Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted a feministáknak mi...

Szerinted a feministáknak mi a fontos?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
25%

#20

Mégis milyen "többletjogokat"? :D


#16

A legtöbb amit te leírtál (már ha te írtad az #12-es választ) a biológiai felépítés miatt értelmetlen felhozni, főleg a két nemnek az izomzata eltérései miatt.

2021. aug. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
57%

21: többletjogok:

-50%-os kvóta parlamentben, vezetői helyeken punci alapon.

-Alacsonyabb felvételi ponsztám küszöb nőknek.


Most ennyi jutott eszembe.

2021. aug. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
41%

#22

És ezek valósak vagy csak te (vagy más valaki) hasra ütve kitalálta, hogy ezt akarják a feministák?

2021. aug. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
57%

23: hát persze hogy én találtam ki, miért is mondanának ilyen butaságokat a feministák?

Amúgy te milyen feminista vagy, ha ezekről még nem hallottál? Vagy csak te is valóságtagasdásban élsz, mint a balos szerencsétlenek legnagyobb része?

2021. aug. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:

#18:


Ez mind szép és jó, de hogy akarod ezeket elérni. Mit tennél érte? Nekem a fő problémám egyébként az, hogy sok minden, amit leírtál egyéni dolog, egyénnek kell megoldania, mert más nem tudja megoldani helyette.

2021. aug. 29. 10:04
 26/70 anonim ***** válasza:
47%

#25 az a baj, hogy ezek olyan dolgok amiket egyrészt a nevelés másrészt a társadalmi nyomás határoz meg. Én tudom, hogy rám a szüleim hatalmas nyomást gyakoroltak, hogy legyek nőies, ne legyek domináns, ne tűnjek túl okosnak, ne legyek rendetlen, öltözzek fel szépen stb. és az indoklás mindig az volt, hogy mert lány vagyok és ha ezt nem csinálom, egy férfi sem fog szeretni. Apukám például nem mer bonyolult dolgokat főzni, mert azt hiszi nem ért hozzá, mert férfi. Egyébként sok tanulmány van róla, hogy az hogy mit hiszel hogy a te csoportod tud csinálni vagy kell csinálnia nagyban meghatározza az érdeklődésedet és az eredményeidet is.


Szerintem amit ez ellen leginkább lehet tenni, az az hogy eloszlatjuk a tévhiteket a fejekben. Hogy mindenhol ahol fontos kifejezzetten kiemeljük, különösen az iskolákban de felnőtteknél is, hogy a lányok nem érzelmesebbek a fiúknál, nem értenek jobban a gyerekekhez, nem tudnak jobban rajzolni, a fiúk nem jobbak természettudományokban, nem gondolkodnak logikusabban stb. Szerintem leginkább az kell, hogy mindenkihez eljusson az, hogy ezek a tévhitek amiket a nemi szerepekről hiszünk tényleg csak tévhitek. És már ez sokat segít.

2021. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
47%

Nyilván ettől még lesznek depressziós férfiak (és nők is) de ha pl. felhívjuk rá a figyelmet, hogy mennyi férfi depressziós akkor talán nekik is könnyebb lesz felismerni, hogy igen ez a baj, és könnyebben mennek pszichológushoz.


A másik meg ami szerintem fontos, az az, hogy a szülők a fiaikat is ugyanúgy kötelezzék a házimunkára mint a lányaikat, hogy hozzászokjanak, hogy ez természetes. Sajnos sok családnál a fiúknál elnézik ha nem végez házimunkát, míg a lányoknál elnézik ha nem ért az elektronikához és nem tud szerelni. És így mivel mindkét nem már hozzászokott az egyik feladathoz, felnőttként is inkább azt fogja csinálni amiről már van fogalma. Pedig ha egyedül lakik az ember akkor mind a kettő képességre szüksége van.

2021. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim válasza:
49%
Manapság miért játsza el sok férfi (főleg ezen az oldalon) hogy a férfiak el vannak nyomva? Ennyire unatkoztok?
2021. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
59%
#28 Talán mert a férfiak el vannak nyomva?
2021. aug. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
57%

#28, meetoo mozgalom mond valamit?

Pedig ti találtátok ki, ne játszd a teljesen hülyét.

A baj az, hogy amit ti jogszerűnek gondoltok, az már jelentősen túllő minden normális határt.

De tudjuk, nálatok az egyenlőség számokban kifejezve a kb 80%, 20% arány.

#11, amilyen általános nőimádat van köztetek, feministák között, jogosan hiheti bárki, hogy leszbikusok vagytok. Amúgy érdekes, femináci face-s fórumok profiljait nézegetve a "nők" 99%-a egyedülálló, kutyás, macskás akárki. Mondjuk ez is sokat elmond....

2021. szept. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!