Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen okai vannak annak a...

Milyen okai vannak annak a szomorú ténynek, hogy a fiatal generáció átlagosan sokkal kevésbé aktív a választások alkalmával mint az idősebbek?

Figyelt kérdés

Átlagosan az figyelhető meg rengeteg országban, pl. Magyarország, Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, hogy a fiatal sokkal kevésbé aktívabban a választások alkalmával, mint az idősebbek. Én ezt azért nem értem, mert a fiatalok élete ugyanúgy függ a választások eredményétől, rájuk ugyanúgy hat! Egyáltalán nem "menő" nem foglalkozni a jövővel! Vagy, ha el is mennek szavazni, sokan szándékosan érvénytelenné teszik a szavazatuk, összefirkálják.


Miért nem értékelik, hogy ők demokráciában élhetnek és szavazhatnak? Sok szabadságharc alkalmával pont ezért harcoltak az emberek, hogy legyen szavazati jog. Most, hogy van, nem élnek vele? Mik lehetnek az okai annak, hogy sok fiatal egyáltalán nem vesz részt a választásokon?



2020. júl. 19. 19:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
24%

Amíg Magyarországon éltem mindig a Kétfarkúra szavaztam, mert egy párt sem volt, amit őszintén tudtam volna támogatni. Mindegyiknek voltak/vannak olyan tervei és hülyeségei, hogy elveszítik velük a szavazatomat.

Például alapvetően az nagyot dobna a politika minőségén és érdekeltségén, ha lennének mind nyilvánosan, mind TV-ben közvetített viták, ahol két párttól két képviselt érdemben megvitatja a nézeteit. Amíg ez nincs, mit várunk?

Két éve kiköltöztem külföldre, ahol már alapvető az, ami Magyarországon még nem. Nem fogok tűkön ülve rimánkodni egy olyan változásért, ami talán el se jön, ha ott van mellette az az opció, hogy elmegyek valahova, ahol minden szempontból elégedett vagyok.

22/L

2020. júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogja megvaltani az életüket a pártok. Mind hasonlo csak a nevük mas.


Nem értem sok fiatal miért ilyen hlye h azt hiszi majd a politikusok valtjak meg az eletuket.

2020. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
62%
Mert a fiatalok szerencsére még képesek gondolkodni, nem totál agymosottak, és nem fognak arról szavazni, hogy melyik " párt " tömheti jobban a zsebét.
2020. júl. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!