Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nálatok hány fokon van a...

Nálatok hány fokon van a gázkazán a 23 fok eléréséhez?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy nálunk a folyamatos 52 fok az sok vagy jónak mondható. Szigeteletlen, kocka családi ház, 2 szoba, 23,5-re állítom a termosztátot, azt soha nem éri el ebben a hidegben, így folyamatosan fűt a kondenzációs gázkazán 52 fokon.
2018. dec. 18. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 40 éve 70°C-ra van állítva.
2018. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45 fokra állítva simán felfűt többre is. Szigetelt. Immergas Eolo.
2018. dec. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szigeteletlen cs. ház, 40 fokon van a víz.
2018. dec. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szigeteletlen földszintes társas. 60 fokon van viz. Simán felfűt 24 fokra is.
2018. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szigetelt ház. Zártégésterű (nem kondenzációs) gázkazán. Időjárás követő vezérléssel 33°-os előremenő vízhőfokkal.
2018. dec. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kondenzációsnál elvileg az a lényeg,hogy 55 foknál ne legyen magasabb az előre menő,mert csak ez alatt érvényesül a kondenzációs lecsapódás,és a jobb hatásfok.
2018. dec. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elég nagy különbségek vannak a hőfokokban, ez meglepett. Persze biztos függ a kazántól, vagy az igényelt szobai hőmérséklettől.
2018. dec. 20. 12:34
 8/8 anonim válasza:

Nálam először 50 fok volt a max előremenő, de nem volt elég sajnos az akkori hidegben, 23 fok eléréséhez. Végül megemeltem 60 fokra.

Bár az én kazánom folyamatosan szabályozza az előremenőt, ahogy kezdi elérni a kívánt hőmérsékletet, úgy csökkenti a vízhőfokot. Opentherm vezérlés, vagy mi.

Egyébként szerintem 60 fokkal sem működhet túl rosszul, mert csomú kondenzvíz folyik le. (Átlátszó a cső)

Meg a terheléstől is függ a hatásfok, nem csak a hőmérséklettől. Tehát hogy a visszafolyó víz milyen hőmérsékletű, mekkora hőt vettek ki a hőleadók.

2019. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!