Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egyedül 20 évesen fent tudnám...

Egyedül 20 évesen fent tudnám tartani magam egy átlag magyarországi fizetésből, ha a lakás adott?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha rossz kategóriába írom a kérdésem.


20 éves lány vagyok érettségim és okj-s pénz-számviteli ügyintéző(most végeztem el) szakmám van. Észak-Nyugat Magyarországon lakom szüleimmel.


Nemsokára (pár hónap múlva) szeretnék elköltözni, nem azért mert rosszba vagyok anyuékkal hanem mert vágyom az önállóságra.


Maradnék a jelenlegi városban, csak annyi, hogy egy 55 nm-s panellakásba költöznék el egyedül. A lakás tehermentes tehát törlesztő részletet nem kellene fizetnem, csak rezsit, közösköltséget, internet, kaja és egyéb háztartási cuccokat.


Általánosságban a városunkban 120.000ft + cafeteria jár egy gyári operátornak. Tehát amíg nem találok a szakmámhoz való irodista állást, addig a legrosszabb esetben ezt kellene dolgoznom.


Szerintetek kényelmesen megtudnék élni egyedül így, hogy adva van egy lakás amin nincs teher illetve félig bútorozott is?


Azért kérek tanácsot tőletek, mert a párom(23) akivel 2 éve vagyunk együtt még vacilál azon, hogy fel költözzön hozzám 70km-ről városba, de nem akarom, hogy ez vissza tartson engem.


Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

20/L



2017. máj. 18. 16:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

7: Nettó 200-ról és nettó 250-ről beszélünk?

hol lehet annyit keresni?

2017. máj. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Hát, ezt a lakást vették a szüleim, ez van. Voltak albérlők is, egy fiatal pár. A téli hónapokban kb 40.000 ft volt a rezsijük (közösköltséggel,internettel,tv-vel stb.) nyáron meg 25.000ft körül. És ezért gondoltam arra hogy talán én is eltudnám magam tartani. :)

2017. máj. 18. 23:13
 13/22 anonim ***** válasza:

12: Igen, de talán érdemesebb volna eladni és venni az árából egy másikat, mert kva magas ez a rezsi!

Nekünk 100 nm-es lakásban nem volt ennyi, pedig a belmagasság szinte a duplája!

Esetleg ha a szüleid nem hajlanak rá, az egyik szobát kiadhatod egy diáklánynak, aki hétvégén úgysincs ott, és akkor meg feljön a párod hozzád.

2017. máj. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ez a rezsi teljesen jó!

Egyáltalán nem drága. Utolsó te nem számoltál bele mindent. A leglassabb Internet simán lehet 6-8ezer egy Telekom monopol környéken, a baromi gyors Digi meg 2500 Ft. A kéményseprőt, a kazán+radiátor, vagy konvektor karbantartás, ami a távfűtés árában pl benne van.

Távfűtéses szigetelt panelnél egyébként nen nagyon van olcsóbb rezsiben..

2017. máj. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

14: Igen, tudom, ezért mondtam, hogy a panelt cserélje le téglaépítésűre.:)

Amikor 50 nm-es panelből 90 nm-es téglalakásba költöztünk, a rezsink felére csökkent, nem vicc.

Ez egy olyan különbség, amiért nagyon is érdemes egy lakáscserét levezényelni. 10 év alatt ez 3-4 milliós megtakarítás, ha 90 nm-es téglalakásba megy helyette. 5-6 milliós, ha 50 nm-esbe.

2017. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Csak hogy számszerűsítsük, elmondom egy téglaépítésű, jó konstrukciójú, cirkós, gáztűzhelyes 50 nm körüli téglalakás rezsijét:

Közös ktg. 6-9 000 Ft, víz 2000 Ft, villany 2500, gáz 2000. Fűtésidényben gáz 10 000 (ez évi 5 hónap, 2 másik hónapban ennél kevesebb).

Éves lakásbiztosítás 7-10 000 Ft.


Ez ugye eddig havi 14-22 000 Ft téltől nyártól függően.


Ezen felül van a TV-internet-telefon előfizetés.

2017. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ok, számszerűsítsünk,

Csatornadíjat kihagytad!

És ellenőrizd az összeadásodat, komolyan hibádzik :D


Nálunk 75 nm panel.

10e - közös költség (lift, szemétszállítás, takarítás, biztosítás)

6e - távfűtés alapíj + vízmelegítés (ez nyáron is)

2-5e havonta télen a +hődíj az alapdíjon felül.

5e víz+csatorna

3e villany

1500 gázátalány


Tehát nyáron 26, télen max 31e


És nem kell megvennem és karbantartanom a cirkót, meg a fűtésrendszert, mert az a házé, és a távhőszolgáltatóé. Benne van a díjakban.


Szerintem számold újra. Mert ugye nem albérletről beszélünk most, hanem a család lakásáról.

2017. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

17: Víz alatt a teljes összeget, amit a vízszolgáltatónak kell fizetni, értettem.


Mit hagytam ki?

Ezeknek a szolgáltatóknak fizetünk:

- gázszolgáltató

- villanyszolgáltató

- vízszolgáltató

- közös képviselet


- biztosító


- távközlési szolgáltató


Ezen felül semmilyen költség nincsen, és ezt mind leírtam.

2017. máj. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

17:

Szerintem Te hagytál ki összegeket.

Ez összesen mennyi?


"6e - távfűtés alapíj + vízmelegítés (ez nyáron is)

2-5e havonta télen a +hődíj az alapdíjon felül. "

2017. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
35%

"Voltak albérlők is, egy fiatal pár. A téli hónapokban kb 40.000 ft volt a rezsijük (közösköltséggel,internettel,tv-vel stb.) nyáron meg 25.000ft körül."


Ez most frankó?? Tehát van egy lakásod, csak a rezsijét kellene fizetned amit tudsz is ráadásul még két személyre is, és akkor nem tudod saját magad egyedül kiszámolni és eldönteni, hogy elég lesz-e??? Ez most tényleg komoly így 20 évesen????


Atttttyaisten.......


Na ilyenkor látszódik, hogy ahol pénz van és a segge alá teszik ott többnyire mennyire ostobák vannak..

2017. máj. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!