Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez a fűtés költség reális lehet?

Ez a fűtés költség reális lehet?

Figyelt kérdés

Egy kinézett házban, azaz az egész faluban nincs vezetékes gáz.

Mindenki vagy fával vagy PB-re kötött fűtést használ.

Amit mi kinéztünk PB-s konvektorok vannak, az eladó nagyon rendes így nem tudom kételkedjek e a szavában mikor is azt állította, hogy kettejüknek (igaz idősek nem hiszem, hogy sokat fűtöttek) évi 5-600kg PB fogyott (200-300e között van)a főzéssel együtt.

Ezt egy 80 m2-es házra nem sokallom. Vályog, 60 cm-es falak kivülről 5 cm-es szigetelés, hőszigetelt ablakok és 2,4m-es belmagasság.


Tapasztalatok szerint reális?


2017. szept. 19. 11:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nos, akkor a legjobb megoldás a vegyes kazán /szén-fa/, valamint ha létezik cirkó kazán PB-ről bár utóbbi nem biztos.


Nekünk most vettem/cseréltem cirkó kazánt, és 2 szintes 2*75m²-t havi 14E-ből megússzuk (12+2 ezer lakás támogatás) melegvíz+fűtés 6fő-re.

Egy szakértővel mindenképp beszéj hogy mit érdemes ilyen esetbe, pl cirkó-t lehet e PB-ről és mennyit enne PB-ből, valamint vegyes kazán. Egy kertes háznál mindig van fa.

2017. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!