Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Itthoni helyzetről szóló...

Itthoni helyzetről szóló hireknél miért külföldön dolgozók vannak többségben?

Figyelt kérdés

A cím az gagyi lett 😁

Szóval, a lényeg hogy elkezdtem az utóbbi időben több közösségi oldalon olyan csoportokat követni, amik a magyar emberekről szólnak, a kormányról, a jelenlegi korona virusról stb

És szinte azt láttom, hogy mindenki hergeli a másikat, sokszor téves információkkal is. De a 80% az kint él valahol külföldön.

Sajnos, annyiból idegesít, hogy ha már innen elment és imádja azt ahol van, akkor miért kell bele kotyognia abba ami itt folyik? Ráadásul hergelni is azokat akiket lehet?


2021. jan. 12. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Igen, ez nekem is tetszik, mikor jön hogy ő milyen jól érzi magát meg full idegeneknek bizonygatja:D

Persze mikor közlöd vele, hogy bizony itthon is lehet jól élni, akkor elgurul a gyógyszer...

Szerencsétlenek:D

Én már csak röhögök rajtuk.

2021. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

mert az adott ország nyelvét nem tudják...pár hete volt ezzal kapcsolatban egy kérdés, ott sem tetszett a véleményem sokaknak, pedig ez a helyzet.


nekem is van kinn ismerősöm, de ő felkészülve ment ki németországba, tudja a nyelvet, tulajdonképpen csak tökéletesítenie kellett. őt már nem igazán érdekli, mi van itthon, hiszen az ő élete németországban zajlik, az ottani történésekbe kell bekapcsolódnia.

ő a ritka kivétel.


a legtöbben azok a fajták, akik itthon se tudnának érvényesülni, és azt gondolták, hogyha kimennek külföldre gyári munkázni, és abból áll az életük, hogy 3-4 en nyomorognak egy lakásba, ami nem gond, hiszen úgyis csak aludni járnak haza, meg a 3 műszak miatt úgysincs sose otthon mindenki...a szórakozás is abból áll ki, hogy megveszik a dobozos sört, és otthon megisszák, mert nyilván nem merészkednek ki egy kajáldába, étterembe :D


na hát és természetesen ők azok, akik facebook csoportokban is keresik, hogyan lehet kinn beköttetni a magyar iptv-t, mert ők magyar csatornákat akarnak nézni...és neten is a magyar eseményeket követik.


lehet épp ott, ahol élnek pont olyan dolgok történnek, csak nem tájékozódnak róla, mert a lényeg, hogy az 1700 euro-s fizetésükből mennyire le tudják már az otthoni birkákat nézni :D

2021. jan. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy attól, hogy nem Magyarországon élek, miért ne követhetném a magyar híreket?

Ugyanúgy követem őket, mint a német híreket. Attól, hogy nem ott élek még magyar vagyok.

2021. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondom, hogy ne kövessék csak ha már elhagyták az országot, akkor ne a kint élőknek legyen már a legnagyobb a szájuk, hogy itt mi legyen vagy mi lenne a legjobb. Legyen ott nagy a szájuk ahol élnek..
2021. jan. 12. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:
8%
Ha az ember egy másik országban él ott lát dolgokat, megoldásokat problémákra stb. Van amikor a magyar megoldás jobb és van, amikor a külföldön látott. Miért probléma az, ha valaki javaslatokat tesz problémák megoldására külföldön látott példák alapján?
2021. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. legtöbb esetben nem javaslat, csak fikázás.
2021. jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!