Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A fenyő tobozzal lehet fűteni...

A fenyő tobozzal lehet fűteni kandallóban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha fa parázsra ráönteném a tobozt az égne? Van itt egy nagy fenyves. Rengeteg toboz van. Ha égne megérné össze szedni?

2017. szept. 26. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Mi lenne ha kipróbálnád? Rögtön megtudod.
2017. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Én is csak azt tudom mondani,amit az 1 es .

Ki tudja mennyi a gyanta vonzata,esetleg milyen gáz fejlődik .A dióhéj is okozhat robbanást .

Megköszönni kell a választ,mert megtisztelt vele .

2017. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Dióhéjat eltüzeljük nem robban. Barackmag szilvamag minden megy bele . A toboz is biztos jó
2017. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk tényleg kipróbálhattad volna már. A kipróbálás pedig nem azt jelenti hogy ráöntesz egy diszperzites vödörrel. Ráraksz pár darabot biztos nem lesz gombafelhő belőle
2017. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Lehet hogy jól ég, de a gyanta miatt lerakódások keletkezhetnek a kéményben. Én úgy tudom nem szabad fenyővel tüzelni a gyanta miatt, ezért gondolom, hogy tobozzal sem kéne. Én nem tüzelnék vele, max gyújtósnak egy keveset.
2017. szept. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Valószínűleg lehet vele fűteni, de én mégsem tenném, aminek 2 oka is van. Az egyik, hogy a fenyőféléknek magas a gyantatartalma, ezáltal sokkal hamarabb eltömődhetnek a füstcsövek és a kémény, aminek a vége egy jó kis szén-monoxid mérgezés is lehet. Én a magam részéről semmit nem égetek, ami fenyő. A másik ok, hogy ezer százalékig biztos vagyok abban, hogy az erdőben, földről szedett toboz (ez igaz a fára, gallyakra, mindenre)viztartalma nagyon magas. Gyártod vele a kátrányt, kormot, füstöt, mindent ami szintén eltömíthet mindent, ami eltömődhet.

Az már csak mellékszál, hogy a gyantás és vizes tüzelőanyag elegye olyan környezetszennyezést okoz, amire egy hadseregnyi 40 éves IFA sem képes.

2017. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez már válasz! Ha száraz tobozzal próbálnám meg az sem jó? Mármint úgy értem, hogy most felszedném és csak jövőre égetném el amit nyáron ki tudnák szárítani?
2017. szept. 27. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kiszárítod, attól még a gyanta megmarad. Nekünk azt mondták, amikor csináltattuk a kandallót, hogy semmi fenyőt nem szabad tüzelni benne.
2017. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Árpádsándor válasza:
18%
Kandallóba ne nagyon,cserépkályhába semmiképp. Nagyobb kazánba faelgázosítóba mehet nyugodtan, ezeknél az égési hö nagyobb, így a gyanta kátrány nem tapad le.
2017. okt. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!