Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek gyalog menni a városokban, miért kell naponta 5-ször autóval menni? Miért nem lehet legalább azt a kiló kenyeret és egyéb kaját elhozni biciklivel vagy gyalog?

Figyelt kérdés
Hogy hogy ez sok embernek megy, de még többen meg félnek kilépni az utcára az autójuk nélkül?

2021. febr. 4. 00:35
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

"Aki autóval jár az nem egy tömegközlekedéssel jól ellátott, kényelmes sétára levő környéken él"


Hát képzeld a kényelmes sétára levő környékeken is annyi az autó, hogy az emberek néha azért nem gyalogolnak, mert nem tudnak átjutni a zebrán, kocsiba ülnek, még több autó, és így tovább. Ebből semmi nem lesz ha valami nem motiválja őket hogy vállaljanak 2 perc kellemetlenséget a köz érdekében. Imádnak furikázni, telefont fel nem veszik mert fáj a fülük, inkább körbejárják a boltokat egész délelőtt kocsival, hol kapható az x bizbasz. Anáyznak hogy rajtuk kívük miért vannak az utakon, ja hogy ők is minek vannak ott az fel se tűnik. Egyszerűen kellene egy heti limitet hozni hogy ennyit használom a kocsit a többit megoldom máshogy. Ne menjen 20-szor a boltba csak ezért csak azért, írjon listát, legfeljebb mást főz ha elfelejtett valamit, ez már tényleg tarthatatlan ami van ebben az országban, az eu is most büntette meg az országot a légszennyezés miatt.

2021. febr. 4. 09:28
 22/34 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, én megértelek, mert tényleg vannak olyan hülyék, akik még a WC-re is autóval járnak kb, de egy random autósról nem tudnám ezt egyértelműen megállapítani, hogy ő most közelbe megy, távolabbra megy, nagy csomagot vagy nehezet akar szállítani, és azért kell autó, vagy csak el van kényelmesedve. Nem mindegy, hogy 1 kg kenyérért mész le a sarki boltba vagy csempét kell hazahozni, mert felújítasz, lehet a barkácsbolt is közel, de az áru nehéz, és sok.
2021. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
34%
El tudja, akik nyugdíjasok. 6-16 óriási dolgoztam. Àtlag 16:45-kor voltam a kisfiamért. Szar anya vagyok, mi😆
2021. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
93%
Mert n jogcímen húzzák le különböző pénzekre a gépjármű tulajdonosokat. És ha már mindenért fizet a tulajdonos, mint az állat, akkor nem a valóságtól elrugaszkodott ötlet ki is használnia azt, amire ingét-gatyáját kifizettetik vele, ahányszor csak lehet.
2021. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

22 Igen, a csempét tényleg kocsival kell hozni.


23 Sokkal jobb lenne ha nem fizetnének ennyit alapból a gépkocsi tulajdonosok, hanem a benzin kerülne annyival többe. Így ők ugyanannyival jönnek ki, illetve ha kevesebbet autóznak, akkor végül kevesebb lenne a költségük. Az hogy ennyire sok a fenntartás, tényleg ez lehet az egyik fő ok.

2021. febr. 4. 11:27
 26/34 A kérdező kommentje:
24-nek ment
2021. febr. 4. 11:27
 27/34 anonim ***** válasza:
29%

A rèszeg balesetek is azèrt vannak mert 1-2 embernek már annyira termèszetes a kocsi hogy rèszegen is beül.


Ettől érzik magukat valakinek, hogy 1 pár száz ezres koszos kocsival mászkálnak.

Ráadásul pocsékolnak is mert 6 8 személyes kocsiban ülnek 1edül. Gyakorlatilag a kicsit utaztatják.

Az alsóbbrendű kis gyalogos meg örüljön ha átmenet a zebrán.

2021. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Utolsó nem én pontoztalak le, de úgy látszik sokan magukra vették.
2021. febr. 4. 12:46
 29/34 anonim ***** válasza:
68%
Az a baj, hogy a balesetek jelentős része fáradtság miatt következik be, ami meg a túlhajszoltság következménye.
2021. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
77%

Persze, szóval a részeg balesetek altalanossagban azoknak az autósoknak a hibája akik kis tavokhoz is autot használnak?

Ugyan már.. Attól hogy lusta vagyok nem leszek felelőtlen, mint ahogy fordítva sem igaz.


A legszennyezes érthető, de ez sokkal komplexebb probléma, ha lenne rendes bicikliút lehet én is mennék biciklivel, esetleg elektromos rollerrel a belvárosba, de egyelőre ezeken a bicikli nyomokon életveszélyes. Egy ilyen infrastruktúra kiepitese, mint ami Hollandiában van, pedig nem pár év. Viszont valóban jó lenne elkezdeni. De azt az M0-as korgyuru befejezése után kéne csak.

2021. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!