Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi minden változot...

Szerintetek mi minden változott/ fog változni amióta van ez a helyzet?

Figyelt kérdés

1. Nektek mi volt a legnehezebb az elmúlt hetekben?

2. Szerintetek mi jelentőségteljes a szabályokban és mi túlzás?

3. Szerintetek az elkövetkezendő hónapokban ez fog történni....

4. Mi minden változott nektek személyesen és a családotokban?

5. Minek örültök a legjobban ha megint “szabadon” mozoghattok?



2020. máj. 4. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én annak örülök a legjobban, hogy összeszarta magát az ingatlanpiac és zuhannak az árak. :)
2020. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a meló, hobby, kapcsolattartás, vásárlás terén nincs különösebb változás, kissé jobban kell logisztikázni, de a magánéletemre nagyon negatív hatással van. A 4 éves kisfiam totálisan kikészített minket, lehet, hogy rámegy a kapcsolat, a család 🙁
2020. máj. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Főleg az, hogy a hobbijaim nincsenek: nincs buli, koncert, kávézni és étterembe járni is csak úgy ahogy tudok.

2. A zárt terekben való 1 m-eres távolságot jó ötletnek tartom, járványtól függetlenül. Hogy mi túlzás... Ebbe nem mennék bele.

3. Válság....

4. Kicsit kevesebbet látom a barátnőm, amúgy semmi.

5. Utazás, alacsony ingatlan ár.

2020. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szinte semmi.

1. A tudat, hogy bár amúgy se csinálnék semmi értelmeset de most nagyon lehetőségem sincs váltani. (régen legalább mint álom ott lebegett a szemem előtt, hogy bármikor megváltoztathatom a saját helyzetem de az most egyelőre ugrott)

2. Szerintem akik hozzák a törvényeket több információ birtokában vannak mint mi, lehet van ami túlzás de ezt objektív módon nem tudom megítélni. Mérleget majd akkor kell vonni amikor vége lesz az egésznek, addig a legjobb amit tehetek, hogy belenyugszok a helyzetbe.

3. feloldanak korlátozásokat de teljesen nem áll vissza minden a régi kerékvágásba, munkahelyek válnak bizonytalanná, szűnnek meg és mindenki kicsit tartalékolni fog, ami miatt még szarabb lesz a gazdaság ami miatt az emberek még kevésbé tudnak majd költekezni.

4. Még többet vagyunk együtt és ez kiborít :D de lényeges dolog nem változott.

5. Ha van egy kis énidőm amikor nincs senki se a seggembe.

2020. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Akaratom ellenére betartani olyan korlátozásokat, amikről tudom, hogy semmi értelmük; illetve hogy nem járhatok el sehova.

2. Minden túlzás. Egy olyan betegségről van szó, ami még egy sima influenzánál is enyhébb. Nem is a járvány akadályozása a korlátozások célja, hanem maga a válság.

3. Brutális, az 1929-eshez mérhető válság jön. Magyarországon alsó hangon 40-50%-os munkanélküliség, és a kisvállalkozások szinte mind tönkremennek. Ezáltal a multik fogják szinte a teljes piacot lefedni, többek között ez a cél a válsággenerálással.

4. A befektetési alapokban tartott megtakarításaim rengeteget csökkentek, és lehet, hogy a fizetésem is fog, ha nem lesz mit csinálni a munkahelyen.

5. Annak, hogy nem kell tovább diktatúrában élnünk (illetve dehogynem, de csak akkorában, mint eddig) csak azért, hogy a világ leggazdagabb és legbefolyásosabb emberei még gazdagabbak és még befolyásosabbak legyenek.

2020. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon megviselt egyedüli 25 éves fiatalként akinek csak a munka mellet a hétvégi buli haverok a lány akit szeretek az volt a megváltás alig vártam a hétvégéket hogy felszabaduljak a munkahét után.

A kijárási korlátozás mindent elvett tőlem szürke és apokaliptikus képet fest a világ hányingerem van tőle.

Gyűlölöm hogy rám erőltették ezt az egészet és undorodok a “maradj otthon” szlogen és az együtt megy ki írásoktól.

Én az elején tudtam hogy egy gazdasági világválság előidézése a cél a háttérbe de nem gondoltam volna hogy nem pénzügyileg fog érinteni hanem lelkileg inkább.Mindent és mindenkit elvesztettem aki fontos volt a buta emberek miatt akik félnek.Engem inkább állítsanak a falhoz és lőjenek le mert én nem szeretném már tovább ezt csinálni vissza akarom kapni az életem hagy söpörjön végig ez az influenza azt essünk túl rajta így akit magával ragad ez van lehet engem is elvisz de legalább éltem és nem reszkettem otthon a kanapén az xbox előtt mint egy utolsó senkiházi.

2020. máj. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Leírom a sztorimat.

Ingatlanvásárlásra adtam be a derekamat február végén. Márciusban fizettem ki az önerőt és igényeltem bankból hitelt. Home office-ban dolgozom, a fönökömet csak az érdekli, hogy menjen a munka, így a munka mellett több mindent elintéztem, amit normál munkaidőben nem lehetett. A banki dolgokat el tudtam intézni, elég gyorsan, sőt az ingatlan átírással kapcsolatos dolgokat is.


Mivel kétlaki vagyok ( Budapest és vidék) a szüleimmel nem találkoztam hosszabb ideig. Vigyázzok rájuk. És ez kissé megviselt.


Számomra ez a helyzet próbatétel. Elképesztő, mennyire megváltoztak az emberek egymás felé. Egyik barátom kimondta, hogy részben budapesti ember vagyok, súlyosan fertőzött így velem nem kíván találkozni, míg a járvány tart. Én sem akartam senkivel se találkozgatni, de megelőzött a primitív bejelentésével ( mindennek van határa). Azóta egyszer-kétszer úgy beszélt velem, mint egy ronggyal sms üzeneten keresztül. Több hete nem beszélünk, és úgy gondolom, nem is fogok vele többet beszélni. Elvégre ő jár vidékről Budapestre és több városba dolgozni, miközben én home office-ban vagyok.


Home officebol kissé elegem van, jobb kózösségben lenni.

2020. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!