Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen okai vannak annak a...

Milyen okai vannak annak a szomorú ténynek, hogy a fiatal generáció átlagosan sokkal kevésbé aktív a választások alkalmával mint az idősebbek?

Figyelt kérdés

Átlagosan az figyelhető meg rengeteg országban, pl. Magyarország, Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, hogy a fiatal sokkal kevésbé aktívabban a választások alkalmával, mint az idősebbek. Én ezt azért nem értem, mert a fiatalok élete ugyanúgy függ a választások eredményétől, rájuk ugyanúgy hat! Egyáltalán nem "menő" nem foglalkozni a jövővel! Vagy, ha el is mennek szavazni, sokan szándékosan érvénytelenné teszik a szavazatuk, összefirkálják.


Miért nem értékelik, hogy ők demokráciában élhetnek és szavazhatnak? Sok szabadságharc alkalmával pont ezért harcoltak az emberek, hogy legyen szavazati jog. Most, hogy van, nem élnek vele? Mik lehetnek az okai annak, hogy sok fiatal egyáltalán nem vesz részt a választásokon?



2020. júl. 19. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Talán, ha végre bevezetnék azt, hogy otthon interneteléréssel szavazhass, akkor aktívak lesznek. 2014-ben például azért nem mentem szavazni, mert vizsgáim voltak az Egyetemen. Nem volt rá időm, hogy lerohanjak, sorbaálljak és szavazgassak.... De, ha online lett volna akkor egy kattintás és szevassz.


És nekem, ne hogy azzal gyertek, hogy azzal csalni lehet... Fenét lehet... Blokk-lánc technológia.

2020. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem szomorú tény, ez azt jelenti, hogy a fiatalok még csak most kezdik az önálló életüket és nem ugyanolyan arányban tartják fontosnak, hogy foglalkozzanak a politikával.

A 25 év alattiaknak megy csak el szavazni kis része, onnan viszont folyamatosan nő a részvételi hajlandóság. Mindig így van, 20 éve is meg 10 éve is így volt, vagyis amelyik ember 20 éve még nem ment el szavazni 20 évesen, az most, 40 éves korában már nagy valószínűséggel elment.

A fiataloknak még kevés az önálló tapasztalatuk, ismeretük és jobbára a szüleiktől, környezetüktől szereznek információkat - sokszor az a menő, ha szembe fordul a konvenciókkal és látványosan nem vesz részt a politikában. De ez elmúlik, mert sokan rájönnek, hogy a kezükben van a döntés.

A szabadságharcokban sem vett részt soha mindenki, el kell fogadni, hogy vannak akik nem akarnak, vagy nem tudnak ilyen kérdésekkel foglalkozni, dönteni.

Majd ha lesz önálló véleményük amit elég fontosnak is tartanak, akkor majd élnek a jogukkal és szavaznak. Annak nincs értelme hogy csak elmegy és találomra behúz egy X-t valamelyik név mellé, csak mert kötelező volt szavaznia.

2020. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Én ugyan eljárok szavazni -mert a remény hal meg ugye utoljára- de teljesen fölöslegesnek tartom, mert úgyis elcsalják. Lsd.leáll az egész rendszer, nem pecsételnek le szavazólapokat, bezárják a bizottságot az iskolába, több száz embert jelentenek be egy 50nm-es házba stb.
2020. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

"ha végre bevezetnék azt, hogy otthon interneteléréssel szavazhass, "


Milyen jövő vár ránk édes Istenem ? A fiataljaink még csak az utca végébe se tudnak kimenni 4 évente. 😥

2020. júl. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Minek? Minek költsünk papírra és egyéb költségekre, hogyha meg lehet oldani egyszerűbben is. Szavazán van mondjuk Vasárnap. Hétfőn nekem vizsgáim vannak, már bocs, ha nem azzal akarok foglalkozni, hogy elmegyek a szavazóhelyésgbe, várok egy órát, hogy leadhassam a voksomat....
2020. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem csak szimplán nem érdekli őket a politika, esetleg nem érezték még a saját bőrükön a hatását hogy milyen következményei lehetnek annak ha nem mennek el szavazni és nem az lesz pl a polgármester akit szerettek volna.
2020. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem fogok szavazni valaki senkire aki èrtem nem tesz semmit. Minden politikus önnmagàt èteti. Egoistàk, pènz szerelmes bajos emberek
2020. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
5-ös! Gondolom mondjuk vásárolni szoktál menni, vagy szórakozni, arra gondolom hetente van több órád, erre négy évente egy sem. Gyenge kifogás, nagyon gyenge.
2020. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%
Igen, ha szar napon, pl. vizsga előtti napokon kell voksolni, akkor nem fog elmenni. Bevásárolni, bulizni meg elmehet a saját időbeosztása szerint, ha elmúlt a vihar. Ez ilyen. Tökmindegy, hogy négyévente van, ha akkor egyszer szar lesz az időpont.
2020. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
Mert talán rájöttek, hogy nincsenek leláncolva adott országba, és nyitva előttük az egész világ, tudnak boldogulni bárhol a világban ahol jobb nekik, nem kell ehhez a politikai baromságokban résztvenniük.
2020. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!