Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sajnos munkaügyi posztot nem...

Sajnos munkaügyi posztot nem találok a gyakori kérdések.hu Ha munkaszerződéssel dolgozom,teljes munkaidőben. A munkáltató jogszerűen alkalmazza e, az egyszerűsített bejelentést?

Figyelt kérdés
Portás vagyonőr vagyok teljes munkaidős munkaszerződéssel 12 munkaórás, reggel hattól este tizennyolcig, másik héten, este tizennyolctól reggel hatig, nettó 1400 Ft bérrel.Bérpapírt senki nem kap, a fizetést rendben minden hónapban utalással megkapjuk. Egyik munkatársunk leszámolt, és megtudta azt, hogy Ő minden hónapban 2x 12 órás egyszerűsített bejelentést alkalmazott a munkaadónk. Már én is így vagyok bejelentve. Ha szólnánk ezért a munkaadónak, biztos, hogy elküldene, azaz megszüntetné a munkaviszonyt. Szabályosan alkalmaz e a munkaadó?
2021. márc. 21. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:
2021. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem szabályos. Ha szerődés szerint rendes munkaviszonyod van rendes biztosítottként kell bejelentenie. Erre jó lesz odafigyelni, mert az egyszerűstett munkánál TB sincs, és ha nem tudsz róla, halmozódik a tartozásod, amit magadnak kellene fizetni mert előírják már automatikusan a NAV-nál!
2021. jún. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!