Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Voltak a világban jó diktátorok?

Voltak a világban jó diktátorok?

Figyelt kérdés

eddig mindig csak olyanról hallatom aki elmebeteg véres kezű

de voltak a világba jó diktátorok ?



2020. márc. 29. 16:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 anonim ***** válasza:
70%

#38, #39-nek:


Bár nem tudom hogy pontosan miről van szó, da ez biztos hogy a "zaklatás" kérdését alapból elbuktad.


Senki nem kényszerített hogy gyere be az oldalra, senki nem kényszerített hogy válaszolj.


Házhoz mentél a pofonért! XD

2020. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 anonim ***** válasza:
5%
Az ha egy vadember rádír privátban hogy nem elég érthetően válaszoltál ezért elvisz a TEK,az igenis zaklatás te nagyonértelmes.
2020. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/117 anonim ***** válasza:
100%

#39, bizony, jól írja az előttem szóló.


A zaklatás BTK 222§ tényállása a következő:


"Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Na most itt a lényeg azon van, hogy "rendszeresen vagy tartósan háborgat". Vagyis ha egy troll ír neked egy-kettő-öt választ vagy privát üzenetet, az nem zaklatás, mert nem "tartós és rendszeres" háborgatás. Ha ír mondjuk 100-150 privátot, az esetleg lehet zaklatás, bár még az sem biztos. A privát üzeneteket meg le is lehet tiltani még itt is.


Ráadásul a zaklatás magánvádas, tehát be kell menned a rendőrségre, ott nyilatkoznod kell, le kell rónod tízezer forint illetéket. Ha mindezeket megtetted, utána meg ki fognak röhögni a "zaklatási" vádaddal. :)

2020. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/117 anonim ***** válasza:

#41, #42-nek:


Először is higgadj le. A harag rossz tanácsadó, indulatból soha ne cselekedj!


Miért sértegetsz?


Mivel is kezdtem a mondandóm?


"Bár nem tudom hogy pontosan miről van szó, "


Te pedig a priviről egy szót sem írtál tehát ha azt feltételezed hogy telepatikus képességeim vannak, akkor te vagy a "nagyonértelmes".

2020. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 anonim ***** válasza:
100%
#39, #42, írd már le, hogy mit írtak neked privátban, mi az a nagy zaklatás!? Vagy privátban is megírhatod.
2020. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/117 anonim ***** válasza:
88%
Washingtonnak nem volt igaza. A kiemelkedő embereknek kell vezetniük a világot. Márpedig a társadalom nagy része gazember, esetleg kommunista, hazaáruló, korrupt, élősködő, stb. Ha ezeknek az embereknek az érdekét is képviseli egy vezető, ha korrupt céljai vannak a társadalom normális felének kárára, az nem jó. Sok ilyen vezetőnk volt. Károlyi a háború elején feloszlatta a hadsereget, és fegyvert küldött az ellenségnek. Horthy, MSZP-, majd Orbán-rezsimek... Hazaáruló hazaáruló hátán. Kemál Atatürk rákényzerített a török népre valamelyes civilizációt, a latin írásmódot, stb., és megvédte az országot. És még volt néhány ilyen vezető.
2020. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/117 anonim ***** válasza:
7%
39-es, szerintem te az első vagy százalékod alapján. Nem tudom, hogy miért akarnak feljelenteni, de vannak sejtéseim. Mert ha arra a kérdésre, hogy "Voltak a világban jó diktátorok?" azt feleli valaki, hogy Hitler és Szálasi azok voltak, ez bizony súrolja a bűncselekmény határát, mert ez relativizál két tömeggyilkos háborús bűnöst, és azok tetteit. Ergo ha emiatt valaki feljelent, teljesen jogosan teszi, akkor is, ha ezt megírja neked priviben. Szerény véleményem szerint meg is érdemled. Na, mehetsz engem is feljelenteni!
2020. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/117 anonim ***** válasza:
59%

#46

Vagyis abszolút hatalmat adnál egy embernek?

Mondjuk jó lenne tudni, miféle kritériumok alapján lenne az illető kiemelkedő.

2020. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 anonim ***** válasza:
79%

47, attól még lehet jó diktátor valaki, hogy tett rossz dolgokat is, vagy hibázott, tévedett. Az is relatív, mi az, hogy jó. Ők legalább jót akartak a népüknek, és ez az, amiért nem lehet egy lapon említeni őket a kommunistákkal. Ugyanakkor demokraták is követnek el tömeggyilkosságokat, lásd Truman, Bush vagy Churchill.

Hitler ellenségei is problémásak voltak, pl. többségük szintén felsőbbrendűnek határozza meg magát máig... és úgy is bán más népekkel.

2020. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/117 anonim ***** válasza:
15%

#49

Lehet, hogy Adolfnak voltak jó húzásai, de ezek a bűnök mellett eltörpülnek.

'Ők legalább jót akartak a népüknek,'

Furán akar jót a népnek, aki végül romhalmazzá változtatja egy háborúval azt az államot, aminek a vezetésére felesküdött.

2020. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!