Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha csak infrapanelekkel...

Ha csak infrapanelekkel történik a fűtés egy ingatlanban, akkor sem fagynak el a vízvezetékcsövek?

Figyelt kérdés
A kérdésem apropóját az adja, hogy tudtommal az infrapanelek csak az adott szobában található tárgyakat és élőlényeket fűtik, a falat nem. És ha a falat nem , akkor félő, hogy netán a falakban levő vízvezetékcsövek lefagynak. Vagy mégsem?

2019. júl. 20. 18:00
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ha kérdezhetlek még: utaltál arra, hogy az infrapanelek közül a norvég messze a legdrágább. Tudsz nekem bemásolni, vagy linkelni összehasonítást a norvég változat, valamint a többi infrapanel között?
2019. júl. 26. 16:41
 12/15 anonim ***** válasza:

Félre érted! Nem jól értelmezed. Az infrapanel az infrapanel.

A fűtőpanel az más. A norvég fűtőpanel, más néven elektromos konvektor, elektromos radiátor. Amit írtál, az két különböző dolog!

2019. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Értem... Köszönöm a felvilágosítást! :) Amikor infrapanelre kérdeztem rá egy szakembertől, nekem azt mondta, hogy az a norvég rendszer, és szerelt már fel ilyet. Lehet, hogy ő értett félre engem, mivel én konkrétan infrát kérdeztem tőle, de ő norvégnak nevezte a rendszert.


Tehát ha valaki norvég elektromos fűtésre utal, az nem infra?


Az én kérdéseim kifejezetten az infrára vonatkoznak (tehát ami alapvetően panelekből áll, semmi randiátor), és még egyszer köszönöm, hogy válaszoltál rájuk. :)

2019. júl. 29. 23:46
 14/15 A kérdező kommentje:
* semmiféle raDiátor. :) (Elírtam. Freud forog a sírjában. :D )
2019. júl. 29. 23:48
 15/15 anonim ***** válasza:
Röviden: Nem fagynak el,ha elég hőt termelsz.Hogy mennyi az annyi az függ a hőveszteségtől és a csövek helyétől is. De ha bent már 10fokot sikerül megtartani akkor feltehetőleg a falban levő vezetékek se fognak elfagyni. Persze lehet elméleti kivétel is. Sok mindentől is függ. Belső külső hőmérséklet különbség , hőveszteség, stb.
2019. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!