Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki emlékszik rá; mit mondtak,...

Aki emlékszik rá; mit mondtak, amikor az üvegek helyett műanyag palackban kezdték árulni az üdítőket, hogy az miért lesz jobb? Hogy miért nem jó az üveg, miért kell változtatni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 21. 17:40
1 2
 1/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Nem mondtak semmit, egyszerűen csak átálltak. Ez nem kormányrendelet volt, a cégek vezették be, nyilván mert olcsóbb.
2020. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy cikkeztek róla, próbálták népszerűsíteni, mint ahogy mindent.

Nem gondoltam én semmi "kormányrendeletre", nyilvánvaló, hogy ez a gyártókon múlott, a kormánynak nem volt beleszólása.

2020. febr. 21. 18:31
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű.

Olcsóbb.

2020. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy olcsóbb, de azt nem mondhatták, hogy "azért vegyék a műanyag palackosat, mert azt a cégnek olcsóbb előállítani".

Vagy a műanyagosat olcsóbban adták a boltban is? Nem tudom, azért kérdem.

(Mi mindig szódával szörpöt csináltunk, csak nagynéha vettünk üvegeset is.)

2020. febr. 21. 18:40
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Most bemész a bolta sok helyen úgy van, hogy még hozzá van számolva az üveg ára, ha vissza viszed vissza kapod azt is. Ez persze nem vonatkozik mindenre.

Egyrészt olcsóbb a gyárnak, mint az üveg, másrészt olcsóbb a vevőnek is mert pl legyen 15 ft a műanyag, meg 50ft az üveg (nyílván nem így van teljesen) ha x profitot akarnak nem mindegy, hogy x+15, vagy x+50.

Másrészt az üveg törik, a műanyag nem. Ha üvegest veszel valamiből arra vigyázni is kell. Meg az üveges nehezebb is lehetett.

Sok előnye származik a műanyag palackoknak. De nem tudom menyivel károsabb az emberre vagy a környezetre.

2020. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Én emlékszem rá amikor a műanyagokat is visszaváltották. (Nem-e a 2 litereseket.) Aztán jöttek az egyszer használatosak. Kiürül és mehet a szemétbe.....
2020. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 mindentudó99 ***** válasza:
Ihen előbb visszaváltós műanyag volt majd az eldobható. Az eldobható műanyag palack a leg esztétikusabb. Az üveg is megcsunyul. Semmit se mondtak róla csak váltottak
2020. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az üveg törékeny, kevésbé strapabíró, mint egy műanyag palack.
2020. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Hát gondolom ez még a cocializmusban történt, mert én már gyerekkoromban is palackos Kólát ittam. A Cucializmusban ez úgy tudom úgy működött, hogy a párt elrendelte és onnantól fogva az úgy volt, abba más ember bele nem szólhatott.
2020. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arra emlékszem, amikor a 80-as években elkezdték reklámozni a műanyag termékeket. Ez csak egy példa a sok közül:


https://www.youtube.com/watch?v=0_ooHyCpwrw


Tehát a műanyagokat általánosságban reklámozták.

Emlékszem amikor a szennyvízcsöveket reklámozták mert sokkal tartósabb műanyagból. Arról nem találtam videót.

2020. febr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!