Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Társasházban élők tudnátok...

Társasházban élők tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Megnéztünk egy lakást, ami 2003-ban épült. Gázfűtésű, de nincs a lakásban gázkazán, hanem magának a háznak van egy központi gázkazánja. Szerintetek sokkal jobb, ha minden lakásnak van külön gázkazánja, vagy jobb, ha központi, és minden szervizelés a ház pénzéből megy és nem nekem kell finanszírozni?

2018. jan. 5. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Mi - 10 lakásos társasház - két másik házzal együtt ilyen fűtésen voltunk, de rettenetes volt!

Mi voltunk a 3 ház közül az utolsók, mire körbement a víz, mi fáztunk, az első házban meg nyitott ablaknál, gatyában voltak a lakók.

Apukám szobájába kellett venni egy palackos gázos konvektort, mert 18 fok volt a mérések szerint.

Viszont fizetni ugyanannyit kellett, mint az első házban.

Ezért aztán az egész ház egységesen levált a rendszerről (csak így lehet!)mindenkinek cirkója lett, azóta meleg van és a felénél kevesebbet fizetünk, mint addig.

A közös fűtésnél MINDENT beleszámoltak, a féléves, éves karbantartást, a fűtő köpenyének mosatási költségét, (nem vicc, volt ilyen tétel)

Ezenkívül, ha hónapokig nem voltunk otthon, akkor is kellett fizetni.

Én csak lebeszélni tudnálak, ha meleg lesz nálatok, ha nem, mert baromi ráfizetés.

A cirkót akkor kapcsolod be, amikor neked tetszik, ha nyáron fázol, akkor akkor. Itt akkor kapcsolják be és ki, amikor ők úgy gondolják.

Nem jó ez, hidd el!

2018. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
És még annyi, hogy a "ház pénzét" is ti fizetitek, nem a fán terem.
2018. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Akkor ez majdnem olyan mint a távfűtés, de rosszabb.

Majd ha egyszer nagyobb javítás lesz akkor derül ki, hogy a lakók mélyen belenyúlnak a zsebükbe vagy valami tessék lássék sóher megoldásra szavaznak. Egyedül nem tehetsz a többség ellen semmit. Én ellene vagyok minden közös dolognak. 25 év társasház után most szerencsére saját házban lakom.

2018. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak részben van úgy, ahogy az előttem hozzászóló írta. Mivel a kérdező írta, hogy 2003-as ház, ez már egy korszerűbb rendszer, tehát valószínű neked csak annyi a dolgod, hogy a lakás termosztátját beállítod a kívánt hőfokra és felmelegszik annyira, majd ez alapján a saját gázórád fogják leolvasni, hogy valójában te mennyit fogyasztottál. Olyan helyen nincs, hogy a legfelsők gatyába rohangásznak, olyan meleg lesz, míg az elsőn lakó megfagy, és ugyanannyit fizet. Ez legfeljebb régen volt a panellakásokban. Abban viszont igaza van, hogy a közös költséggel úgyis kifizeted (általában itt magasabb a közös költség), ha baj van a gázkazánnal.
2018. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es, nem panellakásban laktunk, hanem Budapesten a Belvárosban, műemlékházban.

Viszont tényleg nem 2003-ban, hanem 1992-ben szerelték fel ezt a rendszert, úgy, hogy a város tömbrehabilitációt csinált és utána eladta a lakásokat a lakóknak.

2018. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

4 nek. Nincs saját gázóra a közös fűtès elszamolásnál.

Testvèrem 6 lakásos 10 ève èpült 1 gázkazános társasházban laknak. Teljesen jó a fűtèsük, mindenki magának szabályozza termosztáttal. Az a fontos, hogy milyen a szabályzás lehetősège, hogyan kell fizetni. Amíg nem jártál utána mindennek, nem lehet rámondani hogy szar, mert nálatok (1-es) szar volt. Mindent meglehet jól ès rosszul csinálni!

2018. jan. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az #1-es valami elég extrém és kivételesen rossz példával találkozhatott.

Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. 12 lakásos társasház (2006-ban épült), központi gázkazánnal. Maga a lakás 75nm, földszinti, alulról pince minimális szigeteléssel, egyik oldalról lépcsőház, más kapcsolódási pont másik lakáshoz oldalról nincs. Ennek ellenére 23 fokos fűtésre állítva, egyedi mérőórával, pár évvel ezelőtti kemény téli hidegben is a legnagyobb havi fűtésszámla 18000Ft volt. Vagyis az összes többi csak kevesebb, és persze csak télen, nincs átalány. Sokkal költséghatékonyabb, mint ha minden lakásnak saját gázkazánja lenne. És ahogy írtad, a javítási, karbantartási költség eloszlik a lakók között, de azt természetesen Te is megfizeted a közös költséggel.

2018. jan. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6

Mivel nekem ez volt a tapasztalatom, ezt írhattam le és nyilván nem a testvéredét!

Nálunk szar volt, le is írtam, hogy miért.

Nem értem, hogy ezt miért kell bírálnia bárkinek is?

Ha máshol másképp van az újabb építésűeknél az jó, de mit sem változtat azon, amit mi tapasztaltunk.

Mindenki leírhatja a saját véleményét, nem kell a másikkal foglalkozni és összehasonlítgatni.

2018. jan. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Pont ezt nem kérdeztem meg, ami fontos: elszámolás. Szerintem sincs külön gázóra, pedig pont én is erre gondoltam, de esetleg hőmennyiség mérő? Mondjuk az nekem egy kicsit gáz volna, hogy nekünk megfelel a 21 C fok másnak kell a 26 C fok, ezért az egész ház többet fizet.
2018. jan. 6. 16:29
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nos, ismét csak a saját tapasztalataimat írom le,úgyhogy ha másutt másképp van, akkor nem kell a torkomnak esni.

Igen, egységesen volt elosztva a költség, annyi eltéréssel, hogy m2-re osztják le.

Akinek kisebb a lakása kevesebbet, akinek nagyobb többet fizetett, függetlenül attól, hogy esetleg 5 hónapja otthon sincs.

2018. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!