Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Két fő átlagos fogyasztással...

Két fő átlagos fogyasztással havonta kb hány KW áramot fogyaszt? Vagy hány Forintnyi áramot?

Figyelt kérdés
2018. nov. 13. 20:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ketten vagyunk. 31000 a havi villanyszámlánk. Hőszivattyúval fűtünk, ami a számla körülbelül a felét teszi ki. Minden más is villannyal megy, sütés-főzés, mosás, mosogatás, bojler, klíma a nagyobb fogyasztók. De sok kicsi sokra megy, az állandóan bekapcsolt eszközök - kamerák, modem, router, wifi, szünetmentes tápegység is számottevően hozzájárul a fogyasztáshoz.
2018. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

6. voltam. Ja, elég sokat tudnak enni az eszközök akkor is, ha nem használjuk őket. Mi szigorúan lekapcsolunk mindent, ha nem kell, a konyhai hosszabbítón minden konnektor külön kapcsolós, ha sütőtököt sütünk, akkor nem kap delejt a mikró, mert az elég zabálós...

Csak a hűtő és a bojler megy nonstop, hiszen azoknak kell (de ha elutazunk, a bojlert letekerjük, pedig így is keveset fogyaszt). A routert is napi többször kapcsoljuk, az sem kevés. A leggyakrabban használt lámpák ledesek. Anno nagyon rámentünk a számítógépek fogyasztására is, azok sokat mennek.


Mondjuk télen kevésbé van gond, akkor legalább fűt az, ami áramot vesz fel. De ha a fűtés vezérelt árammal megy (s pláne ha nem is villannyal), akkor jobb, ha a nappalit nem pazaroljuk, csak éppen nem lesz 100% pazarlás :)

2018. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12: Igen, érdemes bérelni az ELMŰ-től, vagy akár venni fogyasztásmérőt. És a mért eredmények alapján módosítani a fogyasztást.


A mérő szerint HIFI cuccok pl. hangerő nélkül, ugyanannyi fogyasztanak, mint max. hangerőn, készenléti állapotban is fele annyit kb. ami felér egy villanykörtével darabonként!

Szóval pihenőn én már semmit nem tartok.

A hűtőt lecseréltem, mert nemtudnimért 450-et fogyasztott, most 110-et fogyasztó van, 4 év alatt bejött az ára, most már 4. éve spórolok csak a hűtőcsere által évi 340 kW-ot.

Nekem csak a lámpa, hűtő, szórak. elektronika megy árammal, ez kb. 70 kW havonta.

2018. nov. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az elmű elvileg magától is felülírja a havi becsült értéket évente, tehát gyakorlatilag tök mindegy mit adsz meg, úgy is elszámolják a különbözetet és becsülnek egy év múlva egy új megközelítő értéket, ami ténylegesen a fogyasztásotok alapján lesz.


Mi ketten lakunk egy 2,5 szobás lakásban. Villany főzőlap, sütő, hűtő, mikró, egyéb kisgépek, mosógép, porszívó, tv, stb. Nem igen spórolunk vele, de eddig max 100 kWh-t fogyasztottunk havonta (~4000 Ft). Mondjuk nem is sokat vagyunk otthon. Hétköznap dolgozunk, hétvégén kirándulunk, jövünk-megyünk.

2018. nov. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Lehet havi leolvasás után is fizetni, de a feltételeket nem ismerem. Én regisztráltam a honlapjukon, ahol figyelemmel kísérhetem a számláim alakulását, a részszámla összegét is tudom módosítani, ajánlom neked is.Én az e-on-nál vagyok [link]
2018. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nálunk minden áramról megy. Most havonta hogy még nem kell olyan sokat fűteni 500-700kw havonta. Nyáron 300-400kw. Tavaly télen az 1000kw-ot is volt hogy elértük. Havonta most olyan 25ezer forintot fizetünk. Mivel más rezsink nincs csak a villany így nem tartom vészesnek, de jövőre tervezzük a gáz bevezetését. Amúgy úgy ennyi hogy minden háztartási gép új, energiatakarekos kivéve a bojlert.
2018. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Számold ki átlagban mennyit mennek milyen fogyasztású készülékeid. Mondjuk megy átlagban 500 watt (0.5KW) fogyasztás napi 12 órában, akkor 0.5*12*30(ennyi nap van egy átlag hónapban) * 45 (kb. ennyi forint egy kilowatt áram plusz hálózati díj stb) és kb 8100 forint számlád lesz.
2019. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!