Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen költsége van a klimával...

Milyen költsége van a klimával való fűtésnek?

Figyelt kérdés

Csak az inverteres, levegő-levegő hőszivattyú elven műköködő klíma havi fogyasztása érdekelne.

H tarifát igénybe veszem fűtési időszakba, kb 24.6 ft/Kw.


Alapból kondenzácios gázkazán fog dolgozni padló és radiátoros fűtéssel. Klimát inkább átmeneti időszakban és melegben használnám.


Ház (tervezésfolyamatban, már majdnem jó😁)

Nettó 95m2

Födém 35 cm üveggyapot

Padló 15 cm lépésálló polisztirol

Fal 20 cm polisztirol

Nyilászárók 3 rétegű üveg, tok 85mm +redöny

Az ablakok a szigetelésbe lesznek beépitve nem pedig a téglába.

Falazat 1 sor 30as ytong, a többi 30as porotherm klima tégla.

Összeségében egy jol szigetelt ház lesz ami közelitti a passzív ház hőszigetelési értékeit.



2018. okt. 25. 07:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A 4.8 kW hőigény nekem elég soknak tűnik, kemény fagyban persze OK lehet, bár ha nem tartós (hazánkban nem szokott), akkor egy rendes hőtároló tömeg sokat enyhít.

Nekem egy kb. 80 nm-es, egész jól szigetelt tetőteres házam van, annak olyan 1kW fűtés kell egy átlagos (vagyis elég enyhe) téli napon, de nem vagyunk fázósak. Persze a ház szigetelése mellett vannak más tényezők is, itt egyetlen helyiség kap napot, de az nagyon, szél sok van, a hulladékhő se rossz. Sajnos hővisszanyerő szellőztetőrendszerre nem jutott pénz, ahogy klímára sem, de így secvészes a helyzet.

Ha más lakna itt, a fűtésigény simán lehetne fele vagy duplája, úgyhogy nehéz jó közelítéssel megmondani a fűtési költségeket. S a telek sem egyformák, egy enyhe tél nekem feleannyiba kerül, mint egy kemény, bár hosszútávon ez nem sokat számít.

2018. okt. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
22 fok körül már jol érzem magam
2018. okt. 26. 07:26
 13/20 A kérdező kommentje:
Szellőztetőrendszer nálam is kimarad valószínűleg. Majd olyan fűtés kész állapotba már látni fogom lesz e rá keret..
2018. okt. 26. 07:31
 14/20 anonim ***** válasza:

Üdv.

Ezt így (100%) pontosan senki nem fogja neked megmondani. Ha adsz pontos adatokat arról a két helyről ahol használva lenne a klíma, akkor egy közelítő értéket ki tudok neked számolni. De, inkább a saját tapasztalatomat mondom, egyrészt klímával fűtök otthon, másrészt 20 éve foglalkozom klímatechnikával, konkrétan a fűtésre tervezett klímákban van nagy tapasztalatom. Tehát nálam otthon: kb. 20m-es szoba fűtése nekem havonta 1000 forint környékén van. Több fajta klímával fűtök, de nem mérem mindegyiket, viszont a villanyszámla havonta sosem több 18000 forintnál, ez egy közel 200m2-es házat nézve nem rossz. Ebben benne van az 5 és 7 kW-os sütő/főzőlap 2db kombihűtő, 5 TV, 4 számítógép, 2 mikro és a világítás, stb...


Minden tél és minden ház más, a komfortérzetről nem is beszélek, mivel klímáról van szó pontos értéket nem lehet megállapítani, nem mindegy hol van elhelyzeve az egység, milyen az időjárás és a páratartalom. A beállított hőmérséklet sem mindegy, nálam 26 fok van mindenhol, de ha elég a 20-22 fok akkor már ott is jelentkezik pár %-os spórolás. Én a dual split klímáról lebeszélnélek, egyrészt drágább mint 2db split másrészt ha bedöglik a kompresszor, akkor amásik klíma sem fog működni, szezon közepén meg találj szerelőt aki kimegy és megjavítja, aki meg azt hiszi, hogy egy prémium klíma 10 év múlva nem romolhat el az téved, sajnos egy klíma sem fog menni örökké. Nálam nincs H-tarifa, se napelem/kollektor, direkt a megtérülési idő miatt felesleges, addigra vagy elromlik a klíma, vagy elavul. Most átlagba a A++ rendszerű gépek vannak elterjedve, de a trend 10 év múlva már a A+++ kílma lesz. Egy 6,1/4,1 nagyobb SEER és SCOP értékkel bíró klímát teljesen felesleges rákötni H-ra persze ez a én véleményem, még akkor is ha 2 klímáról van szó. Anno 160 ezerbe került volna, amit inkább egy új klímába, vagy a következő fél évi számákba fektetek.


Ha, otthon az összes klímámat bekapcsolom maxra, akkor sem tudnám elérni, hogy 5000 forintnál többet egyenek meg havonta. Persze itt nem ON/OFF rendszerű gépekről van szó. Egyébként éppen most terveztünk egy hasonló kettős mono split rendszert fűtésre optimalizált klímákkal, amit holnap telepítünk Dunaújvárosban. Közel 100m2 fűtése 2db 3,5kW-os Gree gyártmányú inverteres klímával (tekintve hogy már csak ezeket lehet kapni az on/off-nak hivatalosan OFF).

2018. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

[link]


6 millionál joval olcsobban is meg lehet uszni a höszivattyút.


És nem kell :

Gázbekötés

Kémény

Gázkazán

A klima is olcsobban kijőn.


Üzemeltetni is olcsobb.


Radiátor és padlofütést is kiépiteni fölösleges. Itt majdnem lehetetlen hogy olyan hőveszteség jöjjön ki hogy ne legen elég csak padlófütés. Németországban már több ezer lakást láttam csak padlófütéssel. Már viszonylag jól szabályozhatók a felület fütések is.

2018. okt. 27. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem hogy jó árnyékolás mellet és ha nem szereted nyáron 18 fokra állitani a klimát akkor elég lehet a hütés a padlófütéssel. Elég korlátozot a teljesitménye igy csak temperálásra alkalmas. Nem rég terveztük egy irodaházat padlofütéssel faincolokkal. kb 90%-ban nyáron elég a hűtő teljesitménye a padlonak.
2018. okt. 27. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

1 klima: Nappali konyha étkező egy légtérbe van kb 40 m2, hozzá kapcsolódik egy 7 m2 közlekedő.

Még egy klíma pedig a hálószobába 11 m2. A másik 2 szobába nem terveztem klímát.


A kiszemelt gázkazán 1:13 moduláris vezérlésű. 1.9-21kw között 30-80fokos előremenő viznél 93%os hatásfokú. Ehhez kapcsolodik a melegviz tároló.

2018. okt. 27. 11:31
 18/20 A kérdező kommentje:

Fűtés hűtésre max 2.5-3 millió van. Ennél tőbb semmiképpnem lehet.

Nyilaszárókra 2 millio, ebbe elvileg beleférnek a redőnyök is.

Télen nyáron 22 - 24 között lenne a hőmerséklet

2018. okt. 27. 11:39
 19/20 anonim ***** válasza:

Az általad leírt infók alapján 4 klímával megoldható a hűtés/fűtés a fürdőbe és a közlekedőbe klíma nem kell, maximum infrapanel a fürdőbe, ha szükséges. Inverteres fűtésre optimalizált A++ klímával, ami -25 fokig kényelmesen fűt megfelelő fagyvédelemmel ellátva, 1 millió forint alatt megoldható alapszereléssel együtt. Wifis klímával számoltam, így távolról is vezérelhető. Ha Budapesten, vagy Pest megyében vagy, akkor mi is tudunk segíteni.


Üdv. Klímaszerelő

2018. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges klímát és gázfűtést is szerelni egy új házba. Én is 5 éve építkeztem és gyorsan beláttam, hogy pénzkidobás.

Ha már klimatizálásban töröd a fejed és felületfűtésben, akkor hőszívattyúban kell gondolkozni,mert anaygilag avval jössz ki legjobban.

Ha nincs gázfűtés, akkor nem kell bevezetni agázt sem, nincs gázterv, nincs kémény, egy csomót meg lehet vele spórolni. Nálam 316m2 lakóteret fűt +60m2 garázs (10-15fok) egy 12,5 kw hőszívattyú, és az elmúlt telek -20 fokát is be tudta fűteni, igaz 110% ment a rendszer. A hőszívattyúk akkor működnek jól, ha nincsenek túlméretezve, nagyon pontos hőtechnikai számítással meg lehet határozni a valódi hőveszteséget és aszerint méretezni.

Ha sok pénzed van, akkor talajszondás rendszert javaslom, ha olcsón akarsz jót, akkor levegős hőszívattyú rendszert vegyél és lehetőleg japán gyártmányt, Panasonic T-cap, Fujitsu Watterstage HP, MItsubishi Zubadan, esetleg Daikin vagy Toshiba hitachi. Lg rendszert nem javasolom, klímákkal ellentétben a hőszívattyú nem egy jó konstrukció.

Nekem Panasonic rendszerem van, nagyon elégedett vagyok vele, idáig a leghidegebb télen evett fűtés-hűtés-melegvíz 10000kw/év, de az enyhébb télen csak 8500kw az éves fogyasztás.

Ami a hőszigetelést illeti, ha sok felesleges pénzed van akkor nyugodtan rakjál a házra 20cm nikecellt, de 10cm felett már soha nem térül meg a beruházás(nem lineáris a javulás), ellenben kongani fog a ház tőle ha nincs telibe ragasztva. Az ablakokat nagy dívat lett xps keretbe ragsztani és a tokrögzítőben bízni, hogy nem mozog ki a helyéről, én már láttam olyan erkélyajtót ami simán kifordult a helyéről ilyen megoldással nem javaslom. Egy 3 rétegű ablaknak/ajtónak olyan súlya van, hogy még a keretet is képes eltörni(tapasztaltam), szóval a beszerelésnél figyeljetek oda, hogy sok helyen legyen rögzítve és minőségi purhabot használjatok, a szigetelést a keretre fordítástok rá, nem lesz úgy sem hőhidas.

A házad hővesztesége dt 40 fok esetén kevesebb mint 5kw, ilyen kis teljesítményű hőszívattyút már 1,2-1,5 millióért lehet kapni.

2018. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!