Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti hogyan osszátok be a fizetést?

Ti hogyan osszátok be a fizetést?

Figyelt kérdés

Most elsősorban nem a jómóduak válaszaira lennék kiváncsi.

CSináltuk már ugy hogy felirtuk az összes költséget hogy kiderüljön honnan lehet lecsipni(vásárlás, benzin stb). Kiderült hogy nem volt haszontalan dolog benne

Azutáűn próbáltuk a hitelek rezsi befizetése után a megmaradt pénzt hetekre beosztani. minden hétre x összeg. pont hétvégére fogyott el amikor a legtöbbet költ az ember.

Vannak bevát praktikáitok?


2017. nov. 13. 18:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
31%

Mi sosem osztottuk be, hanem költöttünk, amire kellett s a maradékot elraktuk. Persze költéskor tudtuk, hogy mennyi van, így sejtettük, mennyire ugrálhatuk, illetve nem gond néha kicsit túlmenni a fizun, ha van tartalék.

Amióta extrém szegények vagyunk, egyszerű, kifizetjük a kötelező dolgokat, eszünk árérzékenyen, de azért hedonistán és egészségtudatosan és elfogy.


Az ilyen egy hétre X forint iszonyúan irritálna, remekül működött mindig a fenti laza módszer, ha 400 ezer volt, ha 80. Amikor 40-et kaptam meg a fizumból (rosszkor voltam budapesti programozó), akkor volt gond csak, de azt hiába is próbáltam volna beosztani.

Plusz nekünk nem is működne a heti X, még ételre sem, mivel pár apróságot kivéve nagyon ritkán veszünk ételt, de akkor sokat. De ami kell, az kell, minek elemezgetni? S meg tudjuk vitatni magunkkal, hogy most takarékoskodni akarunk nagyon vagy lazázni s venni, ami jön... Vagy mindkettőt, ha elég a pénz.

2017. nov. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%

100 ezer körül vagyunk ketten és KELL autó. Itt kell. Előbb kezdenék böjtbe, pedig annak sem örülnék, szeretek jókat enni, bár nem érdemlem meg.


De legalább keveset használjuk az autót s jó körülmények között 4 litert fogyaszt. 8 km-re munkába járni biciklivel és gyalog is lehet, főleg, ha az adott személy elszánt és hajnali 5-kor képes futni. A bicikli km költsége amúgy übereli az autóét, nálunk legalábbis, a mindennapos futás pedig nem opció.

2017. nov. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 kovpet ***** válasza:
100%

#12: Én elhiszem, hogy vannak élethelyzetek, amikor az autó szükséges, de azért ezt fejtsd már ki kérlek:

"A bicikli km költsége amúgy übereli az autóét".


Akárhogy is gondolkozom, ezt nem tudom elképzelni.

2017. nov. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

12-es "szeretek jókat enni, bár nem érdemlem meg.

" Hogy érted azt, hogy nem érdemled meg?

2017. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Kiderült hogy nem volt haszontalan dolog benne"


És olyan, amit máskor, máshol olcsóbban megvehettetek volna?

2017. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha busszal/vonattal akar valaki menni akárcsak 20-30 km-re is, a menetrend miatt legalább 2-3 órát elveszíthet"


Hát valamit valamiért: ha a pénzzel kell takarékoskodni, akkor megérheti erre időt szánni. Egyébként meg okosan ki is lehet használni azt a 2-3 órát.

2017. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
23%

"Hát valamit valamiért: ha a pénzzel kell takarékoskodni, akkor megérheti erre időt szánni. Egyébként meg okosan ki is lehet használni azt a 2-3 órát."


Elöször is NEM takarékoskodsz, mert általában az átszállásokkal az út is hosszabb KM-ben, mint autóval lenne, és több Km = magasabb ár. Ez tapasztalati tény, hogy - legalább is errefelé - a vonat semmi esetre sem sem olcsóbb, csak jóval lassabb.


Emellett ha a munkahelyeden ledolgozol 8 órát, akkor nem igazán hiszem, hogy neked az valami pozitív lenne, elötte meg utána még 2-3 órát, azaz összesen 4-6 órát még utazgatni fölöslegesen a max egy-másfé óra autózással szemben - mivel akkor a 8 óra helyett 12-14 órát vagy el otthonról, ami azért igen nagy különbség. Persze, lehet közben valami értelmeset csinálni, csak egyrészt a legtöbbször túl fáradt lennél hozzá, másrészt meg otthon minden elmarad és még pihenni sem nagyon marad idöd.


KOnkrétan: ha reggel 8-ra kell ott lennem, akkor 4-5 közt kell elindulni otthonról, délután meg 17-órakor végzek (kötelezö ebédidö), és 20-21 óra, mire hazaérek. Marad összesen 7 órád egyebekre.

2017. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#17

Mivel nem tudjuk hol lakik a Kérdező, no meg a menetrendet sem ismerjük arrafelé, teljesen felesleges vitázni.

Én pl. ellenpéldával tudok élni:

Ahol lakom, onnan 40 perc alatt bent vagyok vonattal a Keletiben, ami Budapest szívében van, ugyanez kocsival másfél óra, a forgalom miatt.

2017. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Az is meggondolandó, hogy érdemes-e az adott munkahelyen maradni (ahol csak annyi a fizetés, hogy alig sikerül beosztani, és ami helyileg se jó), vagy érdemesebb-e váltani,

- hogy tömegközlekedve olcsóbb lehessen a munkába járás anélkül, hogy horror időbe teljen

- és/vagy hogy esetleg a fizetés is magasabb lehessen (és akkor talán mégiscsak beleférne az autó fenntartása).

2017. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is excel táblát vezettem, de nem a bevásárlásokról, hanem a kötelező költségekről, amiket lakhatásra költöttünk minden áldott hónapban. Rezsi elemeire bontva, hiteltörlesztők, lakástakarékok. Ebből kerekítettem következő hónapra mindig egy fix összeget, ami tuti kelleni fog. A maradékot elosztottam hetekre és itt jön a legfontosabb! Előre terveztem!

Heti egyszer mentem bevásárolni és a heti tervezett keretet nem lépem át. A bevásárlás előtt pontosan megtervezem mikor mit fogunk enni. Nem volt boltba ugrálás ilyen-olyan indokkal.

Autóm nem volt, de azzal is lehet tervezni, hogy max heti x ezerért tankolsz bele, azzal gazdálkodsz, ahova lehet gyalog mész, vagy biciklivel.

Ez volt a taktikám, amíg munkahelyet nem váltottam és jobb körülmények közé nem kerültem.

2017. nov. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!