Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik szerint nem jobb Ausztriá...

Akik szerint nem jobb Ausztriában az életszínvonal mint itthon, azok önmaguknak is hazudnak?

Figyelt kérdés
Én éltem kinn, hihetetlen hogy olyan dolgok váltak luxussá itthon, ami kinn természetes volt. Kezdve a lakhatástól elég sok mindenig.
2020. dec. 22. 22:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%

Persze hogy többet kerestem... :)

Bocsi...nem a fizetés nettó.A macskaköröm jelzésre nem írtam jelentést...

Ennyi-mint írtam nettó- MARADT meg minden hónapban...(2 fő,minden kötelező kiadás után)

2020. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
91%

Nem véletlen a soproni mondás: addig jó az osztrák fizetés, amíg itthon költöd el.


Szoktunk járni Bécsbe szórakozni, 100€ alatt lehetetlen megúszni egy estét, itthon 10 000 forintból taxival megyek haza a végén.

Fodrászért legutóbb az ScS-ben 23€-t (jattal 25-öt) fizettem, itthon a mai napig 1800-ért (2000) vágja a fodrász.

Étterem 2 főre 50-60€ alatt szintén nehezen játszik, itthon ez a kategória nagyjából 7000 forint.

Az autómra kint évi 900€ biztosítást fizettem, míg OP-vel kezdődött a rendszámom, itthon 70 000 forint.

GIS-re 300€-val varrtak le.

A macskám havi féreghajtóját itthon egy ezresért adja be az állatorvos, Bécsben 25€-t (!) fizettem ezért.

Sorolhatnám estig...


Szívtam eleget, aztán megtanultam, hogy “Sopronban (értsd: környékén, Kőszegen, stb.) élünk, kint dolgozunk”.

2020. dec. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítem, ha valaki kivesz (akár többedmagával) egy lakást és csak melózik, mellette a legolcsóbban étkezik, az tud félretenni, ahogy egyébként itthon is, igaz, többet.

De ha normálisan akarsz élni (értsd: szórakozás, kikapcsolódás, szolgáltatások, ha fáj a hátad, nem gondolkodsz, hogy elmenj-e egy masszázsra, stb.), tehát nem luxusban, hanem normálisan, akkor rájössz, hogy kelet-magyarországi melósként forintosítva álomszerűen hangzó 1300-2000€ fizetés nem sok mindenre elég.

Nem unalmukban jönnek nem csak burgenlandiak, hanem még a bécsiek is jelentős számban Magyarországra szolgáltatásokat igénybe venni.

Kevés magyart láttam, hogy Ausztriában dolgozva úgy gyarapodott volna, hogy mellette normális életvitelt folytat, nem kuporgat. Itthon élve ez reális.

2020. dec. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%

#6 "itthon a dolgozó a szakszervezetek hiányában teljesen kiszolgáltatott a munkáltatónak/hűbérúrnak/2

Nem a szakszervezetnek kell létrehoznia a dolgozót hanem a dolgozóknak a saját szakszervezetüket.

Minden lehetőség adott ahhoz, hogy a dolgozókat itthon is éppen úgy képviseljék a szakszervezetek. Csak a dolgozók nem hajlandók szakszervezetet létrehozni, abba belépni, csak várják, hogy majd a többiek megcsinálják, mert akkor neki nem kell tagdíjat fizetnie.

2020. dec. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
74%

"Hogyne mondana, ezzel van tele ez az oldal is, hogy mindenki bolond aki kimegy dolgozni, nem tudnak számolni, nyomorognak kinn stb."

Kérdező

Mutass már párat ilyen megnyilvánulásokból, ha tele van ez az oldal is ilyenekkel, akkor nem lesz nehéz!.

Kíváncsian várom.

Amúgy, miért kell mindig hazudni?

2020. dec. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
68%
Nem hazudnak, csak jártak már ott.
2020. dec. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

"Négyszer annyi kinn a fizetés átlag, de az árszínvonal átlag csak kétszer annyi."


Ez már így eleve nem igaz. Tőlem a burkoló úgy vitt el 200 ezret egy nappalira és egy fürdőszobára hogy az anyagot én vettem és kettő nap alatt lerakta. Kőműves ismerősömnek már a jövő éve is tele van vállalva és 400 at szokott egy hónapban hazavinni, amiből elmondása szerint nem lehet megélni. Pedig ő aztán semmit sem bérel több saját háza is van és kereskedik is velük, felújítja aztán továbbadja. Szomszédom nyugdíjas csőszerelő, éjjel nappal keresik nálunk, a nyugdíja mellett még havi 200 körül összekeres. Én gépkocsivezető vagyok és bár nemzetközi vonalon, de szigorúan magyar, budapesti székhelyű cégnél. 600-700 közt kapok kézbe. Nem bruttó!


El ne mondd már nekem hogy egy osztrák kétmillió négyszázat kap mert körberöhöglek. Osztrák cég pl. a Transkona, nem kevesen köpködnek rá. Tavaly előtt csalogatott az angol Eddie Stobart, ők egymillió kétszázat ajánlottak és tudtam nemet mondani. Én a hazámat elhagyni nem fogom és többet sem szeretnék keresni ennél.


Rád visszatérve meg, nem lehet, hogy rossz szakmát választottál, ha még egy osztrák is többet keres nálad?

2020. dec. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

"bolond aki kimegy dolgozni, nem tudnak számolni, nyomorognak kinn stb."


Ez mondjuk így, ebben a formában igaz is. És ugyanígy igaz Angliára is, abból az egymillió kétszázból kb csak bérelhettem volna valami putrit egy 5 négyzetméteres udvarral. És aki járt már Angliában tudja, hogy ott aztán tényleg ezek a 20-30 négyzetméteres lakások vannak 5-10 négyzetméteres udvarokkal csillagászati áron.

2020. dec. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
64%

Mi szakmákban is számít mivel dolgozol, ponyvás, autószállító, tartály, van e ADR vagy egyéb szakvizsgát, de ugyanabban a kategóriában semmivel sem fizet többet az osztrák cég a magyarnál. Egyébként ha egy csöpp eszed lenne magad is belátnád, hogy ez nem is lehetséges. Ugyanazt az Európát járjuk, ugyanazt a munkát végezzük, ugyanazokat a nyelveket kell tudnunk beszélni, az hogy magyar, vagy osztrák céghez vagyunk bejelentve már csak részletkérdés. Ha egyetlen eurocenttel többet fizetne az osztrák a magyar cégeknél nem lenne dolgozó mert mindenki átpapírozott volna oda.


És van ellenpélda is. Én euróra számolva kapok olyan kétezer körül ponyváson, németben szintén ponyváson egy kolleganő 1500-at. És bár ott él, ott van egy élettársa, épp nemrég monta telón, hogy azon gondolkodik hazajön, mert bármelyik magyar cég többet fizet ennél.

2020. dec. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
76%

És még annyit, hogy a covid miatt nekünk is visszanyesték a pénzünk, előtte bőven 700 fölött kaptam. Ez a 600 amivel most számolok a válságfizetes. Egy osztrák sem kap többet az árak viszont magasabbak a magyarnál, tehát ha életszínvonal alatt a fizetés/költés arányt érted, mindenképp az osztrák a rosszabb.


Én viszont már rég nem ezt értem. Számomra ott jó élni ahol jól érzem magam. Ahol nyugalom van, ahol kedvesek az emberek, ahol nem érzem úgy hogy korlátok és hülye szabályok közé lennék szorítva (Ausztriáról ez pont nem mondható el).


Számomra ez jelenti a jólétet és a magas életszínvonalat.

2020. dec. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!