Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik szerint nem jobb Ausztriá...

Akik szerint nem jobb Ausztriában az életszínvonal mint itthon, azok önmaguknak is hazudnak?

Figyelt kérdés
Én éltem kinn, hihetetlen hogy olyan dolgok váltak luxussá itthon, ami kinn természetes volt. Kezdve a lakhatástól elég sok mindenig.
2020. dec. 22. 22:22
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
54%

Én Budapestet tudom összehasonlítani Béccsel. Az árak Budapesten sokszor már jelentősen magasabbak mint Ausztriában. Menj be egy osztrák és utána egy magyar Sparba. Ugyanazért a munkakörért Ausztriában nyilván többet lehet keresni - kb egy osztrák Lidl-s pénztáros keres annyit mint egy magyar piacképes diplomás. Albérletárak szintén azonosak. Vannak termékek és szolgáltatások, melyek pedig Magyarországon olcsóbbak.


Szerintem aki Ausztriában ÉL nem csak dolgozik, megtanul úgy bánni a pénzzel mint a “helyiek” - tudja hol és mit lehet olcsóbban kapni, stb. Ha nem él itt az ember, igen is belefut olyan felesleges költségekbe, melyek elegendő helyismerettel elkerülhetőek lennének.

A mesterségesen felnyomott euró-forint árfolyam kelti azt az illúziót, hogy jaj mennyivel drágább minden kint..


Az én szubjektív érzékelésem szerint Ausztriában milliószor könnyebb kijönni a pénzből. A két országot össze se lehet hasonlítani, Ausztria az EU-n belül is éllovas, Magyarország inkább ugyanez csak hátulról. Minden statisztika ezt mutatja, bármilyen ismerőssel beszélek, inkább ezt a véleményt osztja. Persze aki nem így gondolja, szíve joga, csak a saját véleményemet írtam le ..

2020. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!