Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel olcsóbb a fűtés távhővel...

Mivel olcsóbb a fűtés távhővel, gáz/elektromos konvektorral vagy más módszerekkel? Több lent

Figyelt kérdés

Most akarunk párommal albèrletbe menni (ugye örökké nem maradhatunk a szülők nyakán)


Jelenleg falun lakunk kertes házba szènnel,lignittel de leginkább fával fűtőtt házba (gyümölcsössel rendelkezünk ill faiparral foglalkozunk így van fa bőven)

Egy nap 3-4 kellett tenni a kazánra ès így volt bent 25-30 (nekünk ez volt az ideális)


A gázt csak nagyon ritkán kapcsoltuk be pl ha mindenki beteg, stb


Èn szemèly szerint szeretem ezt a fűtèsi rendszert ès nem is szívesen megyek el városba



A lènyeg a lènyeg nekem teljesen új a távhő vagy a konvektor rezsi költsége (persze rokonoknak van konvektor de nem használják már règóta)


2019. ápr. 29. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Ha hőszigetelt a panel akkor a távhő a legolcsóbb, 8-15 ezer forint/hó.

ha nem szigelelt a panel akkor pedig 30 ezer a távhő.

2019. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

de sok helyen a távhővel nem tudsz ilyen meleget csinálni, ott 21 fok talán az előírás, csukott szobaajtóval. Valamint a költségosztóval rendelkezőknél sokan nem fűtenek és a falakon keresztül a szomszédot te fűtöd. Sztem ezeknek a közös dolgoknak van hátránya. A konvektor egyedi, nálam 10cm szigetelés van a társasházon és az idő legnagyobb részében őrlángon cammog, így 21 fok körül van, ami nekem jó. Az elektromos minden szempontból a legdrágább.

A 30 fokhoz vedd figyelembe, hogy társasházakban a falakkal a szomszédot is nagyban fűtöd.

2019. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elfelejtheted az eddigieket, mert eddig ingyen fával fűtöttél 30 fokra, ami totál irreális. Az tuti, hogy fázni fogsz rendesen, mire megszokod a reális 20-22 fokot. Az albérlet legyen korszerűsített (azaz ne konvektor és ezeréves gázkazán legyen) és szigetelt, akkor még téli szezonban sem lesz 15e-nél nagyobb a fűtésszámla.
2019. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudom hogy elfelejthetem,ès nincs is azzal gond mert alapjáraton nem vagyok fázós másnál voltunk pl hètvègèn haveroknál ott kb 18-22 fok volt ott se fáztam,de mivel szüleimmel laktunk más fázósabb volt így alkalmazkodtunk


Ès fèlre èrtès ne essèk nem folyton 30 fok volt csak nagyobb hidegekben szimplán 25


De köszönöm az eddigi válaszokat

2019. ápr. 29. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!