Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha meglévő fafűtéses radiátor...

Ha meglévő fafűtéses radiátor rendszerre kapcsolunk hőszivattyút, mennyire lesz olcsóbb, mintha fütés nélküli házba építenénk ki?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 21. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Passz... főleg, hogy a fa sem azonos áron kapja mindenki az országban mindenhol, azonos minőségben, így ez totál megválaszolhatatlan... én pl 6 éve ingyen szerzem a fát, jelenleg is legalább 3 évnyi tartalékom van, nekem így csak drágább lenne hőszivattyúval... az ingyennél minden drágább.
2018. ápr. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem rezsire hanem a kiépítésre gondoltam.
2018. ápr. 21. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Mekkora előremenő hőfokkal dolgoztál eddig?

60-70 fok volt az előremenőd?

Most 35-40-45 fok lesz.

Célszerű a külső hőmérséklet függvényében vezérelni az előremenő hőfokot.

Szakemberrel ki kell számoltatni, hogy a meglévő radiátorokat mennyivel nagyobbra kell lecserélni, hogy a 40 fokos előremenő is felfűtse az adott helyiséget.

Nyilván a radiátorok áthelyezésével a csere egy része megoldható, a legkisebbeket leszereled és eladod, és a nagyokat a kicsik helyére szerelteted. A nagyok helyett meg még sokkal nagyobbakat kell majd venni.

2018. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
méhtelepen felvásárlok 30 Ft/kilós áron radiátorokat s nem lecserélem hanem hozzágányolom az egészet.
2018. ápr. 21. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!