Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hisztek egy olyan politikában,...

Hisztek egy olyan politikában, ami nem az öngondoskodásról szól, hanem az egymás iránti gondoskodásról?

Figyelt kérdés
Tehát nem hagyjuk, hogy legyenek szegények, hajléktalanok, szuper gazdagok. Nem a pénz lesz a minden. Társaslények vagyunk, emiatt ez a gondoskodj magadról felfogás idegen a természetünktől.
2020. okt. 25. 06:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Sokan hittek ebben, elég sokan a gulágra is mentek közben. Az európai berendezkedés is hasonló a sok védőhálóval, legalábbis az USA-hoz képest rengeteggel, hogy az afrikai, ázsiai országokról ne is beszéljünk, ahol ugyanez már szinte nulla.


Én annyit mondok, egy alap TB-vel minden állampolgárnak rendelkeznie kéne, és aki ledolgozta az életét a saját befizetései után nyugdíjt kapjon, de itt vége is. Szóval se munkanélküli/munkakeresési segély se semmi.

2020. okt. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Hiszek benne. Elképzelésem szerint az ember eljut erre a szintre és valójában ez a cél. Ha túljutunk önmagunkon, levetjük kicsinyes gondolkodásunkat, egységben tudunk létezni a körülöttünk lévő világgokkal. Ennek jelenleg egy akadálya van, mi magunk. Hiszem ez változni fog mert újabb és újabb tudás birtokába kerülünk. Fontosabb lesz az egység, hiszen így érhetjük el a tökéletességet az állandó változást.
2020. okt. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem csak mesterségesen és a javak szándékos korlátozása mellett működne. Egyrészt: ha az az alapállás, hogy bizonyos változatosságú, minőségű árunál nem juthat hozzá senki jobbhoz, akkor csökken az igény erre. Másrészt: ha tudod, hogy hiába dolgozol keményebben, többet, akkor sem adott a lehetőség a többségtől való elhúzásra, akkor nem lesz motivációd és elfogadod, ami van. Összefoglalva: teljes mértékben egalizálni kell a kínálatot, nem lesz olyan, hogy verseny, hiszen nem lesz miért versenyezni.
2020. okt. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek a politikában. Betiltanám az egészet, csak a baj van belőle.

(Ezt most ilyen 'félig komolyan" írtam, és elnézést kérek, és nem akartam senkit megbántani; és rengeteg csodálatos politikus van, akit nagyon imádok, és pár, akit kevésbé. :) És tehát elnézést, ha valamit nem jót írtam.)

2020. nov. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*Egyébként nekem a kommunizmus, meg a szocializmus valamennyire azért alapvetően szimpatikusak. Tehát, ha nincsen kiforgatva/kifordítva önmagából, és ügyesen ki tudják vitelezni; pl tehát emlékeim szerint a kommunizmus az, ha a közösen megtermelt javakból mindenki egyenlően részesül; a szocializmus pedig ennek a továbbfejlesztett, továbbgondolt változata; hogy tehát mindenki szükségletei szerint. Tehát lehet ezt szeretettel csinálni, csak asszem, valahogy félremehetett, ha nemtom , picit lehet, hogy időnként a kommunistát 'szitokszóként' használják, de az alapvető elgondolást nem gondolom rossznak. Amúgy valaki asszem , valami olyasmit mondott, hogy már az összes társadalmi formát, meg az összes ideológiát kipróbálta az emberiség; és egyik sem működik száz százalékosan; és akkor a valaki aki ezt szokta idézni, ő még mondta, hogy , de még egy van, amit nem próbáltunk, és hogy akkor az a szeretet. Ja és amúgy hozzátenném még tehát, hogy én nem vagyok jó töriből. :) Csak még ennyit szeretnék. :):) Azt gondolom, háthogyha érdekes a kommentem valamennyire. :):)
2020. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

*De egyébként tényleg tök rossz, hogy a politika miatt sokszor egymásnak ugranak az emberek, vagy nemtom, de pl lehetnek belőle veszekedések; meg még

egyébként tehát a főkérdéshez visszakanyarodva; arra gondolok, hogy először mindenki lakjon jól, legyen egy fűthető háza, legyen tisztálkodási lehetőség bevezetve; meg áram, meg gáz főzni is. Na, szóval, alapból ezek legyenek meg mindenkinek, és ha már ez megvan; de erre szándék is kell, hogy ez meglegyen, akkor lehet pl továbbmenni, hogy legyenek mindenkinek luxuscikkei pl. Hogyha tehát már kiválaszt valami drága dolgot, pl jacuzzi, tv, vagy pl egy koncert, akkor nyugodtan el tudhasson rá menni. Vagy pl ha ő kondibérletet szeretne. Meg ilyesmi, vagy pl nemtom, ha már folyton toldozgatni-foldozgatni, javítgani kell pl valamit a házban; akkor rögtön lehessen belőle újat venni, és akkor ne kelljen rá pl hónapokig spórolni; meg ilyesmi. Egyszer egy egyedülálló anyuka kiszámolta itt a gyakorin, mert volt, aki bedobta a köztudatba ezt a "47ezerből meg lehet élni" című történetet évekkel ezelőtt; na és akkor tehát ezzel kapcsolatban volt valami kérdés, és egy egyedülálló anyuka, akinek két gyereke volt; na, szóval ő kiszámolta, hogy nekik mennyi kell egy hónapban;és egyelőre még csak ilyen nagyon alapverzióra számolta ki, neki asszem talán 117 ezer jött ki akkor, abban az időben; és tehát ott nem olyan változatos étrenddel számolt; hanem csak kenyérrel-és vízzel; és tehát szóval hogy neki még így is 117 ezer jött ki; de én nem értek ezekhez, meg pl ilyen családipótlékokhoz sem értek, meg hogy élt-e az apa; meg munkaképes volt-e, meg satöbbi. De szóval tehát az az anyuka 3 főre számolt, és aki ezt a 47ezret mondta, talán ő egy főre gondolta; de azért a 47000 talán egy főre is kevés. Főleg, ha dolgozó emberről is beszélünk;, tehát, hogy ennyi bért kap:S:S Meg valaki mondta egyszer a tv-ben ezt így, hogy "dolgozói szegénység." Tehát hogy pl valaki eljár becsülettel napi 8 órába dolgozni, és kevés neki a pénze:S:S Pedig tisztességesen ledolgozta a munkaidőt. Ja meg még pl a nyugdíjak is asszem nem nagyon nagyok. :S:S

2020. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!