Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért akarja a társadalom,...

Miért akarja a társadalom, hogy az emberek a társadalom számára haszontalan munkát végezzenek?

Figyelt kérdés
Ha valaki munkanélküli segélyen él, arra azt mondja a társadalom, hogy lusta és a társadalmon élősködik. De ha elmegy napi 8 órában mondjuk reklámfelület-karbantartónak, akkor máris önellátó, szorgos munkásember lesz. Pedig akkor is a társadalomnak kell őt megfizetnie (még többet is kell rá költeni, mintha csak segélyt kapna) és még a munkája is olyan, hogy minél többet dolgozik, annál rosszabb lesz a társadalomnak.

2020. márc. 29. 20:40
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van, aki számára hasznos, de nem a társadalom számára. Vagy véleményed szerint a társadalom számára hasznos, hogy valaki az ATV-ben a szintetikus drágaköveket valódiként árulja?
2020. márc. 29. 21:42
 12/33 anonim ***** válasza:

A televízió eleve egy reklámfelületet hoz létre, ha pedig a műsor jó bizniszt csinál (ami valószínűleg így van, különben gyorsanevennék a műsorról), azzal ő is hozzájárul a gazdaság mozgatásához, illetve eleve megélhetést biztosít a stúdió dolgozóinak.

Következő "haszontalan" munka?

2020. márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
A gazdaság mozgatása egy olyan érv, amivel a kapitalisták próbálják védeni a saját fenntarthatatlan rendszerüket. A kizsákmányolt afrikai munkások jövedelmét használod fel érvnek arra, hogy szükség van ékszereket eladni a felsőosztálynak. Normális ember (nem te) a felsőosztálytól elvenné az ékszerek árát és odaadná az afrikai munkásoknak anélkül, hogy azoknak totál feleslegesen fel kelljen túrniuk az alapkőzetet.
2020. márc. 29. 22:11
 14/33 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Nem igazán értem a logikát, miért haszontalan egy munka? Kifejtenéd a gondolatmenetedet?
2020. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Így akarjam jobbá tenni a társadalmat, hogy egyesek még a problémát se képesek felfogni.
2020. márc. 29. 22:23
 16/33 anonim ***** válasza:

A gazdaság működése egy fenntarrható társadalom alapja. Jó reggelt!

Annak pedig a kérdés szempontjából semmi jelentősége, hogy mit is árul ebben a formában valaki. A kérdésed kapcsán ezen munka haszontalanságáról volt szó, én csupán ezt cáfoltam.

De egy munka hasznosságának semmi köze ahhoz hogy vannak akik ezen munka keretein belül adott esetben kizsákmányolnak bárkit is. Mivel ez csak az adott ember erkölcstelenségét jelzi, nem a munka haszontalanságát.

Meg kéne tanulnod helyén kezelni a dolgokat, mert jelenleg még arról is összevissza beszélsz, hogy mivel is van bajod tulajdonképpen.

2020. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Megértettem elsőnek is mit gondolsz a gazdaságról. Szerinted hasznos kitermelni a gyémántot Afrikában azért, hogy néhány budai úriasszony boldog legyen.


Szerintem pontosan ugyanott tartana a gazdaság, ha a budai úriasszonyokkal megfizettetjük a gyémánt árát, ugyanúgy odaadjuk az afrikai munkásoknak egy részét, csak nem várjuk el tőlük, hogy órák hosszat ássanak forróságban.

2020. márc. 29. 22:35
 18/33 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Gyorsan összeomlana a gazdaság, ha ellenérték nélkül osztogatná a pénzt mindenki.

Valaminek az értékét pont a ritkasága és/vagy a mögötte álló munka határozza meg. Ezek adnak értéket a pénznek is. Túl sok ingyen osztott pénz, ami mögött sem munka, sem kézzelfogható érték nem áll = hiperinfláció és gazdasági csőd.

Mondjuk a válaszaid alapján sejthető, a témában való tudatlanságod alapján nem csoda hogy ilyen alapokkal sem vagy tisztában. Csak azt nem értem, miért okoskodsz bele egy olyan témába amihez ennyire semmit nem értesz?

2020. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Most komolyan arról vitatkozunk, hogy az ATV-s átverés hasznos-e a társadalomnak? Sose gondoltam volna, hogy ilyen mélyre süllyed a társadalom. És tudom, ez nem érv.

De nem is érdekel, nem szeretnék részt venni továbbra a veled való vitában, mert minél több hozzászólásod megjelenik itt, amik a mohóságot próbálják legitimálni, annál több az esélye, hogy valaki vevő lesz rá.

2020. márc. 29. 23:19
 20/33 anonim ***** válasza:

"Most komolyan arról vitatkozunk, hogy az ATV-s átverés hasznos-e a társadalomnak?"

Nem. Még jó, hogy leesett...

Te jó ég, ember, nagyon nem vagy képben :D

2020. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!