Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki emlékszik rá; mit mondtak,...

Aki emlékszik rá; mit mondtak, amikor az üvegek helyett műanyag palackban kezdték árulni az üdítőket, hogy az miért lesz jobb? Hogy miért nem jó az üveg, miért kell változtatni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 21. 17:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkoriban nem sok ember mászkált autóval bevásárolni, és bizony az üveg nehéz. A műanyaghoz képest nagyon nehéz! Ez rögtön feltűnik, ha néhány liter folyadékot üvegben akarsz hazacipelni. Szóval sokkal kényelmesebb volt a műanyag palack. Arról nem is beszélve, hogy az üvegek visszaváltása visszaszállítása, mosása szintén rendkívül energia és vízigényes, ráadásul egy üveget legfeljebb 15-20 alkalommal lehet újra felhasználni, aztán annyi sérülés lesz rajta (a vegyszeres mosás, ferőtlenítés, a gyártósoron történő kopás miatt), hogy nem veszi meg senki a benne kínált portékát. Azon kívül még "menő" is volt a műanyag, haladtunk a korral...
2020. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#10, #11-nek:


Hiányolok egyet a felsorolásodból: törékeny!

2020. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tényleg voltak ilyen reklámok.

Felejt az ember..

2020. febr. 21. 21:23
 14/17 anonim ***** válasza:
#12 Az igazság az, hogy nem volt kimondottan törékeny. Párszor jártam úgy, hogy leejtettem üveget (kőre esett!), eldőlt a kerékpárom aminek a kormányára volt akasztva a szatyor benne 2-3 üveg, de egyik alkalommal sem tört el. Valójában egyetlen alkalomra sem emlékszem, amikor összetört volna valamilyen üvegem. Elég robosztusak voltak, volt bennük anyag rendesen. Szóval nem az első jelző a törékenység, ami eszembe jut róla, hanem inkább a súlya. Arról nem is beszélve, hogy kétszer is cipelni kellett, egyszer amikor megvetted, egyszer amikor visszaváltottad. Aztán volt még egy lélektani hatása is az üvegnek, hiába volt a szatyorban, bizony csörömpölt vele az ember rendesen és mindenki elkönyvelt alkoholistának, hiába csak üdítős üvegek voltak nálam. :)
2020. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#12, #14-nek:


Én pedig emlékszem azokra az esetekre amikor a szénsavas, 1 literes üdítők felrobbanásakor megsérültek az emberek a szétrepülő szilánkoktól. Magam is fültanúja voltam gyerekként egy kisboltban, egy Coca-cola felrobbanásának.

A Coca volt a "leghajlamosabb" eldurranni.

Arról már ne is beszéljünk, hogy hány tört szét szállítás közben! :D

2020. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15 vagyok:


Utóiratként megjegyezném, hogy emiatt a Coca megnövelte az üvegei falvastagságát. Egy üres, literes Coca-s üveg simán volt vagy másfél kiló! XD


Erre már csak emlékszel?!

2020. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én a Pepsire emlékszem: ne vesződj a visszaváltással,vagy valami ilyesmi volt.
2020. febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!