Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Konvektorral fűtünk egy 1,5...

Konvektorral fűtünk egy 1,5 szoba, konyha, fürdő és spájzból álló lakást. A konvektort az első este és nappal teljesen feltekerve, azután az őrlángnál kicsivel feljebb tekerve használtuk. Reális ennyi elfogyasztott gáz?

Figyelt kérdés
November 9-től lakunk itt, eddig majdnem 200m3 gáz fogyott. Nincs bent nagyon meleg, pólóban fázok. A konvektor egy helyen megy, többnyire délutántól reggelig megy csak őrlángnál kissé feljebb tekerve. A víz is gázzal melegszik, de csak 3 fürdünk. Két gyerek, egy felnőtt, ez összessen hajmosós-mindenünketrendbetevősnap esetén is maximum 30 perc, amikor közepes lánggal melegít az a valami, amúgy őrláng ég. A mosogatáshoz hideg víz megy, mert nem akar a konyhában megnyitott csapnál felkapcsolni a gáz (vagy fürdéskor mosogatok el). Tehát 20-22 nap alatt 200m3 gáz reális?? Ez hogy lehet?? Mi lesz, ha kinn minuszok lesznek? (-20 pl)

2017. nov. 28. 22:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon sok. A fürdésre használt gáz minimális. A konvektor lesz a ludas.
2017. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És én azzal mit tudok csinálni?
2017. nov. 29. 00:13
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem igazán értem. Egyetlen konvektor van? Kicsit soknak tűnik, de azért nem irreális. Ha egy rossz szigetelésű, húzós ablakos lakás még el is hiszem. Esetleg alulméretezett a fűtés, rossz hatásfokú, régi konvektor. De ha ezt mutatja az óra, akkor ennyi ment el. Nálunk 2 szoba van, rossz a hőszigetelés, 4 konvektor van és gázzal melegedik a víz 22 fok körül van éjjel-nappal, elmegy ennyi gáz télen. Átalányba fizetjük, úgy jobban eloszlik.
2017. nov. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nézegesd és írd az órát akár nap mint nap egy hónapig. Lehet próbálkozni is, hogy mennyi a fogyasztás ha 2-esen ég, nennyi ha maxon. Szerintem így fogsz választ kapni a kérdésedre.
2017. nov. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha annyit mutat az óra, akkor annyi fogyott.

Egy konvektorral sosem fűtesz ki egy lakást. Folyamatosan megy és a meleg oszlik el a lakásban, ugyanúgy megy a falakon ki a veszteség. Ha nem pótolsz eleget, akkor nem lesz meleg csak a fűtött levegő megy el folyamatosan. A konvektornak is van teljesítménye, tartozik hozzá fűthető légtér m3. Ez így alapból alul van méretezve.Gatyád is rámegy de meleg sosem lesz.

2017. nov. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet ha mindenhol őrlángnál kicsit feljebb mennének a konvektorok akkor jobban járnál?
2017. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rosszak az ablakok, elmehet ennyi, de mindenképp soknak tűnik. Napi 10 m3-nek nagy hidegekben is bőven elégnek kellene lenni. Azt nem írod, hány konvektor van és hány fok van a lakásban. A megoldás az ablakok átnézése, lehet kapni ragasztható szigetelő csíkot, a réseknél be kell ragasztani. Esetleg hívj ki gázszerelőt, nézze meg a konvektort.
2017. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

nem tudom hány fok van benn, nincs hőmérőnk.

az ablakok rosszak, de engem az aggaszt, hogy alig van feltekerve, mégis ilyen sokat fogyaszt.

2017. nov. 29. 16:00
 9/18 anonim ***** válasza:
Hány konvektor van?
2017. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hány konvektor van? Milyen, mekkorák a konvektorok (teljesítmény vagy kép..)? Hányas számra van tekerve?

N=10; 1=13; 2=17; 3=20; 4=23 foknak felelnek meg általában kb.

2017. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!