Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megéri egy 50 wattos napelem?...

Megéri egy 50 wattos napelem? Mire lehet pontosan kihasználni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 25. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Túrázáskor feltöltöd vele a telót.
2018. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

KB.semmire!

Amiket a tetőkön látsz,-egy olyan elem 250w-s.

Buszmegállókban szoktak ekkorákat rakni,ami feltölti az akkut,-és éjszaka megvilágítja egy ledlámpa a megállót.

2018. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Önmagában kb. semmire. Ha használsz hozzá áramkorlátozót, akkor már egy számológépet tudsz róla üzemeltetni, ha van napfény. Ha töltésvezérlőd is van hozzá, akkor egy picike akkut is tudsz vele tölteni.

Vedd figyelembe, hogy ezzel legfeljebb napi 0,5kWh-t tudsz termelni, ami alacsony fogyasztású elektronikai eszközökhöz elég. Ebben az esetben kb. egy WIFI router üzemeltetéséhez felel meg. Kb. 50W-os napelemekkel üzemelnek bizonyos térfigyelő rendszerek is.

2018. ápr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én arra használtam hogy rossz autóakkut töltöttem vele, ami kocsit nem inditott már el, ellenben androidos teló s egy szem autóizzó ment vele utóbbi csak pár órán át (50 wattos volt az izzó is, a teló meg 4 wattos intenzin internetezés mellett.
2018. ápr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!