Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyire sok pénz ez télen a...

Mennyire sok pénz ez télen a fűtésért (panel)?

Figyelt kérdés

Itt nagyjából mindenhol 15-20 ezer körüli a fűtésátalány télen. A mostani lakásban majdnem 18 és ami szomorú, hogy nem mérős, így spórolni se lehet rajta. Ellenben egy szál nyári ruhában vagyok, Szerintem van, hogy több, mint 25 fok van idebent. Elég kellemetlen tud lenni, meg álmosít is. Van akinek meg ez jön be. :D


De azért irigykedem, aki olyan településen lakik,ahol ennél lényegesen olcsóbb a fűtés. Lehet ez minden nagyvárosban így van, mint itt.


Emiatt elköltözni nem fogok nyilván, szeretem ezt a helyet.



2018. dec. 9. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attol fugg hogy mekkora lakast futtesz?

De sokallom, 2 szobas szigetelt panelre 5 ezret fizetek, sajat hokozpotal, allando 22 fok van.

2018. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
57 nm-es. :D De am mindenhol ennyi itt kb.
2018. dec. 9. 22:47
 3/12 anonim ***** válasza:

sok-nem sok(?)..ha megy a pazarlás a házatokban!

A 10cm hőszigetelés + egyedi mérőórás rendszer miatt megfeleződött a fűtési költségünk 2008 óta. Vedd rá a közös képviselőt, hogy induljon panelszigetelési program.

2018. dec. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

34nm szigeteletlen panel ~8500Ft az átalány.

Gondolom neked is be van rohadva az elzárószeleped. Én ezzel küzdök. 2 hét van a cserére nyáron, akiket a közös képviselet ajánlott/küldött még 1 se ért ide 2 év alatt, akkor sem, amikor állandóan telefonálgattam nekik.

2018. dec. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 50 m2-re nyáron 8, télen 25 az átalány, köztes időszakban 12, ebben benne van a vízmelegítési díj is. Mondjuk így leírva eléggé érdekes átalány, mikor folyamatosan változik... Na mindegy, borzasztóan drága, ha összeadom és kiszámolom fűtési időszakra, akkor a negyedéből ki kellene jönnie. Persze 30 fok van és télen is nyitott ablakok.
2018. dec. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szigetelve van az épület, Pécsen vagyok, ez a negyedik lakás ahol lakom, mindenhol kb. Ennyi volt a fűtés. Nyilván a modernebbekben máshogy van. Egyébként itt nem lehet elzárni semmit, vagyis teljesen felesleges, mert nincs mérés lakásonként. Én lezártam a fűtőtesteket (újak) de attól még a csövekben ugyanúgy megy a melegvíz, sokat nem segít a lakásban lévő hőségen.
2018. dec. 10. 09:19
 7/12 anonim ***** válasza:

49m2-es lakás, télen a fűtés 18ezerft, úgy, hogy benne van 5m3 melegvíz is. Szigetelt, új nyílászárók, egyedi mérős. Egy szál póló ilyenkor még elég, de az igazi téli hidegben még a lábunk is lefagy a papucsban, és pulóvert kell venni. Persze hozzá tartozik, mivel egyedi mérős, így nem kapcsoljjuk be a radiátorokat. A csövek melegítik a lakást. Aki fűt, hogy ne kelljen felöltöznie, annak 25-30ezer a fűtése.

Tehát a miénkhez képest szerintem a tiéd nem sok. Bár nem 5000 meg 8000 ahogy mások írták, de te legalább nem fagysz meg ezért a pénzért még pluszban.

2018. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem 40 000 forint volt az általány díj, majd mikor hőszigeteltek, egyedi mérőórákat kaptunk és ablakcsere is volt, azóta csak 13 000 forint. 67 nm-es panel.

Nagyon sajnálom azokat akik szigeteletlen panelban laknak.

2018. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi 3 évvel ezelőtt vettük a lakásunkat (Bp, 53 m2-es panel, középső lakás, 3. emelet (a 11-ből), nem szigetelt a ház).

Első évben ugyanezek voltak a "számaink", mint nektek. 25 C fok (nagyon meleg), 18 ezer az átalány, nem mérős radiátorok.

Második évben valamit "elállítottak", mert már nem volt 25 fok a lakásban csak 22-23 (pont ideális hőmérséklet), az átalány meg lement 15 ezerre.

Harmadik évben (idén) meg már csak 20 fok van a lakásban (ez már nekünk kevés) és 12 ezer az átalányunk.

Szerintem a 18 ezres átalány a 25 fokért az nem sok. Reális, ha nem szigetelt a társasház. Nálunk is ennyi volt első évben.

2018. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Upsz, most látom, hogy szigetelt a ház. Bocsi! Akkor nem tudom, mennyi lenne a reális.
2018. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!