Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a két fiatal letört két szent keresztet?

Figyelt kérdés
Nem értem, ezzel most nekik mi okozott örömet? Ha valaki ateista, akkor legyen az. De ilyet tenni...

2021. jan. 12. 09:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%

Mindenféle rongálást elítélek.

Romboljon a saját lakásában, tegye tönkre a saját cuccait. De máséhoz, vagy a köz-höz nincs joga hozzányúlni.

Szerintem egyébként, aki ilyeneket tesz, az tuti nem teljesen ép szellemileg.

2021. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem ateisták, csupán nem bírna a vérükkel.

A kezüket kellett volna eltörni ugyanúgy, akkor elmenne a kedvük a rongálástól.

2021. jan. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%

#11 igen. Mint hogy a nemzeti himnusz meggyalázásának számíthat az is, hogy más zenével játsszák le, nem kötelező bebattyogni a Széchényi Könyvtárba összefirkálni Kölcsey eredeti kéziratát.

[link]

2021. jan. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 meszike91 ***** válasza:
100%
Fizessék ki a helyreállítás árának mondjuk kétszeresét meg szívjanak egy picit közmunkán is.
2021. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%
#16 Arra nincs pénzük. Persze bagóra meg hasonló hasznos dolgokra mindig csurran-cseppen nekik valami.
2021. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 molnarmarcell21 ***** válasza:
11%

Nem hiszem, hogy ideológiai alapon tették volna, egyszerűen csak vandálkodtak egyet. Az vesse rájuk az első követ, aki még nem borított fel egy kukát vagy tört ketté egy faágat.


Nyilván kárt okoztak, azt térítsék meg, de felesleges ebbe többet belelátni.

2021. jan. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
66%
1 Attól lesz egy kereszt szent, hogy szenteltvízzel megáldja egy Pap. Ez mitől lenne bálványimádás?
2021. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom, vagy is inkább, nem vagyok abban biztos, hogy nem ideológiai alapon tették mindezt. Remélem elkapják őket. Azért elég jó a felvétel a felismerhetőség szempontjából
2021. jan. 12. 10:13
 19/26 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nincs mögötte semmi csak kamaszok villongas. A kamaszok meg mindenféle hülye ideológiát a magukévá tesznek. A rongalasert természetesen jár nekik a büntetés, de pont annyira mintha egy Petőfi szobor orrát törtek volna le.

Ezt mondom úgy hogy katolikus vagyok, nyilván elszomorít ha ez a véleménynyilvánításuk az egyház felé, de a katolikusoknal fontos a megbocsátás, és hát ez két butuska fiatal csak.

2021. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
39%

#21 Az a baj, hogy elnézed nekik azt, hogy nem vették figyelembe, mit jelent egy kereszt. A kereszt egy vallási jelkép is egyben és nem csak egy szobor része. Amikor egy keresztet törnek le valahonnan annak akkor is többlet jelentése van ha ezt ők maguk nem is tudták és ha elnézed ezt nekik, akkor te magad adsz arra lehetőséget, hogy mások máskor is megtegyék.

Igenis ebben az országban éppen úgy tekintettel kell lenni arra hogy egy kereszt egyben jelképe is a kereszténységnek, mint ahogyan nem töröd be egy zsidó ház ajtaján a mezuza tartóját, nem mész be rövidnadrágban, cipővel egy mecsetbe, stb. Vagy ahogy egy sír rongálása sem egyszerű rongálás. Ezek többet jelentenek mint egyszerű figyelmetlenség.

Azok a fiatalok nem véletlenül törték le a keresztet, hanem szándékosan, mindkét koronáról letörték. Megfontoltan és direkt a kereszteket szedték le. Nem veheted egy kalap alá azzal ha egy lökött fiatal részegen felmászik egy szoborra és közben a szobor megsérül.

Nézd meg a felvételt, látni fogod hogy itt kifejezetten a keresztet akarták leszedni és mindkét koronáról nem csak az egyikről!

https://www.youtube.com/watch?v=_n5u_PGM-KU

2021. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!