Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nemzeti radikálisok miért...

A nemzeti radikálisok miért írnak egyes szavakat kényszeresen nagy kezdőbetűvel?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a népcsoportok neveire elsősorban. Engem ezért kivitt volna a nyelvtantanárom az utcára, és a csúcsforgalom alatt lefejez, hogy mindenki okuljon belőle. Nem, nekem sem tökéletes a helyesírásom, csak borzasztóan irritál, hogy pont azok nem tudnak írni, akiknek akkora nemzeti érzelmük van, hogy ahhoz képest a Mars vulkánjai gyufafejből faragott szobrok.
2010. júl. 12. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Egy kettő biztos ezt teszi, de nem az összes. Általánosítunk-általánosítunk? Még egy-két ilyen kérdés és elvisz a tolerancia kommandó.
2010. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért azok általánosítanak a nemzeti radikálisokkal kapcsolatban, akik a leginkább fel szoktak hördülni az általánosításon?


Egyébként sokan engem is annak tartanak, de én nem szoktam nagy kezdőbetűvel írni ilyesmit, viszont két dolog nálam is leveri a biztosítékot.

Az egyik, ami a kérdésedben van (népcsoport nagy kezdőbetűvel).

A másik a másik véglet (ország kis kezdőbetűvel).

2010. júl. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert hajaznak a német nyelvre.
2010. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: A volt nyelvtanárod - szerintem - inkább a GYK elé ültetett volna egy pár órára, mert, amit itt láthatsz, abból sokkal inkább lehet okulni...!
2010. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

miket írok én nagy betűkkel?

nemecsek ernő

2010. júl. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nemzeti radikálisnak vallom magamat. A mondatokat, személyneveket, tulajdonneveket stb. nagybetűvel kezdem, de pl. azt, hogy türkmén, nem írom nagybetűvel. Jó általánosítani ugye?:)
2010. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyesféle lennék én is.Nagybetűvel azt írom,amit azzal kell írni.Ezzel az erővel azt is kérdezhetted volna,h a kereszténydemokraták miért esznek túl sok csokit.Kb ugyanennyi értelme lenne.
2010. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És amikor a HVG Perverz Musharraf-ot írt Pervez helyett? :D
2010. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!