Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus válaszoljon ha...

Pszichológus válaszoljon ha van itt. Miért takarítok kényszeresen ha gondjaim vannak?

Figyelt kérdés
Annyit gondolkodtam már ezen.. olyan mintha kiakarnám takarítani és rendberakni az életem. Ez egyfajta cselekvéskényszer. Van ilyen?
2011. jún. 14. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichológus, sajnos a másik oldalon vagyok, de igen, jól látod. Kényszercselekvés, és az okát is jól látod.
2011. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én sem vagyok, de aki szorong, az takarít. Tökmindegy miért, nem?

aZT AKAROD, HOGY MIELŐBB MINDEN RENDBEN LEGYEN. Hát rendet raksz.

De ne a lakásban tegyél rendet, hanem az életedben!

2011. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert az ember,ha nemtud rendet rakni az életében,akkor a környezetében akarja pótolni.Tehát a lelke zihált,legalább a környezetében legyen rend.Ezt figyeld meg másokon is.
2011. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nagyon jól látod. Igazából csak ilyen van :)

Aki el akar hagyni valamit, de nem teszi - az sorra veszti a cuccait.

Aki meg akar tisztulni, helyette mosakszik, vagy hashajtót szedhet.

Aki békére vágyik, de nem megy, az folyton aludna.

Aki nem bírja lenyelni a békát, annak gombóc van a torkában.

Aki rágódik valamin, az folyton rágózik, vagy eszik...stb.

2011. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Tudják én egy nagyon racionális ember vagyok. Jól átlátok helyzeteket és magamat is egyre jobban kezdem megismerni, a problémámmal együtt. Azért tettem fel így a kérdést mert kellett egy megerõsítés, hogy tudjam merre induljak. Azért néhány jó tanács még elkéne. Nem az életem rendberakásával, mert az nem megy egy kettõre, hanem a takarítási mizériára. Valami helyette, ami nem csinál ki ennyire. Amiben van megállás. Csak azt akarom, hogy letudjak úgy ülni enni, hogy ne pattanjak fel a második falat után vízkövet kaparni a csapról.
2011. jún. 14. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:

"Tudják én egy nagyon racionális ember vagyok"

talán ezen kellene változtatni. Engedni egy kis utat az érzelmeknek.

Első lépésként: teremteni egy kis kellemes rendetlenséget a lakásban. Csak olyan festői összevisszaságot.Talán csak a komód tetején..

Vagy keress néhány kavicsot, és fesd ki kedved szerint - csak színekkel.Temperával. És tedd le ide-oda- Pl. a küszöb mellé, vagy az ablakpárkányra!

Dobj néhány színes magazint csak úgy ferdén az ágyra - hogy jó nézzen ki!

Jelölj ki egy fél órát a napodban, amikor azt teszed, ami épp eszedbe jut: ha nincs is semmi értelme.

Rajzolj bal kézzel egy képet!

Ha felszabadítod a tudattalant, könnyebben megtalálod a problémád kulcsát.

2011. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Talán egy jobb agyféltekés rajztanfolyam, vagy egy mandalafestő tanfolyam jót tenne.

Vegyél egy doboz szépen fogó!!!! színes ceruzát. Nyomtass ki néhány linkelt képet, és színezgesd ki őket lassan, közben hallgass lágy(vagy vad) zenét!

[link]

[link]

2011. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha súlyos, akkor pszichológust kell keresni, vagy beutalót kérni a háziorvostól a pszichiátriára.

[link]

2011. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönök minden segítõ választ
2011. jún. 14. 14:03
 10/12 anonim ***** válasza:

én pszichológusnak készülök :)

Erről még nem tanultunk, de én is hasonló gondokkal 2küzdök"

Voltam már depiben (a szobámat elnézve, az egész évem depi volt) 1 éve költöztünk külföldre, nagyon nehéz volt, sok mindenen mentem keresztül... ha úgy éreztem, hogy készen álltam, akkor elkezdtem takarítani. Számomra ez olyan volt, mintha kitakarítanám az összes gondolatot a fejemből. Volt, hogy csak ültem a szobám közepén, a kupi tetején, és kétségbe esetten néztem körül, hogy mit csináljak, hol kezdjem... (ez a kilátástalan helyzetemre utalt, de mivel rendet akartam tenni, biztos, hogy kerestem a kiutat a problémáimból) volt, hogy a bútorjaimat is áthelyeztem (hajnali 2kor nagy élmény lehetett a családomnak, de kénytelen voltam, változást akartam...)

remélem érted... én pakolás közben gondolkodom... és nálam, ha rend van, biztosra veszek, hogy a fejemben is rend van...

2011. jún. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!