Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 85 nm szigetelt csalâdi...

85 nm szigetelt csalâdi hâzamon új ablakok vannak, mennyibe kerülne a fűtés ha gâzzal fűtenék? Gâzkazânt akarok venni.

Figyelt kérdés
2018. jún. 5. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

126 nm-es, nincs külső szigetelés, kondenzációs kazán, ablakok 9 évesek. Két oldalról -mondjuk úgy- részleges szigetelés (kissé hosszú lenne kifejteni).

A legnagyobb hidegben 34.500 ft meleg vízzel együtt.

2018. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75nm+25 nm melléképület.Kombi cirkóval fűtünk,új ablak és nekünk van szigetelés is a házon.Átalányt fizetünk,havi kb 13000,ami azt hiszem 130m3/hó.Elszámolásnál még sosem kellett ráfizetnünk.20-22(amikor itthon vagyunk) fok-ra fűtünk télen.
2018. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló paraméterek, egy szezon enyhe télen 60 ezer, hideg télen duplája (bojlerrel), igaz, villannyal. Vezérelt, számold át gázra. Vagy nem, mivel lehet, hogy én jóval hidegebbet tartok, mint te akarsz, több vagy kevesebb a hulladékhő, más a benapozás s főleg más a szigetelés és a hőtároló tömeg. Szigetelés előtt tizenpárszor volt nagyobb a hőigény (erős extrapoláció, de nincs jobb és ez hihető), szóval szigetelve lehetne sokkal rosszabb is a jelenleginél.

Mondjuk a belmagasság az átlagosnál kisebb...


Úgyhogy nem lehet megmondani, de akinek gyengébben szigetelt házuk van, majd segítenek. Az enyém egész jó, de azért lehetne sokkal jobb is a helyzet. De nem vagyunk fázósak, 18-19 fok van télen, sokkal fölötte nem is bírnám a meleget.


Sajna nem tudom egy tipikus szigetelt ház milyen paraméterekkel rendelkezik. A többi tényező egyre többet számít, minél szigeteltebb a ház.

2018. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szigetelt, régi nyílászárók, 100 nm, 31E volt ezen a télen a legtöbb. Igaz, csak 18C-t tartunk és melegvíz nincs benne, az villanybojlerről van.
2018. jún. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a vâlaszokat mindenkinek.
2018. jún. 6. 07:13
 6/6 anonim válasza:

Nekem 86 nm, gázzal fűtök, padló és radiátor + melegviz is(+20nm garázs -fűtött kb 15 fokra )

Szigetelt ház és műanyag ablakok. Ha nem akarsz fagyoskodni, akkor szerintem évi 1600-1800 m3 gáz ( 240-280e Ft / év) megy el. Nekem 22,5-re van állítva télen és ez nem kánikula! Aki 19-20 fokban jól érzi magát, valószínű gyógyszerre többet költ vagy kabátba ül otthon.

2018. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!