Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 1800ft/mázsa szén vagy 26-28ez...

1800ft/mázsa szén vagy 26-28ezer köbméter fa éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok?

Tüzeltem már szénnel. Jól ég, de ezen az áron megéri megvenni?


2018. jún. 11. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2022. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
De.
2022. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálunk hivatalos tüzépen (nem a kisebbségiek által feladott apróhirdetés alapján) is sok helyen a köbméter, az 1x1x1m-es ömlesztett darabolt, hasított fát jelent, nem összerakott méterfát, pláne nem erdei köbméterben. Ez az általánosan elterjedtebb mostanában. Nem szoktam fennakadni amiatt, hogy miért így nevezik.
2022. júl. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13 sajnos igen, rengeteg a cigány által hirdetett, gyanúsan olcsó fa. Még jó hogy facebook-on meg lehet nézni a hirdetőt... Eddig 3-ból háromszor még egy telefont sem eresztettem meg mert láttam hogy tesó hirdet...


Amúgy fát csak erdei m3-re éri meg venni, azt is erdészettől közvetlenül rendelve. Nekem is 28 ezer + szállítást mondtak m3-re, ami olyan 8-900 kg (kéne hogy legyen, tavaszi vágásból, viszonylag szárazon). De mire odaérünk hogy már lehet rendelést leadni, lesz az még 35-38 ezer is...


Én is szenet fogok szerintem venni inkább, vegyesben valami tüzépes fával. Igaz, a barnaszén is 6800-7000 / q, de fa is fog annyiba kerülni lassan. A szén meg csak akkor lesz drágább ha mindenki IS azt akar majd venni. Nem fognak, akkor se mert félnek tőle. Szerencsére...

2022. aug. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#14, cigóktól a 2000-es évek óta én sem rendelek. Sajnos párszor már megjártam. Szintén erdészettől, fatelepről veszem. Még júniusban rendeltem, augusztus vége felé mondták a szállítást. Ömlesztett köbméterben adják aprítva hasítva. Engem nem zavar, hogy nem erdei köbméter, hiszen az ár is ehhez van igazítva. Ez így 20e/m3 szállítással együtt, számlával, fuvarlevéllel. Ha ragaszkodom hozzá, méterben is kihozzák. Még velemivel olcsóbb is fajlagosan. De nekem az időm többet ér annál a pár ezer forintnál, hogy itthon fűrészeljem, hasogassam. Végebben vettem így, ma már nem vesződöm vele.

Szénből én zsákosat szoktam venni. 30 kiló van egy zsákban, 5 zsákkal a csomagtartóban kényelmesen elhozok. Ennél nem lényeg, hogy az ember betárazzon, fűtési szezonban is ha kell, hazafelé útba tudom ejteni a tüzépet. Így nem szoktam előre felhalmozni. Amit veszek, az nagy darabos barnaszén. Nagyon jól ég, jó parazsa is van, csak jobban kormol mint a fa, gyakrabban kell kéményt, kazánt takarítani. Így zsákolva 6000Ft-ra jött ki mázsája. 7000-ért is simán megvenném. De idén egyelőre nálunk nem kapni semmilyen szenet sajnos.

2022. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!