Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a helyzet a sok bezárt,...

Mi a helyzet a sok bezárt, berácsozott, bedeszkázott, stb üzlethelyiséggel?

Figyelt kérdés

Van, ami már vagy 15 éve ugyanolyan állapotban van, némelyiket már rég feltörték, egy darabig csövesek voltak bennük.

Hol van ezeknek a tulajdonosa? Rég meghaltak, vagy az önkormányzat/főváros/állam hagyja így a sorsukra ezeket.

Elég magasak az ingatlanárak, kétlem, hogy ne lehetne hasznosítani ezeket. Tele van velük a belváros és a külső kerületek is.



2021. szept. 9. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nincs rájuk igénye senkinek. Majd egyszer ledózerolják.
2021. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Főleg a belvárosiak a lakóépületek földszintjén vannak, nem hiszem, hogy le tudnák dózerolni. Amik meg a külső kerületekben vannak, már 10-15 éve pontosan ugyanúgy állnak.
2021. szept. 9. 15:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon elég nehéz egy vállalkozást beindítani a nulláról. Elég bürokratikus a rendszer, a közterheket a kezdetektől fizetni kell. Nincs annyi vállalkozó szellemű ember, akinek pénze is van, jó ötlete is van, amennyi üres helység. Én is kiakartam bérelni egyet, mert itt is van egy csomó üres,de feladtam.
2021. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Láthatóan a kormányzat és a helyi önkormányzatok sem tesznek semmit az ügyben, magasan tartják bérleti díjakat, eladni meg nem merik.
2021. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod vegyes a tulajdonjog. Van ami magántulajdon azzal nem sok mindent tudnak tenni a hatóságok - kivéve ha életveszélyes állapot áll fent (felszólítják a tulajt tegyen ellene, pl. kerítse be, zárja le ha nem teszi akkor pénzbünti, de elvenni nem tudják tőle az ingatlant). Amelyik önkoris ott meg szintén vegyes a helyzet. Sok ingatlan rendezetlen (pl. per alatt áll), másikban a bérleti díj vagy a bizonytalan helyzet tartja vissza a potenciális bérlőket (befeccel egy csomó lét hogy utána 1 éves bármikor felmondható szerződéssel szúrják ki a szemét). Ja meg többnyire olyan helyen van ahol a kutyának sem kell. S tény ami tény, tényleg pazarlás kapásból a mi környékünkön is tudok vagy 5-6 helyet ami évek óta üresen áll.
2021. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Miért éri meg nekik az, hogy senki sem bérli ki, ahelyett, hogy olcsóbban próbálnák meg kiadni?

Én például annak is örülnék, ha valaki havonta fizetne ötvenezret, ahelyett, hogy üresen állva romlik az állapota.

2021. szept. 9. 18:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés.


Vsz nem tudják kiadni ilyen állapotban és nincs kedvük költeni rá. Na meg biztos spekulál rá vki, hogyha romos akkor occóért fogja megvenni.... ble

2021. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt el tudom képzelni, csak majd akkor maradnak hoppon, ha már az összedőlés szélére kerül az épület.
2021. szept. 9. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!