Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kb mennyivel érdemes kalkulálni?

Kb mennyivel érdemes kalkulálni?

Figyelt kérdés
Ketten bérlünk egy kis lakást. Csak rezsit kell fizetni. Fűtési szezonon kivűl 20 ezret fizettünk fejenként, tehát a rezsiköltség negyven ezer Ft. Azt mondták hogy télen fűtéssel együtt kb 30 ezer per fő, tehát összesen hatvanezer, amiben benne van a fűtés is. Egy gázkonvektor van a lakásban, arról megy a fűtés, 7-es helyett négyesen megy, ha felmelegedett kikapcsok, tehát vannak szünetek. Ez a 30 ezer per fő rezsi reális lehet? Ennyit igértek mikor beköltöztem, többször is rákérdeztem.
2018. nov. 22. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, szüleim gázkonvektoros lakásában is nagyjából havi 20.000Ft a fűtési költség intenzív fűtés mellett (55nm), átmeneti időszakban ennél jóval kevesebb (6-10.000/hó).
2018. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem ez így nagyon érdekes, nem számlák és fogyasztás alapján fizettek? Mindenképpen vezetném magamnak az óraállásokat.

Mi egy 50 m2-es lakásban lakunk ketten, nem szigetelt, rossz ablakokkal. Nyáron a rezsink összesen, közös költséggel, nettel 20.000 Ft (víz 3000 körül, villany bojler miatt 8000 körül, gáz szinte 0, net 4500, közös 6000).

Télen a fűtésünk ilyen időszakban +10.000 körüli, legnagyobb hidegben volt +30.000 (tehát ősszes összesen 30.000, télen 50.000).

Viszont konvektorunk 3-as fölött soha nem ment, 22 fok körül tartjuk a lakást.


Szóval télen oké lehet a 60.000 rezsi néhány hónapra, de ez tőletek függ. Viszont az alap 40-et sokallom. Énmindenképp kérnék számlát.

2018. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Még a 40 ből is ki kellene jönnie a rezsimek még télen is..
2018. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként megnéztem a gázórát tegnap este meg most, és csak 2köbméter a különbség tehát nem fogyaszt sokat
2018. nov. 22. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez 2*30=60 m³ kb 7000 Ft, de azért csak ennyi, mert idén még nem is volt hideg. Ha januárban, februárban, márciusban megint olyan lesz, mint az elmúlt években, akkor simán lehet 200 m³ a havi fogyasztás egy konvektoros lakásban. Az meg már rögtön ~23 ezer csak a fűtésre.

Télen többet világítasz is... stb.

Így jön ki a téli-nyári különbözet.


De egyébként muszáj ezen rugózni? Legalább 80-100 ezret spóroltok azzal, hogy nem fizettek bérleti díjat, csak rezsit. Ez még elnagyolt rezsiszámítás mellett is több mint jutányos. Biztos hogy nem rajtatok gazdagszik meg a tulaj, csak nyilván könnyebb az előző évek alapján beszedni a rezsit, mint forintfillérre nyilvántartani.

2018. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Örüljön az ember a mai világban, ha ez a legnagyobb baja.

Fűtésre télen abszolút reális 20 ezer forint egy konvektoros lakásnál. Most még nincs annyira hideg, jól szinten tartható a belső hőmérséklet. Amikor tartósan -10 fok körüli hőmérséklet van, akkor az ember már meresztgetheti a szemét a fűtés számlán, ha amúgy szeretne komfortosan meglenni.


Én inkább arra lennék kíváncsi a másik 40 ezer mit tartalmaz?

2018. nov. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!