Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek gyalog menni a városokban, miért kell naponta 5-ször autóval menni? Miért nem lehet legalább azt a kiló kenyeret és egyéb kaját elhozni biciklivel vagy gyalog?

Figyelt kérdés
Hogy hogy ez sok embernek megy, de még többen meg félnek kilépni az utcára az autójuk nélkül?

2021. febr. 4. 00:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
65%

Szepen setalgatsz ki Ferihegyrol a Huvosvolgybe ... de mondjuk Bekasmegyerrol eljutni Csepelre, az is egy szep kirandulas!!! :)


Varos egy kicsit nagy, hogy setalgasson az ember Abol-Bbe :D

2021. febr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
90%

A kérdés úgy lett volna pontos, hogy ha mondjuk 5 percre van gyalog a bolt, akkor miért mennek autóval, ha csak 1-2 dolgot vesznek.


Nekem van autóm, de ebben az esetben gyalog megyek.


Autósok, akiknél van 5 percre gyalog üzlet: 1-2 dologért is autóval mentek oda akkor is, ha nem kell sietnetek valahova?

2021. febr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
77%

Így szokták meg, ez a kultúra rész...meg látod...nekik jár.


Én Németországban élek. Itt rengeteget bicikliznek az emberek és kevesebbet használják az autót kis távokra, élhetőbbek is a városok sokkal. De mondjuk a biciklis infrastruktúra is jobb.

2021. febr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
66%

#12 Igen, ha a gyalog 6-7 percre levő kisboltba kell mennem akkor is kocsival megyek általában. Mert pont amiatt megyek abba a kisboltba, mert gyorsan kell megvennem azt a bizonyos dolgot pl. mert elfelejtettem hogy kell tejföl is a kajába és nincs itthon de már főzök. Ha nem ilyen miatt megyek be a kisboltba akkor meg eleve messziről jövök haza a kocsival és csak megállok út közben. Nem fogok hazamenni, letenni a kocsit majd gyalog visszamenni a boltba. Nagyobb üzletbe meg azért megyek be mert be akarok vásárolni. A kocsim pont azért van, hogy ne kelljen biciklivel egyensúlyoznom 12 szatyrot meg egy rakat vécépapírt.

Tudom, hogy vannak akik mindig mindenhová kocsival járnak, még a postaládájukhoz is úgy mennének ha tehetnék, de nálunk ez nem egy jellemző dolog az átlagembernél. Aki autóval jár az nem egy tömegközlekedéssel jól ellátott, kényelmes sétára levő környéken él, hanem akinek valóban használati eszköze az autó. majd ha már nem kell a gyerekeimet fuvaroznom rendszeresen, nem kell ennyi emberre bevásárolnom nap mint nap, akkor majd tudok én is biciklivel járni, ahogy szeretnék. Remélem képes is leszek majd rá. De az autó egy eszköz, használati tárgy, azért van hogy megkönnyítse az életemet. Nem azért hogy bent álljon a garázsban és ünnepnap elvigyem lemosatni.

2021. febr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
90%
Most hogy 8-ra takarodó van én teljesen megértem, ha valaki akar nyerni pár percet vagy nem akar tömegközlekedni.
2021. febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Molyember ***** válasza:
57%
15-ös, normális ember semmilyen körülmények között nem akar tömegközlekedni. Az mindig kényszer.
2021. febr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
94%
16: ha a belvárosban akarsz egyik helyről a másikra eljutni, majd vissza, akkor a metró praktikusabb lehet, mint a dugóban ücsörögni
2021. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
31%

16

nem tudom, hogy az utóbbi időben mi a helyzet, de 10 éve mikor még BKV-ztam, akkor teli voltak a buszok nyuggerekkel.

Létszólag önként és örömmel.

2021. febr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
46%

Mert az a csúcs hogy mindenhova kocsival mennek.

Ha lehet akkor 6 személyesen 1edül

2021. febr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Azért zavar egyre több embert, mert szétcseszi a levegőt ha állandóan kocsikáznak, dugók vannak, és nem látni a folyamat végét. Lassan a törpenyúlnak is külön kocsit vesznek. Képtelenség olyan várost választani amit még nem csesztek szét a kocsik. Oké tényleg röhej hogy vannak országok ahol 2-3 m széles a járda itt meg vagy nincs vagy olyan keskeny hogy csak a kutya szájában lehet menni rajta, de ez a kocsimennyiség már beteges.
2021. febr. 4. 09:16
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!