Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted a feministáknak mi...

Szerinted a feministáknak mi a fontos?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még azt akarom hozzátenni, #59 hogy én tényleg maximálisan egyetértek, hogy a férfiakon nagy a nyomás, hogy legyenek sikeresek. És én sajnálom a férfiakat, hogy ennyi hülyeséget kell csinálniuk, hogy "férfiasak" legyenek. Én abszolút az egyenlőségért vagyok, hogy mindenki szabaduljon meg a teljesen felesleges nyomástól, hogy milyennek kéne egy nőnek vagy férfinak lennie. És semmiképp nem akarom, hogy a nők nyomják el a férfiakat. Viszont csak akkor fogok a férfiak jogaiért küzdeni, hogyha cserébe ők is hajlandóak az én jogaimért küzdeni, szerintem ez érthető.
2021. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
58%

"Te miért nem egy feministával akarsz össze jönni?"

Kb. minden csaj feministának hiszi magát, szóval ez így nem igazán egy kategória. Elég részletesen leírtad, hogy te mit értesz feminizmus alatt, de szerintem ha 10 másik nőt kérdeznénk meg, 10 különböző dolgot magyarázna belé. Még Vajna Tímea is feministának hiszi magát, mert a férje pénzéből erős, független nő lett.


És hogy miért a feministákat kell utálni: a nőgyűlölő tartalmak 90%-ban nem az olyan nők ellen irányulnak, mint te. Leginkább a pláza 3,14kat, tini r*bancokat, "aranyásókat" szokták mocskolni, amin rendszerint a magukat feministának gondoló emberek háborodnak fel.


Ill. az sem mellékes, hogy 20-on évesek körében lányokra jóval nagyobb a kereslet, minta kínálat. Kb. 52% férfi és 48% nő van ebben a korosztályban, s férfiaknál még a 30+-osok is udvarolnak fiatal csajoknak. Nőknél 50+-nál üt vissza ez. De ilyen szempontból nagyon nem jó az, hogy a társadalom a fiatalabb nő - idős férfit tolerálja, de fordítva nem. Demográfia miatt pont fordítva lenne egyensúlyban a dolog.


Illetve nagyon szép elgondolás ez a "harcouljunk egymás jogaiért", de szerintem a BLM, Pride, MeToo stb... teljes mértékben közröhely tárgyává tette az összes egyenlőségért való törekvést. De ez már egy teljesen más téma.

2021. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
38%

És akkor most ha ezek közröhely tárgyává tették az egyenlőségért harcolást akkor adjuk fel?


Én tudom, hogy sok feminista sem ért egyet velem, mivel sok feminista tartalmat fogyasztok. Viszont ettől függetlenül, amikor én a férfiaknak a saját álláspontomat elmondom, csak azt szűrik le belőle, hogy "oké te nem vagy olyan utálatos feminista mint a többi" de azt, hogy milyen problémákról beszélek, amik miatt a nők hátrányos helyzetben vannak, akkor már rögtön nem is érdekli őket, mert hát nem az ő problémájuk. És ez nagyon bosszantó.


Alapvetően a párkeresés egy elég szar dolog. A férfiakba belenevelik hogy nekik egy szép fiatal fullos nő kelljen, mert egy nőnek csak a külseje az érték, a nőkbe meg hogy sikeres, gazdag pasi kelljen nekik, mert egy férfin meg csak a pénze és a tekintélye az érték. És vannak akik ezt jól ki tudják használni, vannak akik meg el vannak nyomva.


De iszonyatosan idegesítő, hogyha próbálod felhívni a figyelmet egy valós problémára, és folyton mindenkitől csak azt a választ kapod, hogy ilyen nincs, egyenlőség van, hagyjál békén. Mellesleg még akkor is, ha férfiaknak beszélek férfiak problémáiról, akkor is sokszor ezt a választ kapom.


Na szóval amit mondani akarok, az az, hogy ne az ellenségképet keressük rögtön a másikban, hanem legyünk empatikusak egymással és hallgassuk meg a másikat és vegyük komolyan. Én gyakran úgy érzem, hogy hiába vagyok empatikus a férfiakkal ezt nem kapom vissza.

2021. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
76%

#63

Mert nem te vagy az első, aki próbálja felhívni erre a figyelmet, s mikor az 1000-ik helyről hallod már a problémát és mellé egy olyan okfejtést, amitől a falhoz vered a fejed, akkor az 1001.-et meg sem fogod hallgatni. Abszolút egyetértek veled ebben és én is ilyesmire gondoltam, amikor azt írtam, hogy közröhej tárgyává tették a feminizmust és ez rettentően frusztráló. De nem csak a feminizmus, lmbtq, blm stb... lett közröhej tárgya, jobboldal is kisajátította többek között a nemzet, vallás fogalmát. Igazából olyan ideológiát nem tudnék megnevezni, amibe teljes lelkesedéssel hinni lehetne, mert mindenben ott a politika és mindenütt vannak olyan szélsőségesen idi*ták, akiket inkább el kellene küldeni a búsba és nem tolerálni és elfogadni. Feminizmus terén nem tudom milyen példát lehetne hozni, de LMBTQ-nál ott van "Desmond is Amazing", aki demoralizálja ezt az egészet és még 1001 társa. Na de ez is nagyon off topic.


"A férfiakba belenevelik hogy nekik egy szép fiatal fullos nő kelljen, mert egy nőnek csak a külseje az érték"


Férfiakban is megvan ugyanez a benyomás, hogy a nők csak a magas, jóképű, alfahím férfiakat rajongják körbe, mást pedig észre sem vesznek. Csak férfiként valahogy nem annyira menő ezt hangoztatni, mint nőként.

2021. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
15%

Még annyi, hogy itt GYIK-on vagy bárhol máshol az interneten, ahol leginkább a trollság dominál, ne várj empátiát. Mindenki ahhoz szokott, hogy a másikat egy kommenttel beoltja, aztán ettől lesz népszerű. Valóságban, szemtől-szembe beszélgetésekben pedig (legalábbis szerintem) kapsz normálisabb férfiaktól is empátiát, ha nem is olyan sokat, mint egy nőtől. Csak férfiaknál az önsajnáltatás meg a social justice warriroság nem annyira népszerű téma. Ehhez pedig hozzájön az is, hogy aki nagyon agresszívan nyomatja ezt, az legtöbbször nagyon közönséges ember.


De ha már közhelyek puffogtatunk: a nők pedig leginkább azokhoz a férfiakhoz vonzódnak, akik semmibe veszik őket, bunkók, beképzeltek, nárcisztikusak, és nyilván ha a két nem közötti kommunikáció nagyobbik részét teszi ki a nárcisztikus p*csfejekkel való beszélgetés, akkor a nők jóval nagyobb részét tapasztalják meg ennek, mint amennyi a valóságban van.

2021. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
56%
De hogy sosem lehet úgy beszélni a női politikai aktivizmusról, hogy a férfiak fel ne hozzák a baszást, a farkukat meg a társkeresési problémákat, az RÖHEJ.
2021. szept. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
83%
66# na ilyen special pont nincs valamit nagyon benéztél
2021. szept. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
52%

#65 valaki írta, hogy a nők legyenek empatikusabbak a férfiakkal. Én arra reagáltam, hogy én szívesen vagyok empatikus, de csak ha ezt vissza is kapom. Élőben is vannak férfiak akik megértik, vannak akik nem, nem mondom, hogy senki sem, a barátom például mindenben támogat, és még van pár aki megérti amit mondok. Én értem, hogy az ami nem a te életedet befolyásolja, az kevésbé izgat.


Ebben igazad van, nekem is feltűnt, hogy a nők gyakran a toxikus férfiakhoz vonzódnak. Bár szerintem ez is nevelés kérdése, ahogy a médiában is pl. elég toxikus párkapcsolatokat mutatnak mindig. Így a nők azt hiszik, hogy a seggfejekhez kell vonzódniuk mert ők menők. Vannak feministák, akik azt mondják (nem az én véleményem), hogy pont ez a patriarchális társadalom, hogy van egy konkrét csoportja a férfiaknak (nem az összes férfi) akiknek a hatalom a kezében van, mind a nők mind a többi férfi felett. Na mindegy, ez már megint más, ebbe ne menjünk bele. Én is azt hittem kiskoromban, hogy egy térfi legyen menőbb, okosabb, sikeresebb mint én mert az férfias. De aztán rájöttem, hogy egy ilyen férfi mellett nem lennék boldog.


Na mindegy, örülök, hogy lehet itt néha értelmes vitapartnerre is találni.

2021. szept. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
84%

#68


Azokat mind én írtam, legalábbis #59, #62, #64, #65-öt, én is örültem a vitának, 90%-ban egyet is értek veled, úgy érzem a téma túl lett beszélve (:.

2021. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
5%
A hatalom
2021. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!