Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti hogyan gazdálkodtok okosan?...

Ti hogyan gazdálkodtok okosan? Hogyan tanuljak meg nem pazarolni, nem szórni a pénzt és ezzel lecsökkenteni a rezsit, megélhetési költségeket?

Figyelt kérdés

2019. júl. 9. 15:38
 1/8 anonim válasza:
100%
2019. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Úgy, hogy nem pazarolsz.


Mondjuk nem mindegy, hogy havi 150-ből akarsz albérletben megélni, mert akkor nagyon sokat nem tudsz spórolni. Vagy havi 500 ezret versz el bulizásra, naponta felmosol és újra töltöd a medencét. Nyilván utóbbi esetben 1-2 dologgal is 10 ezeket spórolsz.


Másik opció, spórolás helyett megnézed, hogyan kereshetnél többet. Fejlődés, tanulás, fusi munka, stb.

2019. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Alapok: villany lekapcsolása, ha nem vagyunk a szobába, nem hagyunk bedugva tel.töltőt, laptopot ha nem kell. Izzók cseréje. Gépek cseréje. Ilyesmik. Persze jó lenne pl napelem a házra, de az most nem fér bele.
2019. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Megtanultam főzni, listával járok vásárolni kéthetente.

Soha ne menj éhesen vásárolni, mert minden felesleges marhaságot összevásárol ilyenkor az ember!

Szendvicseket viszünk a munkába, gyakran házilag készült tojáskrémmel, tepertőkrémmel, körözöttel, stb.

Kaját nem dobálunk ki, a maradék pörköltből lesz hortobágyi, a maradék nokedliből tojásos nokedli, a rizsből valamilyen rakottas, a maradék húsvéti sonkából sonkáskocka, a főtt tojásból rakott krumpli, a spenótból spenótos penne rászórt sajttal,...stb. és amit nem lehet így hasznosítani, az megy a fagyasztóba.

Mióta 2 naponta főzök kettőnkre, felére csökkent a kajára költött pénz.

Egy héten 1-2x mosok, de akkor tele a gép, nem indítom el egy bugyival vagy melltartóval. Nyáron hetente, télen kéthetente húzok ágyat, akkor mosom a törölközőket, konyharuhákat is.

Vízzel-villannyal spórolunk, fogmosáskor nem folyatjuk a vizet, ahonnan kijövünk leoltjuk a villanyt.

Ha elmegyünk strandra, vagy kirándulni viszünk magunkkal szendvicseket egy zacsiban jégakkuval. Nem veszünk ezerért lángost, vagy méregdrága egyebeket. Max egy kávét iszunk, mert azt frissen és forrón szeretjük.

Üdítőket nem veszünk, gyümölcsteát iszunk nyáron hidegen, citrommal, ásványvízzel, télen melegen.

Én ruhát turiban vásárolok - megvehetném boltban is - mert csak a természetes anyagokat, pamut, vászon, gyapjú, valódi selyem tudom elviselni, a műszáltól kiütéses leszek és azt tapasztaltam, hogy ezeken a helyeken hamarabb találok ilyet. És ami még nem közömbös, hogy negyed vagy még kevesebb áron, egyedi fazonokat, ami nem köszön vissza minden utcasarkon.

Nem veszek meg mindent ész nélkül, csak olyasmiket, amik egymással is jól variálhatóak, összességében jól öltözött vagyok.

Egy évben 2x megyünk egy-egy hétre nyaralni, mert a 2 hetet rendszerint unjuk, ez lehet belföld, vagy külföld, mikor mihez van kedvünk, de soha nem főszezonban. Részben mert szinte a felébe kerül, másrészt meg egyikünk sem szeret 38 fokban vergődni valahol.

Nem vagyunk szarrágók, csak vannak kitűzött céljaink amikhez egyre közelebb kerülünk így, hogy nem szórjuk ki a pénzt az ablakon és közben teljesen normálisan élünk.

2019. júl. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Energia takarékos izzók, nem égetni feleslegesen a villanyt (nálunk pl tvzéshez laptopozáshoz nincs felkapcsolva).

Ha főzök, mindig többet, és 2-3 adagot lefagyasztok, így mindig van főtt étel, de változatos is. Kenyeret mindig kilósat veszek, felszeleteltetem, majd berakom a fagyóba így csak annyit veszek ki amennyi kell, sokáig elég.

Megunt de jó állapotú ruháimat elcserélem nekem tetsző darabokra.

Sparban zárás előtt egy órával féláron adják a péktermékeket, és a közeli lejárati idejű húsokat, felvágottakat. Ezekből vásárolok be, és szintén fagyasztom.


Télen a fűtőtestet nem kapcsolom ki ha elmegyek dolgozni,hanem takarékon hagyom, mert kevesebb energia szinten tartani az állandó hőmérsékletet mint felfűteni a jéghideg lakást.

Néha a barátokkal vacsorapartykat tartunk, annyi felé oszlik a költség ahányan vagyunk, általában ilyenkor eszünk különlegesebb ételeket.

Nem iszom ásványvizet, csakis csapvizet, van szűrőberendezés, ugyan olyan minőségű mint az ásványvíz

2019. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy. Gázszerelő vagyok.
2019. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első legfontosabb dolog, hogy kezdj el költségvetést vezetni! Vannak erre nagyon jó app-ok (én a Financisto-t használom). Az ember sokszor alábecsül bizonyos tételeket, de ha rendesen rögzítesz minden kiadást, szépen látni fogod, hogy mire mennyi megy el. Már pár hónap használat után is lesz egy elég jó képed arról, hogy mire mennyit költesz, de jobb éves szinten nézni, mert nem minden kiadás oszlik el egyenletesen az év során. Ha rözgíted a kiadásaidat, már az fog adni egyfajta kontrollt a költekezésben, illetve látni fogod, hogy mi az, amin faragni kellene, mert sok megy el rá.


Mondok egy konkrét példát. Nézd meg, hogy éves szinten mennyit fizetsz a bankodnak a számlavezetésért, átutalásokért, kp felvételért, kártya éves díja, stb. Ha nem tudatosan választottad ki a számodra legmegfelelőbb bankot és számlacsomagot, vagy ha már eltelt azóta 2-3 év, szinte biztosan találsz kedvezőbb feltételekkel másikat. És ez csak 1 tétel a kiadások listáján. Én annakidején teljesen ledöbbentem, amikor hosszú ideig otp-s ügyfélként egyszer körülnéztem a piacon. Azután nyitottam vagy 3 bankszámlát (mindegyiket más-más kedvezményei miatt), és összességében töredékébe került a fenntartásuk.


Használd a józan paraszti eszedet, hogy leredukáld a költségeidet. Például tégyleg muszáj a nagyobb internet vagy bármilyen más csomagra előfizetni? Csábító, hogy csak mondjuk 1000 forint különbség van két csomag között, de az 12000 forint egy év alatt. Nem tűnik soknak, de ez megint csak 1 tétel a kiadások hosszú listáján. És sok ilyen van.


És ne csak a kiadásaidra figyelj, meg arra, hogy hogyan tudsz spórolni, hanem a bevételeid is fontosak. Próbáld azt is növelni. Ha kell, válts munkahelyet. Szinte a legtöbb munkahelynél az van, hogy nem emelik kellő mértékben a béreket, és csak váltással lehet jelentősebb béremelést elérni.


Végül egy jó tanács. Felejtsd el a hitelt! Inkább tegyél félre havonta havonta pénzt, és abból vásároljál. Jó, vannak kivételes esetek, de legyen ez az alapelved. Fontos, hogy mindig legyen tartalékod váratlan kiadásokra! Nagyon kellemetlen tud lenni, amikor elfogy a pénz, vagy alap dolgokat sem tudsz megvenni...


Üdv.

2019. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi csökkentettük a kiadásainkat. Összesen

55000 ft a számlánk. Volt több is, de minden tartozásunkat kifizettük. Hitel nincs! Ez a legfontosabb, mert hitel mellett nem lehet spórolni. Kifizetjük a kiadásainkat, és utána a kaját. Arról én gondoskodom. Haszonállatot tartunk, méghozzá nyulat. Jövőre jön tyúk, kacsa liba stb.. most vettük meg, nyilván idő kell, mire saját nyúlhúst ehetünk, de megéri. A piacon vesszük a húst. Főleg csirkét, aztán sertést. A halat nem szeretjük, a marhát sem. Néha veszek kacsát, bár drága illetve a pulykamell gazdaságosabb a csirkemellnél (2 napi kaja). Mást nem is szoktam látni, ezeket veszik az emberek. Kétnaponta főzök, ételt nem dobunk ki - kutyának is csak a csontot, miután jól lerágtuk. Nézem az újságokat: lidl, aldi, auchan. A gyereknek magam készítem a kinder pinguit, túró rudit, mert olcsóbb. Illetve mindig szezonális gyümölcsből liszt és cukor nélkül sütök. Kenyeret is magam készítem, olcsóbb. Kencéket csinálok, zabkását, tojást reggelire, vacsorára. A felvágott is házi, megtöltöm a karajt kolbásszal és felszeletelem vagy lesütöm a csirkemellet. Veszek házi tejet, csinálok túrót, sajtot - egyszerre olyan 5-6 literből. Ez elég sokáig kitart. Itt a nyár, a kettben termett sárgabarack, elraktam 4 üveg lekvárt és fagyasztottam le levesnek télire. Érik a szilva, most az jön majd a körte. Párom mindiv rendel be 300 liter cefrét szilvából, idén szedünk is be pálinkának. A haverja a fáról szedegeti neki nagyon finom pálinka lesz belőle mindrn éven. Van kert, paradicsom, paprika, uborka, hagyma. :) Ennyi lecsónak, ketchupnak, sűrített paradicsomnak stb . Idén tele lesz a kamra év végére. Ha van miből, akkor lehet spórolni! Így mikor akciós a tészta, vegyél 2 csomaggal és az egyiket tedd a kamrába. :) Alaposan fel tudod tölteni így a polcokat. Ruhákat fél évente veszünk turiból, piacról olyan jókat fogunk ki :)

Arra mindig párom ruhapénzét és teljesítmény pénzét használjuk (évente 2x kap). Nyaralni most nem járunk, pici a gyerek és felújítunk. De nem bánjuk! Hobbik: bolt helyett könyvtár, ebook, ha olvasásról van szó. Én varrni kezdtem el méghozzá textilzsákokat régi anyagból ezekre ráhímzem a fűszerek nevét😚Nagyon jó relaxációs gyakorlat. Szeretem a virágokat is: magról nevelem őket, egy cs mag 170 ft cca a virág maga kisebb vagyon. 🤗Sokat nem teszünk félre vagyis a bankszámlán nem nő az egyenleg, de a házunkon meglátszik a változás.😍

2019. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!