tehát törlesztő részletet nem kellene fizetnem, csak rezsit, közösköltséget, internet, kaja és egyéb háztartási cuccokat.


Általánosságban a városunkban 120.000ft + cafeteria jár egy gyári operátornak. Tehát amíg nem találok a szakmámhoz való irodista állást, addig a legrosszabb esetben ezt kellene dolgoznom.


Szerintetek kényelmesen megtudnék élni egyedül így, hogy adva van egy lakás amin nincs teher illetve félig bútorozott is?


Azért kérek tanácsot tőletek, mert a párom(23) akivel 2 éve vagyunk együtt még vacilál azon, hogy fel költözzön hozzám 70km-ről városba, de nem akarom, hogy ez vissza tartson engem.


Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

20/L



2017. máj. 18. 16:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell számolni, hogy a kötelező dolgokra mennyit kell költeni és meglátod, hogy mi marad és ki tudsz-e belőle jönni. Ezt meg csak te tudhatod elég-e a fizud vagy sem.
2017. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Carragher_x ***** válasza:
73%
Lakótárssal egyszerűbb lenne, viszont annak meg nem kell szükségszerűen a párodnak lennie.
2017. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#2.

Értem, csak inkább a párommal szeretnék vagy egyedül. :/

2017. máj. 18. 16:47
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen szerencses vagy, hogy a lakas adott, akkor siman.

Persze a rezsire azert oda kell figyelned, es amennyire lehet sporolni vele (panel eseten a futesen es melegvizen valszeg nem sokat tudsz, de az aramon/gazon igen, illetve a net/tv/telefon kombo is eleg valami minimalis)


Persze sok fugg attol is, milyen eletszinvonalhoz vagy szokva, es hogy abbol hova vagy hajlando lejjebb adni.

2017. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Panel esetén csak a fűtésen nem tudsz spórolni, mert az fix díjas és központból fűtik. A meleg vízen tudsz mert bár központi fűtéssel jön de olyan meleget engedsz és annyit amennyit szeretnél.
2017. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
15%
Panelban egyedi fűtés van, as házgyáriban van távfűtés. De ha nem a tiéd a lakás, akkor bérleti díjat is kell fizetned.
2017. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
Nekem kicsit kevésnek tűnik. Én szintén gyárban dolgozok havi 200000ért, de én jelenleg nem érzem úgy, hogy ez elég lenne egy lakáshoz pedig azt szeretném. Már megpályáztam egy állást ahol 250 körüli a fizetés, azt már elégnek tartanám magamnak, bár én nem vagyok az a típus aki épp fillérpontosan szeret kijönni, legwt, hogy már a jelenlegi fizetéssel is megoldhatnám. Szóval én kevésnek tartom, de halgass másokra, nem tudok biztosat mondani.
2017. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Igen, de szűkösen. Párod fizesse a fél rezsit, úgy könnyebb.
2017. máj. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, pároddal együtt meg lazán
2017. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Igen, elég.

A rezsiben a fűtés és a közös költség lehet magas, ezért e két költség alapján kellene kiválasztani a lakást, a panel nem a legjobb ebből a szempontból.

Zöldenergiás, vegyestüzelésű vagy gáz fűtésű lakás jöjjön szóba max 150Ft/nm közösköltséggel.

2017. máj. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!