Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Karikó Katalin a Covid-19...

Karikó Katalin a Covid-19 elleni mRNS alapú vakcina egyik meghatározó tudományos személyisége miért nem kapott az idén Kossuth Díjat?

Figyelt kérdés
Munkáját Széchényi díjjal ismerték el.

#Vakcina és a Kossuth díj
2021. aug. 23. 19:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem kerestem rá,való igaz.

Annyit tudok,hogy régebben tudós emberek is kaptak Kossuth Díjat,erre emlékszem.

Ettől a kérdés még nem hülye,nem vagyok én egy lexikon,meg "vikipédiaguru" sem.

Állandóan leszólni mindenkit,erről szól ez a rovat.

2021. aug. 23. 20:16
 12/18 anonim ***** válasza:
28%

"Annyit tudok,hogy régebben tudós emberek is kaptak Kossuth Díjat,erre emlékszem."

Nem, nem kaptak, mivel ez egy KULTÚRÁLIS díj.

Megint nem néztél utána, csak leírtál egy butaságot.

[link]

Nem bonyolult dolog, fogod a keresőt, beírod hogy "Kossuth díj díjazottak" és máris olvashatod kik kapták meg. IDE ki tudsz írni hergelő kérdést, miért nem arra használod inkább az internetet amire való - informálódásra?

2021. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

"Állandóan leszólni mindenkit,erről szól ez a rovat."


A vessző után illet volna beírnod egy szóközt.

2021. aug. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
12/ Tudod kedves 12-es,én jól emlékeztem,hogy Szent-Györgyi Albert Kossuth Díjas tudós is volt.Tehát kapott ilyen díjat 1948-ban. Igen, kaptak régebben az alapítás után/1948-tól/ a tudós emberek Kossuth Díjat.Rosszul írtad.Én most utánanéztem.
2021. aug. 23. 20:40
 15/18 A kérdező kommentje:

[link]


A válaszod így nem hasznos számomra.

2021. aug. 23. 20:43
 16/18 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, szerintem ne fokozd!

Oda van írva a Kossuth díj leírásához egy igen egyszerűen megtalálható oldalon: "1963 óta csupán kulturális és művészeti alkotó tevékenységért ítélik oda."

Szerintem maradjunk annyiban, hogy legalább a wikipédiát próbáld meg használni mielőtt kiírsz egy kérdést!

2021. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16/A 12-es nem ezt írta amit te.


"Nem,nem kaptak,ez egy kultúrális díj"-ezzel volt vitám,nem veled.


Egyébként annak idején a gimiben tényleg tanították,hogy Szentgyörgyi Kossuth Díjas tudós volt.Szerintem ma azt sem tanítják,hogy ki volt Ő.

2021. aug. 23. 21:46
 18/18 anonim ***** válasza:

Érdekességképpen, az mRNS vakcina egyik feltalálóját törölték a Wikipédiáról is, miután az oltás lehetséges hosszú távú mellékhatásaira figyelmeztetett.

(A cikk angol)

[link]

2021. szept. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!