Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Helyeslitek az iskola őrség...

Mindentudó99 kérdése:

Helyeslitek az iskola őrség felállításàt?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 09:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%
#8 Szép szóval már próbáltuk de ment, mégis mennyi időt gondoltok ti toleránsok arra, mire ezek megtanulnak ember módjára viselkedni? Több száz év alatt nem sikerült, nem is fog soha, a genetikát nem lehet felülírni!
2020. máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
18%

Tudom, népszerűtlen leszek, de nem érdekel.

Hülyeség, fontos dolog az iskolai bullying. Az életképtelen gyerekeket meg kell nevelni. Az iskolai bántalmazók rázzák helyre az elcseszett gyerekeket. Engem is 12 évig terrorban tartottak. Megtette a hatását. Most már tudom, miattam bántottak, nem ellenem. Ők a természetes szelekció rendőrség. Aki nem bírja a nyomást, hát lehet jobb is ha (most csúnya leszek) véget vet az életének. Én is sokszor meg akartam tenni, de azért nyomtak le odáig engem akkor, mert csak úgy tanul igazán az ember.

2020. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
97%

#12: Stockholm szindrómáról hallottál e már?

Sokan pont a bántalmazások miatt nyomorodnak meg örök életre(ahogy látom te is), holott életrevaló, tehetséges emberekké is válhattak volna.


Emiatt kellene komolyabban venni az egész jelenséget, és nem betudni gyerekcsínynek hanem keményen büntetni. Akár a bántalmazók ideiglenes javítóintézetbe küldésével is, ha a második tanári/igazgatói felszólítás után sem hagyják abba. Sajnos a tanárok jórésze is inkább úgy tesz mintha nem látott meg halott volna semmit vagy elintézi egy ejnyebejnyével. Sőt olyan esetről is tudok, ahol maga a tanár a bullying áldozata(egy viszonylag neves gimnáziumban ráadásul, nem egy lakótelepi huszadrangú iskolában)...

Az ,,indo-magyar" purdék mellett ugyanis a gazdag, sznob szülők elkényeztetett ivadékai is sok gondot okoznak a tanároknak és iskolatársaknak, csak erről ritkán esik szó.


Az iskolai őrség alapötlete pedig nem rossz gondolat alapvetően. Persze nem lenne rá minden iskolában szükség, hanem csak olyan helyeken ahol elfajult az erőszak és egy központi vizsgálóbizottság indokoltnak látná a helyzetet egy ilyen intézkedés bevezetésére. De így is rengeteg iskolát érintene, köztük elitnek mondott intézményeket is. Az iskolák is komolyabban vennék ezesetben a rendbontó elemek megfékezését, hiszen egy ilyen intézkedés szégyen lenne az iskolára nézve.

2020. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
8%
Nem vagyok Stockholm szindrómás. Hiàba voltam a legaranyosabb, legcukibb kisgyerek, hiába volt okosabb fényévekkel a társaimnál, látták hogy ez az okosság elveszne ha nem reformálnak meg. Miattam bántottak (bántanak még mai napig ha kell) és nem ellenem. El kellett távolítani a szülői burkot rólam, a rózsaszín ködöt el kellett távolítani előlem. Ütni, vágni kellett, mert ilyen életképtelen nerd voltam. Utáltam, de legbelülről tudtam hogy ez megerősít és kívülről ők is védtek. Ezért mai napig a legjobb haverjaim. És nem c kategóriás emberek voltak, hanem elit általánosban és elit gimiben történt. Mert megérdemeltem. De büszkék rám. Köszönöm nekik hogy nem hagytak puhának :)
2020. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
#14 ,,És nem c kategóriás emberek voltak, hanem elit általánosban és elit gimiben történt." Hát ezzel meg is válaszoltad magadnak hogy miért hülyeség amit beszélsz. Hidd el nekem egy c típusú osztályban, nem az van amit te bullyingnak hívsz. Az hogy néha lefenyítenek meg szekálnak, az nem ugyanaz mint amikor már a tanárt is megverik. Egyébként abban igazad van hogy a nerdeket általában nem véletlenül pécézik ki, de azért a kettő között ég és föld a különbség.
2020. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

#14: 13-as vagyok. Elég érdekes fogalmaid vannak a barátságról azt meg kell hagyni. Ezzel csak magadat nyugtatod, hogy a te érdekedben csinálták. Esetleg a haverjaid utólagosam miután ezt többé-kevésbé megbánták, neked is bemesélik, hogy ez bizony a javadra vállt. Valójában azért csinálták mert nekik jól esett, jó csordaösszetartó erő valaki közös cseszegetése.


Ez amit te tapasztaltál a bullyingnak csak egy enyhe, ám nem elhanyagolható formája. Tegyük fel az elit sulid helyett egy c-s környékre kerülsz.

Naponta kötekszenek veled és ,,becsicskítanak" a hatodik osztályban 16 éves osztálytársaid(miközben te 11-12 éves kis nerd kölyök vagy). Ezek a raj gyerekek rendszeres ,,uzsorapénzt" is szednek tőled mert miért ne alapon. Elveszik a kajádat, mindenki szeme láttára arra kényszerítenek, hogy puszillgasd meg a suli vajdájának cipőjét meg ilyenek. Ha megpróbálsz védekszni vagy segítséget kérni pedig kihívják rád a fél rokonságot.

Ezt is ilyen lazán betudnád természetes szelekciónak? És megmagyaráznád magadnak utólag, hogy mindezba te érdekedben történt?

2020. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes és hasznos dolognak ha gzik. Figyelni fogom, hogy fog elsülni.
2020. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 qkker1 ***** válasza:
83%

Nem elég az iskolai őrség, minden támogatást /gyes, csp, segíly/, meg kell vonni , és mindjárt megtanulnának viselkedni!

Vagy az ingyenpénz megvonással, vagy erővel lehet ezeket nevelni,semmi másból nem értenek!

2020. jún. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
84%
#18 Szerintem meg a legyeszerűbb lenne 85-ös IQ alatt mindenkit elköttetni, ez kb a cigányság 80%-a.
2020. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
14: Ez csak egy utólagos belemagyarázás részedről, hogy beforraszd a lelki sebeket, amiket anno elszenvedtél. Az iskolai keménykedő, magatartásproblémás diákok mintegy 90%-a később felnőttként evvel magyarázza a dolgot, hogy ők csak az életre akarták felkészíteni. Sablonmentegetőzés.
2020. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!