Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Augusztus 31-én lejárt a...

Augusztus 31-én lejárt a személyim. Szeptember 3-án koncertre mennék. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Igen, gyagya vagyok, előbb is gondolhattam volna rá... Teljesen elfelejtettem, hogy most le is jár majd. Holnap megyek és kérek ideiglenes személyit. De a védettségin ugyebár az előző személyim száma van...


Ideiglenes személyi jó az oltásimhoz? Megvan a papír is, amit akkor kaptam, amikor oltottak, azt esetleg elfogadják, ha megmutatom?


Vagy van még valamilyen érvényes hosszabbítás a korona miatt, ami miatt még használható most?


Vagy igazából senki sem nézi a dátumot, csak legyen azonos a név a két kártyán és esetleg bejuthatok így is?


Köszönöm a segítséget!



2021. szept. 1. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez szerencse kérdése.

Ha általánosságban vesszük, akkor azt nézik csak meg tied-e a személyi, tied-e a védettségi és az utóbbinak az érvényességét.

Ha szerencséd van akkor csak rápillantanak a védettségire és be is engednek minden más nélkül - viszont ha peched van és kifogsz egy olyan embert aki kötözködni akar, akkor nem fog beengedni.

Ha biztosra akarsz menni akkor holnap menj be egy kormányablakhoz és csináltasd meg a személyidet!

Én azt mondanám, hogy nem lesz gond enélkül sem, de nekem az ilyenek nem szoktak bejönni, így nem is mondom.

2021. szept. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szemelyi azonnal elkeszul ... nem? (en igy emlekszem)
2021. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nem, kapsz egy papírt arról, hogy mik az adataid, mi az igazolvány számod és hogy hivatalosan ez a személyidet helyettesítő papír amit el kell fogadniuk a személyid helyett.

Az igazolvány később készül el a központban és postán küldik vagy be kell menni érte.

2021. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. Igen, én is úgy vagyok már vele, hogy igazából hivatalosan kb reménytelen bejutnom, ha kötekednek. Csak reménykedem, hogy jó embert fogok ki, mást mostmár nem tudok csinálni... Elindítom a folyamatot aztán meglátjuk. Csak az zavar, hogy be vagyok oltva tehát ilyen szempontból nem lenne akadálya, csak hülye voltam és elfelejtettem a papírokat.


2. Hát, én azt olvastam 8-10 nap a postázás :( Meg elvileg azzal együtt küldik ki az új védettségit is, mert igazából az sem jó így, hogy ez lejárt.


Köszönöm Nektek a válaszokat!

2021. szept. 1. 22:19
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Ha a kormányablakhoz holnap bemész, az ideiglenes személyi amit azonnal adnak az tökéletesen elég utána. A gyerekem még külföldre is utazhatott vele, az indulás reggelén vettük észre hogy lejárt a személyije, 3 órával később már meg is volt és mehettünk.

Aztán majd később megkapod a rendes igazolványodat is .

2021. szept. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A jogositvany is megfelelo azonositasra.. Van? Esetleg utlevel?
2021. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!