Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudom, hogy elméleileg nincs...

Tudom, hogy elméleileg nincs ilyen, de gyakorlatilag igen. Szóval melyik jobb-,és melyik a baloldali közvélemény kutató intézet?

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz rá a közzétett kutatási eredményeikre és megtudod melyik, hova tartozik!
2021. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem az a fontos, hanem hogy mennyire megbízható. Ezt érdemes tanulmányozni, ez alapján ezt belelhet lőni (Medián és Nézőpont adta két legjobb előrejelzést múltkor.)


[link]


Amúgy Medián liberális vezetésű, független.

Nézőpont és Századvég inkább jobbos.

IDEA egy vicc, amúgy balos.

Iránytű másik vicc, Jobbik-közeli.

A többi olyan liberális-féle, még a Závecz megbízható valamennyire, többi kevésbé.


Sajnos ciklus közben sokan hülye adatokat prezentálnak csak egész népességre, holott választani tudó biztos szavazók a lényeg, igazából ők jelzik előre a várható választási eredményt. Szerencsére a Nézőpont nem ilyen, így az elég jó indikátor.


Ha mondjuk veszel egy Medián-Nézőpont-Závecz hármast, annak átlaga az valószínűleg elég jól leírja a valóságot.

2021. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, végignéztem egyenként a vezérigazgatókat, és azt figyeltem, hogy melyik milyen tv-ben, ki oldalán áll inkább, egyértelműen az az én véleményem is mint a tied (utolsó). Mé egy ki papírra is levezettem. Be is írom, arra az esetre ha valakit érdekelne.

Baloldal: Závech,Iránytű,Publicus,Republicon,Median,Tarki,Idea

Jobb: Nézőpont, Századvég

2021. máj. 26. 16:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Még annyit, 2018-ban a medián találta el egyedül, csak nem emlékeztem Hann Endre nevére. De egy kis nyomozással rájöttem. :-)
2021. máj. 26. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!