Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért akarja a társadalom,...

Miért akarja a társadalom, hogy az emberek a társadalom számára haszontalan munkát végezzenek?

Figyelt kérdés
Ha valaki munkanélküli segélyen él, arra azt mondja a társadalom, hogy lusta és a társadalmon élősködik. De ha elmegy napi 8 órában mondjuk reklámfelület-karbantartónak, akkor máris önellátó, szorgos munkásember lesz. Pedig akkor is a társadalomnak kell őt megfizetnie (még többet is kell rá költeni, mintha csak segélyt kapna) és még a munkája is olyan, hogy minél többet dolgozik, annál rosszabb lesz a társadalomnak.

2020. márc. 29. 20:40
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Nyilván nem konkrétan erről vitatkozunk, de egyértelműen utaltál rá, hogy az ATV-ben átverni az embereket nem haszontalan. Ebből elég sok minden kiderült számomra.
2020. márc. 29. 23:28
 22/33 anonim ***** válasza:

Nagyon "szeretem" ezeket a "Hasonlítgassuk má'n össze, ki csapkodja jobban a verejtéket a homlokáról a munka miatt, de közben fi×uk is ezért a másikat" c. kérdéseket.

Mindenki azt dolgozik, amit tud, amihez hozzájut.

2020. márc. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"de egyértelműen utaltál rá, hogy az ATV-ben átverni az embereket nem haszontalan"

Én ugyan nem. Amit állítottam, hogy maga ez a munka, a tévés eladás nem haszontalan. Hogy ennek keretein belül van, aki átver embereket, annak semmi köze ahhoz, hogy az adott munka hasznos-e vagy sem. Márpedig a kérdésed végső soron erre vonatkozott.

De gyanítom te is éeted ezt, és pont ezért próbáltad elterelni a témát átverésre meg kizsákmányolásra ahelyett, hogy ténylegesen azzal kapcsoltban reagáltál volna, amiről a kérdésed szólt...

2020. márc. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

"Amit állítottam, hogy maga ez a munka, a tévés eladás nem haszontalan."

Egyértelműen arról beszéltem, hogy az ATV-ben szintetikus drágaköveket árulni valódiként, az haszontalan munka a társadalom számára. És erre te olyan választ adsz, ami minden tévés eladásra vonatkozik, csak erre nem. Egy cukorbetegnek is azt mondod, hogy egyen nyugodtan édességet, mert minden más embernek nem lesz tőle semmi baja?


"Következő "haszontalan" munka?"


Akkor most már úgy tűnik, hogy kaptál haszontalan munkát, remélem meg vagy vele elégedve.

2020. márc. 29. 23:44
 25/33 anonim ***** válasza:

A televíziós eladás egy munka. Hogy valaki mit akar eladni, az részletkérdés, ettől még az adott munka nem lesz haszontalan.

Ennyire ne játszd már az értetlent csak hogy ne kelljen beismerned hogy tévedtél!

2020. márc. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Persze, meg elméleti fizikusnak lenni se egy munka, csak fizikusnak. Az meg részletkérdés, hogy elméleti.
2020. márc. 29. 23:51
 27/33 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyire nem érted azt sem, amit írok?

Elméleti fizikusnak lenni természetesen munka, aminek ebből a szempontból nincs jelentősége, hogy konkrétan milyen kutatással foglalkozik az ember. Mert akár az is lehet hogy az adott kutatás totális zsákutca. Ettől még elméleti fizikusnak lenni nem lesz haszontalan.

2020. márc. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Az ATV-s átverőnek nem az a munkája, hogy ATV-s átverő, hanem az, hogy televíziós eladó, ezt te mondtad.

Akkor egy elméleti fizikusnak miért az a munkája, hogy elméleti fizikus, miért nem az, hogy fizikus?

2020. márc. 29. 23:58
 29/33 anonim ***** válasza:

Mert olyan munka nem létezik, hogy atv-s átverő. Az illető munkája a televíziós marketing, akkor is, ha egy üdülési csomagot, akkor is, ha egy edénykészletet, akkor is, ha ékszert akar eladni.

Egy elméleti fizikus munkája az elméleti fizika, akkor is, ha húrelmélettel, akkor isz ha sötét anyaggal, akkor is, ha a kvantumgravitációval foglalkozik.

De pl a kvantumgravitácionista sem egy munka, az elméleti fizika az illető munkája. A kvantumgravitáció legfeljebb az illető szakterülete az elméleti fizika keretein belül.

Ahogy átverőnek vagy atv-snek lenni sem munka.

Vagy a logikád alapján ha én elkezdenék lehúzni embereket valami jó drága, de gagyi lángossal, akkor a munkám hirtelen lángossütőből "siófokmellékitizenhatodikbódébelibarnahajúlángossalátverővé" metamorfizálódna? Nem, nyilvánvalóan ugyanúgy lángossütő maradnék, legfeljebb nem egy tisztességes lángossütő.

De ugye visszakanyarodva az eredeti kérdésedhez is, az én példabeli tisztességtelenségem se azt jelentené, hogy a lángossütő ettől haszontalan munka lenne.

2020. márc. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Ha te napi szinte a siófokmelléki 16. bódéban lángossal vered át az embereket, akkor kétségtelenül az lesz a munkád, hogy Siófokmelléken a 16. bódéban lángossal vered át az embereket. És igazából ezt rajtad kívül mindenki érti is. (Nem vagyok álnaiv, nyilván te is érted, csak minden erőddel próbálod bebizonyítani, hogy igazad van)


De a te kedvedért eljátszom a fejlesztő pedagógust és úgy teszem fel a kérdést, hogy még a különleges tanrendet igénylő diák is értse.


Miért örülne jobban a társadalom annak, hogy a munkanélküli segélyen élők elmennének valamit dolgozni, ami a társadalom számára káros?

2020. márc. 30. 01:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!