Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi a fene kerül ennyibe egy...

Mi a fene kerül ennyibe egy m3 melegvizen?

Figyelt kérdés

Újszerű társasház, saját kazánnal. Nemrég lakunk itt. Egyszerűen nem fér a fejembe hogy kerülhet 1900 forintba egy m3 víz. A hideget a vízmű számlázza, így pontosan látom, hogy kb. 340 Ft egy m3 víz díja és 400 a csat. díj. Egye gatya, legyen még 500 a fűtési díj, meg mondjuk havonta egy 1000 forintos alapdíj csak úgy a poén kedvéért.

Ott tartunk, hogy 1300 forintnak kellene lennie max a melegvíznek és felfelé kerekítettem.

A közös képviselő nem mond semmit, mondván ő csak leosztja a számlát ennyi felé és kész. Törődjünk bele. Én ennél azért szeretném kicsit jobban megérteni/átlátni a helyzetet.

Szerintetek? Én reagálom túl és ez egy tényleg normális díj?

Az előző helyünkön a távhő sokkal olcsóbb volt.


2018. febr. 17. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Van a társasháznak valamiféle számvizsgáló bizottsága? Velük kéne konzultálnod.
2018. febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

340 + 400 + 500 + a poén kedvéért 1000 = 2240 ft. Jól számoltam? Nekem sem fér a fejembe , hogyan lehet ennyire olcsó 1900 ft./m3

Egyébként a viccet és amit te írtál számításokat félretéve, én még a 900 ft-ot is sokallom 1 m3 meleg vízért.

2018. febr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az 1000 forintos ALAPDÍJ természetesen egyszeri és nem m3-enként értendő, csak hozzátettem, hogy ezzel még kiegyezek éppen.

Sajnos még nem volt közgyűlés amióta itt lakunk, így nem tudom ki tartozik a szám.-osokhoz. Az biztos, hogy elsőként fogom feltenni a kérdésem a köz előtt. Nemtudom, nem értem ezt hogy lehet benyelni. Más nem kíváncsi hogy lesz ennyi az ennyi, csak beletörődik és fizeti?

2018. febr. 17. 23:47
 4/8 anonim ***** válasza:
2018. febr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Azt tudod mennyibe kerül 1m3 hideg víz,mert a Vízmű számlázza .

Ezek szerint van külön meleg víz órád is,mert különben honnan tudnád a fogyasztást .

A meleg vizet a hideg vízből állítják elő,legalább is mi felénk .

Gondolom nálatok is ehhez gáz felhasználás van .

Először is úgy ki kell fizetni,mit a hideg vizet.

Hogy ebben már bent van e az elfogyasztott gáz ára,annak minden hozzáadott járulékával,azt nem tudom .Mennyire vannak a gázfelhasználások egymástól elkülönitve

Az általad számolt plusz 600,ami a hideg és meleg víz között van, egyátalán nem sokallok.

2018. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bejön a kb. 10 fokos hideg víz. 1 m3 az kb. 1 tonna, azaz 1000 kg. A víz fajhője 4,2 kJ/kg*K. 1000kg víz hőmérsékletét 1 fokkal megemelni 4200 kJ, azaz 4,2 MJ energia kell. A 10 fokos vízből készítsünk 60 fokos vizet. 50 fok különbség, vagyis 50x4,2, azaz 210 MJ energia szükséges. A gáz fűtértéke kb. 35 Mj/m3, vagyis 6m3 gáz szükséges a felmelegítéséhez, ha nincs semmi vesztesége a vízmelegítőnek (de van...). Mennyibe kerül a gáznak köbmétere? A berendezések amortizációja, és karbantartási költsége megvan? Összeadtad? Még mindig sok az 1900 Ft ?
2018. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen. Ezekszerint kb. jól tippeltem. Ezesetben legyen 600-700 forint a vízmelegítés díja. Akkorsem járunk még 1900-nál az említett költségek mellett. Ilyen ár mellett még 300 forint difit is sokallok.
2018. febr. 19. 21:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A berendezés javítását, fenntartását, a dolgozók bérét is fizetni kell valamiből.
2018. febr. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!