Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted a tolerancia önmagáb...

Szerinted a tolerancia önmagában hordozza e a megkülönböztetést? Hiszen ha "tolerálsz" vmit/vkit, akkor már deklarálod is, hogy a megszokottól/normálistól eltérő, nem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 04:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
igen, van igazságod. Ugyanakkor Neked lehet más a megszokott, mint másnak, innentől pedig kissé furcsa megoldás a "tolerancia". Mindent a helyén kéne tudni kezelni és ehhez a különböző kultúrák megismerése talán jobb mód lenne, mint egyszerűen elnézni felettük.
2010. júl. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Részletek?? Lemaradtam...
2010. júl. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem. A tolerancia elfogadást jelent. Tudomásul veszem,hogy más nem olyan,mint én,vagy a többség. De ez nem jelenti azt,hogy a normálistól eltérő! Lehet,hogy éppen az én véleményem tér el a normálistól,vagy éppen én magam.

Nagyon nehéz lenne meghatározni,hogy mi a normális!

Éppen a tolerancia hiány miatt van kirekesztés,más ember elítélése stb.

Nem az egyes embert ítéli el,aki nem tud toleráns lenni,hanem az emberek egy csoportját: pl. elítélek minden cigányt,minden meleget,minden anyóst stb.

Pedig ők sem mind egyformák. Az emberek szeretnek általánosítani. Ha valamelyik csoport tagjával rossz tapasztalatot szereztek,akkor mindenkit eszerint ítélnek meg. Ez nemcsak a népcsoportokkal szemben van így. Ha valakit megcsal a férje,akkor azt mondja,hogy minden férfi gazember. Ha egy vállalkozó tisztességtelen vele,akkor minden vállalkozó az. Ha egy kőműves tré munkát végez,akkor nem lehet egyetlen kőművesben sem megbízni. Ez pedig nem igaz.Lehetne még sorolni a példákat.

Természetesen a toleranciának (türelem) van egy ésszerű határa,és kölcsönösnek kellene lennie.

2010. júl. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

"Az emberek szeretnek általánosítani"


Ez szerintem így nem igaz. Csak azt a népcsoportot (maradjunk a konkrét problémánál) ítélik el általánosan az emberek, akik általánosan, és nagy többségben problémát okoznak.


Tudod, ha egy népcsoportot a világon mindenki ismer és utál, akkor általában nem az egész világ a hibás.

2010. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"Tudod, ha egy népcsoportot a világon mindenki ismer és utál"


Sorolj fel egy ilyen népcsoportot!

2010. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ne kekeckedj 37%, nagyon jól tudod, hogy melyik népcsoportról van szó.
2010. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"nagyon jól tudod, hogy melyik népcsoportról van szó."


Ha cigány tezsvíreinkre gondolsz, akkor bebuktad mert pl. USÁ-ban, Franciaországban szeretik őket és nem okoznak gondot, Kelet-Ázsiában pedig szerintem még nem is hallottak róluk, ahogy Dél-Amerikában sem.


Szóval nem az "egész világ ismeri és utálja őket."

2010. júl. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Erre a Franciaországra gondolsz?


[link]

2010. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Vagy erre?


[link]

2010. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Tipikus széljobber gondolkodás mód. Őmaga is jól tudja, hogy gondolkodásmódjával az egész világrend és a racionalizmus ellensége, ezért kiragad egy kósza eseményt és azzal állítja pellengérre ami ellen szól.


Ez olyan, mintha egy éttermet úgy akarnál lejáratni, hogy naponta 3000 képviselőfánkot szolgál fel, és egy nap, egyetlen egy darabban, egyetlen egyszer volt egy légy!

2010. júl. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!