Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen költsége van a klimával...

Milyen költsége van a klimával való fűtésnek?

Figyelt kérdés

Csak az inverteres, levegő-levegő hőszivattyú elven műköködő klíma havi fogyasztása érdekelne.

H tarifát igénybe veszem fűtési időszakba, kb 24.6 ft/Kw.


Alapból kondenzácios gázkazán fog dolgozni padló és radiátoros fűtéssel. Klimát inkább átmeneti időszakban és melegben használnám.


Ház (tervezésfolyamatban, már majdnem jó😁)

Nettó 95m2

Födém 35 cm üveggyapot

Padló 15 cm lépésálló polisztirol

Fal 20 cm polisztirol

Nyilászárók 3 rétegű üveg, tok 85mm +redöny

Az ablakok a szigetelésbe lesznek beépitve nem pedig a téglába.

Falazat 1 sor 30as ytong, a többi 30as porotherm klima tégla.

Összeségében egy jol szigetelt ház lesz ami közelitti a passzív ház hőszigetelési értékeit.



2018. okt. 25. 07:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nettó 95nm-t nem tudsz egy beltéri egységgel befűteni (szerintem). Sok minden múlik azon, hogy mennyit kell besegítenie az egyéb fűtés mellé (kell egyáltalán???).

De havi szinten 5-10.000Ft között számolhatsz, bár még mindig nem tiszta, hogy szükséges-e egyáltalán fűtésre használnod a fenti adataid alapján.

2018. okt. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ikerklimával számoltam. 1 nagy a nappali étkező konyha közlekedő, és 1 hálószobába.
2018. okt. 25. 09:53
 3/20 A kérdező kommentje:
Elvileg 4.8 kwa ház hőszükséglete télen, de a gyakorlatban ez inkább 7-7.5
2018. okt. 25. 09:55
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy írtad, átmeneti időszakban lehet érdemes bekapcsolni, de azt valóban megúszod 10.000Ft-ból havi szinten.
2018. okt. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Milyen a klíma COP értéke?


Miért nem hőszivattyú lesz az új házba? Nem kellene sem a klíma, sem a kondenzációs kazán.

2018. okt. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Még nem vettem semmit, tervezés alatt van a ház. Telek megvan közművekkel szívok.


Azért nem lesz hőszivattyús rendszerm mert nincs rá 6 millám, 1.5 m körül lesz a fűttés (céges kapcsolatok), kb 1 m a klima

2018. okt. 25. 16:57
 7/20 A kérdező kommentje:

+ jelenleg a hőszivattyúnál drágább fűtés nem nagyon van. Igaz tizen pár év alatt megtérülhetne.

Olyan fűtést akarok amit áramszünet esetén is tudok használni pl szünetmentes táppal.

2018. okt. 25. 17:03
 8/20 A kérdező kommentje:

Meg a lényeg itt akarok élni 30_40évig és tudjak alkalmazkodi a piachoz. Pl extrém gázár.. Kedvező villany akkor lecserélem elektromos kazánra. Vagy minden horror de fa megint olcsó lesz akkor mehet mellé a vegyes tüzelésű...

Kb 14-15kéne mire megtérül a hőszivattyú meg a kollektor ára, de ennyi idő alatt a fél rendszer kidobhatom mert elromlik pl egy inverter a kolektorhoz ehhez a teljesítményhez 1 milla

2018. okt. 25. 17:09
 9/20 anonim ***** válasza:

1 kWh egyenlő 3,6 MJ-al. Én jobban szeretek abban számolni, azért váltom át.


24,6/3,6=6,83 ft/MJ. Legyen 4 COP értékű a klíma, tehát 400 százalék a hatásfoka. 6,83/4=1,71 ft/MJ.


Ha kondenzációs kazánnal tudnál fűteni 100 százalékos hatásfokkal, akkor ott 3,12 ft/MJ a fűtési költség.


Tehát látható, hogy körülbelül a fele.


De azt, hogy mennyi lesz havonta a fűtési költséged, szerinted hogyan kellene megmondani?


Ha tervezés folyamatban van, akkor biztos számolt energetikus is. Nálunk szigetelés előtt forintra pontosan kiszámolt mindent.

2018. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly szeptember óta van egy középkategóriás 3,2kw-s inverteres klímám.

Mikor még nem szükséges a cirkót elindítani,bizony nagyon jó dolog.

Újkorában hetekig rajta volt a fogyasztásmérő...

A legtöbb,amit mértem,fűtés funkcióban az 840~850 w óránként,-ehhez hasonlítva kalkulálhatsz...

2018. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!