Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most komolyan Augusztusig...

Most komolyan Augusztusig elmarad minden rendezvény?

Figyelt kérdés

Most ez full komoly? Ezt mégis, hogy gondolják? Bár Karácsonyi Gergely jelentette be. Nem a miniszterelnők, de kezdjük már azzal, hogy erre semmi szükség nincs. Mi időben cselekedtünk és ennyire tudtuk vissza szorítani a vírust. Mostmár Junius elejére, minden kórlátozást bontani lehetne. És utána ha esetleg pl a napi 50 fertőzöttek száma, pl még olyan 130-ra ugrana. Akkor sem kéne ismételten semmit sem betíltani. Max ha még több lenne a napi új betegekek száma egy pár napig akkor.


Mivel hiába cselekszünk feleslegesen olyan hamar. Ez a betegség ígyis-úgyis fog terjedni. És a még bosszantobb az, hogy leginkább a sulyosabb betegeket-öregeket fertőzi vagy néha öli meg. Rendeljenek el külön nekik karantént. Most ne, hogy már miattuk az egészséges embereknek az életéből maradjanak ki hónapok-évek. Oké mi haza tudjuk vinni a virust nekik is. De azért van a maszk, illetve egyéb erre szolgáló fertőtlenítő, gyógyszer, vitamin. Azok az országok meg úgyis remélhetóleg lelesznek zárva kicsit hoszabb ideig. Ahhol jobban el van terjedve a vírus. Akkár pl már itt nálunk is lehet, hogy sok a hórdozó. Viszont szerintem pl ide nyáron már lehet jönni nyaralni. Mint ahogyan mi már, hogy említsek pár érdekesebb országot. Mexikoba, Kínába, Egyiptomba, Görögbe, Németbe, Horvátba, stb is mehetünk. De vannak még ott kisebb, kevésbé ismerti érdekes helyek. Mint pl Jamaica. És még ez kibírható.


De most komolyan ennyire kemény korlátozást esetleg. Hollandiában, Angliában kéne kötni. Csak azért említem ezt a 2 országot mert a halálozási ráta ebben a 2 Europa országban a legnagyobb. Elvileg kb 15-20%. Tudtommal 1000+ ember hal meg ott naponta. Mondjuk most Europában eleve Anglia a legfertőzöttebb ország, mármint ha a jelenleg aktív fertőzéseket is nézzük. Na pl szerintem onnan ne jöjjenek el pl Balaton Soundra. Hollandia nem olyan fertözött, de ott is nagyon kevés elvileg a gyógyúlt.


Nem igaz, hogy még egy efottot sem tartanának meg. Mert pl kínában elindult a tömeges fertőzés Január vége felé. 1,5 hónap múlva már több mint a háromnegyed lakosság gyógyúlt volt. Most meg szinte nincs is ott aktív fertözött. Éa mégsincs sok korlátozás fennt, szerintem nyáron már minden el lesz törőlve. És Spanyol, Német, Francia, Olaszország is említésre méltó. Meg még csomó más ország.


Akkor kéne ilyen nagy felhajtást csinálni. Ha pl egy ebola szerű járvány fertőzne így. Pl a fekete pestis, spanyol nátha voltak azok amiket tényleg Kemény járványnak lehetett nevezni. Koronavirusok közűl is ez a leggyengébb.


Bár lehet, hogy ez a járvány már évek óta ugyanúgy fertőzi az időseket, gyengéket. Csak a világválság miatt megy ez. Valamire rá kelett fogni. Ez a járvány gyenge ide. Lehet, hogy Anglia, Hollandiában sincs a gyógyúltak száma 500-1000 alatt. Csak kamu az egész. Akárhogy is van, akkor sem hagyjuk ezt! Remélem ezt a kérdést olvasni fogják a politikusok! És remélem csak Gergely szab ki ilyen tilalmat. Bár Pestre sem kéne ez. Mert nem leszünk előrébb azzal ha ott vagy bárhol az országban. Így cselekednek! Úgyhogy remélem megondolják magukat és hamarabb vége lesz ennek. Ha van is benne igazság mert túl hamar akarnak cselekedni! Komolyan mintha annyi fertőzött lenne nálunk. Na meg mintha a brigád felét kiírtaná a virus. Így nem. lehet élni sokáig. Ha világválság ha nem egy túl erős járványról van szó. Az még lenyelhető ha kevesebb országba lehet elmenni nyaralni. De Augusztusra mindenhol offolodni fog ez a virus. Komolyan én barátnőt, hogyan találjak? Ha nem, hogy Efottra de még lehet buliba sem mehetek. Amúgy is már nagyon elvagyok késve a tinikről. Illetve már több mint egyéve várom ezt a fesztivált :D. Főleg, hogy lehet Soundra vagy Szigetre is mennék. Nyaralni pont Olaszba akartunk menni. De a nyaralást még beérem más érdekes országgal is! És gondolom addigra nem fog ez jobban elterjedni a többi országban. Inkább egyre kevesebb a hórdozó!

19/F



2020. ápr. 30. 15:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
0%

"Egyrészt azt a már említett több tucat példa bizonyítja hogy már annak is súlyos hatása volt, ha nem vezették be időben a korlátozásokat. Nem is beszélve, hogy még a saját példád is téged cáfol, hisz Svédország halálozási aránya is sokszorosa pl a magyarénak."

Ahogy már írtam, a több tucat példa közül egyedül Olaszország volt valós, és azt is leírtam, hogy az miért jelent kivételt. Svédország halálozási aránya lehet, hogy sokszorosa Magyarországénak, viszont elmarad pl. Belgiumétól, Spanyolországétól, Olaszországétól, Nagy-Britanniáétól, Franciaországétól, Hollandiáétól.


"Másrészt még így a korlátozások mellett is már meghaladta a 200 ezret a hallottak száma. Ha nem is lennének korlátozások, már bőven milliós nagyságrendekkel számolnánk."

Nem a koronavírussal fertőzött halottak számát kellene nézni, hanem azokét, akiknek a koronavírus okozta a halálát. A kettő nem ugyanaz, utóbbiról csak becslések vannak, de minden valószínűség szerint messze elmarad az előbbitől.


"Csak ellentétben egy random denevér és madárfajjal a corona és influenzavírusok felépítése és működése közt is rengeteg a hasonlóság."

Te is nagyon jól érted, amit írtam, csak úgy csinálsz, mintha nem értenéd. Tovább nem töröm magam, mert csak trollkodsz, úgyhogy felesleges.


#49 Már lemondtam rólad, trollocska :D Szóval nem voltál New Yorkban, csak hisztériakeltő, eltúlzott cikkeket vagy képes linkelni.

2020. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
67%

"Ahogy már írtam, a több tucat példa közül egyedül Olaszország volt valós"

Írtad, csak bizonyítani nem tudtad semmivel, hisz a valós tények mind téged cáfolnak.

Az olyan országokban, ahol hamar vezettek be korlátozásokat, jellemzően alacsony a fertőzési és halálozási ráta. Ahol későn, vagy egyáltalán nem vezettek be ilyesmit, ott magas. Ehhez nem kell Sherlock Holmesnak lenni.

De még csak józan paraszti ésszel is magától értetődik, hogy minél korlátozottabb a lehetőség az emberi kontaktra, annál kisebb a fertőzés továbbadásának az esélye.


"Nem a koronavírussal fertőzött halottak számát kellene nézni, hanem azokét, akiknek a koronavírus okozta a halálát."

És ezt hogy döntöd el? Ha valaki alapból beteg, de a betegségével még 5-10 évig is simán elélhetne, a betegsége plusz a coronavírus együttesébe viszont egy hét alatt belehal, akkor neki a coronavírus okozta a halálát? Egy egészséges ember, aki rendes kórházi ellátással simán túlélte volna a fertőzést, de a túl sok fertőzött miatt nem jutott időben egészségügyi ellátáshoz, neki a coronavírus okozta a halálát? Ha valaki megfertőzve volán mögé ül, de a láz és a csillapíthatatlan köhögés miatt pont rosszkor nem figyel oda és halálra gázol valakit, az elütött embernek a coronavírus okozta a halálát?

Pedig egyik haláleset sem történt volna meg, ha nincs a vírus. Hol és mi alapján húznál határt hogy ki a járvány áldozata és ki nem?


"Te is nagyon jól érted, amit írtam, csak úgy csinálsz, mintha nem értenéd."

Érteni értem, csak rámutattam, mekkora marhaság, hisz semmi valós alapja az analógiádnak.

Mintha amellett kardoskodnál, hogy egy íjjal és nyíllal nem lehet lelőni valakit, és ezt onnan tudod hogy puskával le lehet. A puska és az íj pedig két külön dolog, mint egy denevér és egy madár, és szerinted ami az egyikre igaz, nem lehet ugyanúgy igaz a másikra is...

2020. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
44%
20:50: azt hiszem, felesleges szegénnyel vitatkozni, rögeszmés és paranoiás, mentálisan deficites. Tényleg csak az segítene rajta, ha jó alaposan elkapná a COVID-et.
2020. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim válasza:
72%

Az igazság az, hogy a legroszabb helyzet már nem Olasz, Spanyol, Franciaországban van. Hanem Anglia, Hollandia, Török, Belgium és Oroszországban.


Első kettőben a legeslegroszabb. Mivel ott van a legkevesebb gyógyúlt. Talán roszabb a helyzet arra. Mint US-ben.


Az igaz, hogy Dánia, Svédország, Japán semmit nem cselekedtek a vírussal szemben. Mégsem terjedt el annyira.


Kínában Április 17-én már csak +4 beteg volt. És pont 3 hónappal előtte indúlt be a tömeges fertőzés. Ami azt jelenti, hogy nálunk Julius 10-15 felé teljesen vége lesz. Hacsak a meleg idő miatt nem hamarabb. Nem biztos, hogy ez a tilalom elfog tartami Agu. 15.ig! Ha ki offolódik hamarabb. Úgyis hamarabb vége lesz a tilalomnak. Bár az Efott meg szerintem a Sziget ugyanúgy nem lesz megtartva. A strand és a szin szerintem meg lesznek. Menj strandra, olcsóbb mint az efott igaz efott 6 nap. Strand csak 5.De a hamgulat jobb Strandon! 500 fős bulik biztosan lesznek megtarva.


Azt üzenem Orbán Vikinek és a többi politikusnak, hogy a világválság komolyan több halált fog okozni. Mint amennyit a Covid okozott volna, akkor ha senki semmilyen tílalmat nem hoz be ellene!


Pl a H5N9 madárimfluenza vagy H1N1 is sok embert meg fertőzött. Nagyobb halálozási rátával. A SARS, MERS ma is fertőz ugyanígy. Utóbbi erősebb a Covidnál.


Mégsem fújták fel egyiket sem. Akkor lenne tényleg káosz. És akkor kellenének tényleg ilyen tilalmak. Ha egy Fekete halálhoz hasonló erős járvány pusztítana!


Figyelj nekem 23 éves korom óta. Ez a második bombázó tini barátnőm. Aki miatt nem neveztek, sem pedónak és nem kelett érte emiatt többet sem küzdenem. Pedig nem vagyok helyes, szerintem idősebbnek is nézek ki. És gazdag sem és van jobb dumával elátott menőbb srác is. Aki mindenben jobb mint én. 17 éves a jelenlegi bnőm. Simán lehet még 25+ évesen is tini csajod. Talán te azt hiszed már ilyen idősen is egyre nehezebb. Mivel meg vagy ilyedve. Mert szerintem soha nem voltál még szép tini lányal. Pláne olyannal nem aki kedves is!


De nem tudom, Debreceni vagy?! Akkor BS-en meg Efotton leginkább olyan nőket találhatsz. Akik kb 460 km-el arébb laknak. Bulizni elmehetsz azokra a festekre. De szerintem Campuson keres barátnőt, ha Debreceni vagy mert az olyan messzei távkapcsolat. Főleg jogsi nélkűl hidd el, hogy rossz tud lenni. Főleg most pl Fejér megyébe nehezen jutsz el, mert Velencébe vagy 150 fertőzött :D. Onnan max 30-40 ember van az egészségesebb kategóriából. És szerintem ebből lehet 1 se hal meg!

2020. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim válasza:
Az első mondatnál kimaradt az, hogy európában. Mert a vírus inkább megy el Brazília, Kanada felé. Tehát Amerikába, onnan meg úgysem nagyon jönnek ide!
2020. ápr. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:

Jajj nem lesz sound, jajj nem lesz sziget, jajj nem lesz ez meg az, szerintem ennek sokkal többen örülnek, mint amennyien siránkoznak érte hogy nem lesz.

Mi pl Tihanyban élünk, de míg nyáron megy Zamárdiban az örület, addig itt sem elhet jóformán aludni, mert idehallatszik rendesen, a vízen még jobban terjed a hang, Zamárdiban meg alapból az emberek jó része utálja azt az időszakot.

2020. ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim válasza:
54-es vagyok 26/F amúgy.
2020. máj. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
48%

"Az igaz, hogy Dánia, Svédország, Japán semmit nem cselekedtek a vírussal szemben. Mégsem terjedt el annyira."


Ez azért nem igaz, hiszen Dánia teljesen lezárta az országot, bezártak az iskolák, "csak a tíz fő alatti létszámú eseményeket tartják meg, és bezártak a könyvtárak, a múzeumok, az állami templomok, valamint az edzőtermek is." Még az inkázó svéd dolgozókat sem engedik be.


Japán is több prefektúrában is rendkívüli helyzetet rendeltek el, köztük a két legnagyobb városban is. Ezt pont tegnap hosszabbították meg egy hónappal.

2020. máj. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:

"Azt üzenem Orbán Vikinek és a többi politikusnak, hogy a világválság komolyan több halált fog okozni. Mint amennyit a Covid okozott volna, akkor ha senki semmilyen tílalmat nem hoz be ellene!"


Ez az az érv, amit támassz alá és elhiszem.


"H1N1 is sok embert meg fertőzött."


Az meg van, ha az USA-ban, ha 11 napig marad a igazolt esetek számának növekedésének üteme, akkor többen kapták el hivatalosan az USA-ban a koronavírust három-négy hónap alatt, mint az H1N1-t másfélév alatt az egész világon 2009-es sertésinfluenza-járványnál?


A legnagyobb gond, hogy most három milliónál jár az igazolt megbetegedések száma és nem látni, hogy görbe laposodna. Ma 7%-al növekedett az esetszám.


"Pl a H5N9 madárimfluenza vagy H1N1 is sok embert meg fertőzött. Nagyobb halálozási rátával. A SARS, MERS ma is fertőz ugyanígy. Utóbbi erősebb a Covidnál."


[link]


Remélem ez kielégít, hiszen szinte az összes általad említett betegségre kitérnek.


Amúgy én 25 éves vagyok és nem emlékszek olyan vírusra, amelyik ilyen gyorsan terjedt volna. Március elsején még el sem érte a 90 ezret az eset szám, most Május elsején már 3,3 millió fölött van. Mindez úgy, hogy a legtöbb ország korlátozásokat vezetett be a vírus terjedésének meggátolásában. Ha te emlékszel ehhez hasonlóra kérlek világosíts fel.

2020. máj. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
0%

"Írtad, csak bizonyítani nem tudtad semmivel, hisz a valós tények mind téged cáfolnak."

A valós tények téged eleve nem is érdekelnek, mint az már kiderült.


"Az olyan országokban, ahol hamar vezettek be korlátozásokat, jellemzően alacsony a fertőzési és halálozási ráta. Ahol későn, vagy egyáltalán nem vezettek be ilyesmit, ott magas. Ehhez nem kell Sherlock Holmesnak lenni."

Az 51-es hozzászólásomban felsorolt országok közül sehol nem vezettek be időben korlátozásokat? Na ne már! (Amúgy igazából sehol sem vezettek be időben korlátozásokat, mert jóval hamarabb megjelent Európában a vírus, mint ahogy elismerték.)


"És ezt hogy döntöd el? Ha valaki alapból beteg, de a betegségével még 5-10 évig is simán elélhetne, a betegsége plusz a coronavírus együttesébe viszont egy hét alatt belehal, akkor neki a coronavírus okozta a halálát?"

Ezt valóban nehéz eldönteni. Viszont aki pl. végstádiumú rákos vagy májzsugoros volt, esetleg szívinfarktust kapott vagy balesetet szenvedett, és éppen koronavírussal is meg volt fertőzve, annak jó eséllyel nem a vírus okozta a halálát.


"Egy egészséges ember, aki rendes kórházi ellátással simán túlélte volna a fertőzést, de a túl sok fertőzött miatt nem jutott időben egészségügyi ellátáshoz, neki a coronavírus okozta a halálát?"

Nem, neki a vírushiszti okozta a halálát.


"Ha valaki megfertőzve volán mögé ül, de a láz és a csillapíthatatlan köhögés miatt pont rosszkor nem figyel oda és halálra gázol valakit, az elütött embernek a coronavírus okozta a halálát?"

Közvetve igen, de mivel a koronavírus nagyon ritkán okoz tüneteket, ilyenből nagyon kevés lehet.


"Érteni értem, csak rámutattam, mekkora marhaság, hisz semmi valós alapja az analógiádnak."

Van valós alapja, csak te szándékosan nem akarod meglátni. Általánosabban fogalmazva: attól, hogy két valami néhány dologban hasonlít, még nem biztos, hogy teljesen egyformák. Te azt állítottad, hogy ha a két vírus hasonló tüneteket okoz, akkor másban is hasonlítaniuk kell.


Végül pedig számoljunk egy kicsit! Vegyük példának Dél-Koreát, ahol már lefutott a "járvány", mert úgy nem esünk bele semmilyen torzításba. Ahhoz, hogy a "járvány" véget érjen, el kell érni a nyájimmunitást. Szakértők szerint ehhez a lakosság több mint felének át kell esnie a fertőzésen. Dél-Korea lakossága megközelítőleg 52 millió fő, ennek a fele 26 millió. A halálos áldozatok száma 248, de számoljunk 300-zal, mert még vannak aktív esetek, így ez elméletileg növekedhet. Így kijön, hogy a halálozási arány 0,001%. Ezért kell a világ gazdaságát tönkretenni?

2020. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!