Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted a feministáknak mi...

Szerinted a feministáknak mi a fontos?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:

"ha a nők nem bírnának semmit akkor nem léteznének női sújemelők se élsportolók"

Oké, de ők erre külön napi szinten edzenek. Azért egy átlag dolgozó nő nem fogja magát kigyúrni csak mert neked nem tetszik, hogy a női dolgozok nem emelgetnek 4-10 kilós dolgokat helyetted.


"ha a gyerek minden áron az apjával akar lenni"

Ilyenkor egy értelmes bíróság figyelembe veheti a gyerek akaratát is, persze ez attól is függ, hogy a bíróság szemében mennyire döntésképes a gyermek.

Azt meg azért vegyük figyelembe, hogy egy apai törődés/szeretet merőben eltér egy anyaitól. Ahhoz meg a bírósági döntésnek semmi köze, hogy az anya mit tesz a házában, főleg mert lehet csak valaki véleménye, hogy rossz szülő. Például az anyós is mondhatja rád, hogy rossz szülő vagy közben meg nem is és a bíró meg ugye nem él veletek egész nap, hogy erről dönthessen.

Meg az ha a gyerek az apjával akar lenni, de a bíróság szerint az anya alkalmasabb az elhelyezésre, akkor nem az apját választják.


A versenyeken alapból sem szokás nőket és férfiakat egymás ellen játszatni. Mert a testi erőnlét még akkor is különbözni fog. Mindegy mennyire edzi és gyúrja magát egy nő, a férfi akkor is erősebb lesz ugyan annyi edzés és gyúrás alatt.



Amiket írsz azok csak siránkozások a részedről. Bárminemű logikus átgondolás nélkül.

2021. szept. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
27%
#50 sok feminista szerint (szerintem is) ez is diszkriminatív nőkkel szemben, hogy a gyerekeket mindig csak a nőkkel kötik össze. Azért adják mindig az a anyának a gyereket, mert a társadalomban csak az a fogalom létezik, hogy anya, olyan, hogy apa nincs (ez már kezd megváltozni). Ez alatt azt értem, hogy ha egy nő szül onnantól kezdve társadalmi elvárás, hogy az egész élete a gyerek körül forogjon, áldozza fel a saját álmait a gyerek jóléte miatt. Ha nem maradsz otthon amíg csak anyagilag megengedheted GYES-en, szar anya vagy aki nem szereti a gyerekét, ha karriert építesz gyerek mellett, szar anya vagy. Ezzel szemben egy férfi kiválaszthatja, hogy mennyi időt tölt a gyerekével és még ha egész életében csak dolgozik és alig látja a gyerekét, akkor se mondja senki, hogy szar apa. Mert az apák felé kb. semmi elvárás nincs. Vagyis eddig nem volt, mostmár ez lassan kezd változni. De manapság már nem annyira ritka, hogy az apa kapja a gyereket bíróságon. Egyébként az is baj, hogy a férfiaknak ment pont arra van társadalmi nyomás, hogy ha túl sokat foglalkoznak a gyerekkel akkor puhányak, ha házimunkát csinál akkor papucs.
2021. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
15%
#52 Amióta világ a világ, azt várták el a férfiaktól, hogy eltartsák a családjukat (a feleségükkel együtt). Ez most sem változott, csak ti nők - tisztelet az értelmes, nem feminista kivételeknek - már nem vagytok hajlandók tenni cserébe semmit.
2021. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
92%

Miért egy nő nem mehet el dolgozni vagy mi? 😃

Egy nő nem tarthatja el a családot? Dehogyisnem, hagyjuk már ezeket a hülye példákat

2021. szept. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
3%
De, elmehet, de sokan nem hajlandók, és aki igen, az sem keres annyit, amennyi elég neki, ezért aztán a párja keresetét is elkölti. Az meg egyenesen sci-fi, hogy a nő tartja el a családot. A lehetősége megvan rá, de erre egy nő sem képes, hacsak nem a punciját használja rá valamilyen módon.
2021. szept. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
80%

Te fogyatékos vagy amúgy? 😃

Rengeteg nőt tudok aki egyedül tartja el a családját és köszönik szépen tökéletesen elvannak anélkül, hogy anyukának be kellene vetnie a puncija erejét

2021. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
63%

#55 de ugye azt tudod, hogy a feministák pont szért küzdenek, hogy a nők képesek legyenek eltartani a családot?

Egyrészt már most is van egy csomó nő aki képes rá, másrészt meg nem azért keresnek kevesebbet a nők, mert nem képesek a munkára, hanem egyrészt nevelés másrészt meg mivel ők nevelik a gyerekeket, nem jut elég idő a munkára.


#53 itt te nagyon összemosol kétfajta nőtípust. Igen, vannak nők akik azt várják el, hogy a férfi tartsa el a családot de messze nem az összes. Nem tudom, hogy ti ezt honnan veszitek, hogy a feministák azt akarják, hogy a férfi tartson el a nő meg ne csináljon semmit. Feminista körökben pont hogy inkább azt várják el, hogy csinálj házimunkát és foglalkozz a saját gyerekeddel. Úgyhogy nyugi, én nem várom el tőled, hogy eltartsd a családot.

2021. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
48%
#57 De minek küzdenek érte, ha nem lennének hajlandók rá akkor sem, ha képesek lennének? A feministáknak csak a jogok kellenek, a kötelességek nem.
2021. szept. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
8%

#57


Szerintem meg az egy konkrét jelenség, hogy a 20 éves csajok 30-40-es pasikat keresnek, akinek már van autója, lakása, mert nekik nem füllik a foguk a munkához, illetve ahhoz, hogy egy velük egykorú férfival együtt alapozzák meg anyagilag a jövőjüket. És ezt az egész ocsmány gondolatmenetet letudják annyival, hogy ők "érett" férfiakat keresnek.


És akkor itt van ez a társadalmi nyomás, hogy a férfi vegyen lakást, vegyen autót, és egyedül érjen el mindent és ez olyan kemény társadalmi nyomás, hogy (szerintem) részben ennek tudható be az, hogy az átlag férfi lassan a nyugdíjas kort sem éri meg. Közben a nők ráadásul 40 év munka után nyugdíjba mehetnek, míg a férfiak halálukig adóznak, hogy a vénasszonyoknak legyen nyögdíja.


És akkor erre még a feministák rátesznek egy lapáttal, mert ti csak azt látjátok, hogy a férfiak keresik a több pénzt és a férfiak lesznek a főnökök. Közben rámegy az egésszégünk, és az életünk nagyobbik része erre, és az, hogy ezzel kapcsolatban nektek semmilyen empátiátok nincsen, és az egész feminizmusotok átváltozott valamiféle férfi gyűlöletté, ami önreflexiót NYOMOKBAN SEM tartalmaz és a férfiakat okolja mindenért, az a legtöbb férfinak ellenszenves.

2021. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
55%

#59 igen ezek mind valós problémák. De te miért vagy dühös a feministákra, hogy nem foglalkoznak a férfiak bajaival hogyha te sem vagy hajlandó a nők bajaival foglalkozni? Nekem van empátiám férfiakkal szemben, én tudom, hogy nagy a nyomás a férfiakon, hogy jól keressenek és ez nyilván valóan nekik sem jó. Ebben igazad van.


És akkor most jön az amit nem értek. Te miért nem egy feministával akarsz össze jönni? Hogyha azok a nők, akik "érett" férfiakat keresnek és eltartatják magukat (akik általában nem feministák) ekkora pszichés nyomás alá helyeznek, akkor miért pont a feministákat kell utálni? Miért nem azokat a nőket akik pénzéhesek és kihasználják a férfiakat? Én feminista vagyok, húszévesen húszéves barátom van (mint legtöbb ismerősömnek) és kifejezetten nem akarom, hogy ő keresse a pénzt amíg én otthon maradok. Szerintem mindenki ki kell vennie a részét mindenből.

2021. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!