Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tiltják a Modernát, mennyi...

Tiltják a Modernát, mennyi időn belül kerül sorra a többi?

Figyelt kérdés

“ A svéd egészségügyi hatóság úgy döntött, hogy az amerikai Moderna Inc. koronvírus-oltását nem adják be 30 évnél fiatalabbaknak, mivel aggódnak a lehetséges mellékhatások miatt” és már Dániában is betiltották a gyerekek oltását a Modernával.


Eddig elvileg minden vakcina jó volt, mégis betiltották az AstraZenecát (Európa szerte), a Janssent (Szlovéniában), és a híres mRNS Modernát is Svédországban, illetve Dániában.


Én támogatom az idősek beoltását, hiszen rájuk veszélyes a vírus, és kisebb kockázata van az oltásnak, de a fiatalok körében tiltanám!


Ha fokozatosan tiltják az istenített oltásokat a fiatalok körében, akkor várhatóan mennyi időn belül jelentkezik még több mellékhatás a Pfizerre nézve? Egyébként a Modernában a Japánok idegen anyagot is találtak.



2021. okt. 8. 00:52
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:

#20


Ez igaz. A legtöbbet valóban a Pfizert emlegetik. Szerintem azért, mert új a technológia. Mármint nem legyengített vírussal dolgozik. Mint a pl. a Sinopharm. Viszont az elején még szinte csak ez volt. Jó sok idős embernek beadták, miközben tudták nagyon jól, hogy az ajánlás 59 év alattiakra vonatkozik. Meg is lett az eredménye. Sok idős korú embernek nem volt hatásos. Azt szívjuk most. De nem volt hirtelen más. A Pfizer nem tudott olyan mennyiségben gyártani az elején, hogy gyorsan minden országba küldjön. Ráadásul a "nagy tesztelés" egy országban volt. Ők kapták az első nagyobb adagot. Azt a keveset, pár ezer adagot, amit kaptunk, azt az egészségügyisek kapták, és az idősek kis része. Viszont gyorsan akartak oltani. Elérhető pedig csak a Sinopharm volt akkor.

Biztosan ennek is van mellekhatasa némelyekre. Nem vagyunk egyformák. De szerintem inkább a gond vele első sorban az, hogy nem elég hatásos. Sokaknál.

Sok ismerősöm van, aki a "régi jó" -hoz ragaszkodik, és örül, hogy ezt kapott. Én egyiket sem akartam. Tartottam tőlük. Egyszer rosszul lettem az influenza ellenitől. (Erről se beszélnek soha. Pedig van. Csak nem panikolnak már tőle az emberek, nincs hír értéke. )

Párom kivarta az mrns-t. Ő mindenképp azt akart.

En azt sem. Rám bízta.

De elmagyarázta mi ez a technológia, mi van az oltasban. Így beadattam én is lassan fél éve.

2021. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:

A sputnyik, astra, janssen gmo oltások. Ez ott szerepel hivatalosan a betegtájékoztatóban, nézzétek meg. Soha be nem szúratnám magamba, és ha már most vérrögöt okoznak, akkor mi lesz később?


A Modernában idegen anyagot találtak a Japánok, és most már északon is tiltják, úgyhogy valami nem oké.


A Pfizer pedig stabilnak bizonyult eddig, de nekem nagyon gyanús, hogy egy ennyire invazív technológia ennyire ne okozna semmilyen mellékhatást. Állítólag a fb-n van egy csoport, aminek 60 ezer tagja van, és a Pfizer okozta mellékhatásoktól szenvednek.


A kínaival pedig az a baj, hogy állítólag nem hatásos.

2021. okt. 10. 10:21
 23/58 anonim ***** válasza:
79%
Inkább ne legyen hatása a vakcinának, mint hogy belehaljanak az emberek az oltásba. Mondjuk még a Sinopharm is rosszabb a semminél, mert több ember attól lett covidos a környezetemben, de az legalább csak egy nátha, nem szívizomgyulladás vagy vérrögképződés.
2021. okt. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:

#22: Nem hatásos, de legalább (talán) kevésbé árt.

[link]

2021. okt. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:
Aki csak a védettségi miatt venné fel az oltást, annak tökéletes a kínai. Jobb lenne, ha nem kellene semmilyen, de ha muszáj, akkor csak ez az egyetlen út.
2021. okt. 10. 10:28
 26/58 anonim ***** válasza:
72%

#22


Párom 101 éves mamája Astrat kapott jó fel éve. Semmi baja. Pár hete kapott Modernát. Semmi baja.

De valoban okozhatnak problémát, az arra érzékeny embereknél.

A Modernaban vmi anyagot találtak, vmi fémet. Az egyik gyartosoron. Leallitottak a termelést. Nagyon sok cikk van fent erről külföldön.

En is és a párom is azt kaptunk több mint fél éve.


A prfizer-nek is akad mellekhatasa, én nem tudok olyan oltástól, gyogyszerrol ami mindenkire nézve biztonságos, vagyis nem okoz mellekhatast. Ami rád nézve semmilyen káros hatással nincs, meg még több száz vagy ezer emberre sem, az engem lehet, hogy megöl ez ilyen.

Láttál már allergiás reakciót hajfestékre? Én igen.

Es a mai napig festik vele a hajukat több millióan. Mert nekik nem volt bajuk tőle. Ezt így nézik.


A prfizer mellekhatas csoport: sokan kamuznak, sokan úgy gondolják az oltastol lett bajuk, sokan túloznak. Nem mondom hogy nincs közöttük olyan, akinek valóban lett valami, de biztos hogy ritka.

Éppen itt, a gyakorin írta le egy férfi, hogy megkapták az oltást a feleségével. Attól eltekintve hogy kicsit érzékeny volt az oltás helye, semmi probléma nem volt. De hallotta, hogy a felesége, a szomszéd asszonynak már úgy adja elő, hogy majdnem leszakadt a karja olyan kínokat állt ki. "Ennyire kell ezeket komolyan venni."



En nem mondom,hogy nincs, de fenntartással kell kezelni ezeket. Az emberek imadnak "áldozatok" lenni, túlozni, sőt, hazudni.

Es itt vagy akár a facebookon nincs ennek következménye. (Vagyis van, de azt ők ugye nem tudják, fel se fogják.)

2021. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
24%

#23


Nekunk semmi bajunk nem lett tőle.

Mama: astra

Bírónő ismerős és férje: Sinopharm

Testvereim: Pfizer, Sinopharm, sputnyik

Párom, én: moderna

Párom kollégái ~160 ember mrns oltasok. Mindenki jól van.


Semmi olyan nincs benne, ami gondot okoz. De vannak bizonyos osszetevokre erzekeny emberek. Ez bármikor bármilyen más anyaggal szemben elojohet ha nem tud róla vagy egy egészségügyi problemajarol.

Semmi olyan vivő anyag nincs benne amit az elemiszeripar ne használna.

2021. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:
27: örülök, hogy jól vagytok, a sejtbiológiáról viszont szerintem fogalmad sincs. Nemhogy semmilyen olyan anyag nincs benne, amit az élelmiszeripar ne használna, hanem ez a technológia EMBEREN még soha korábban nem volt kipróbálva. Minimum 5-10 év kellene ahhoz, hogy biztonságos és használható legyen. Az emberi sejtekbe soha nem került be semmi, amióta a világ az világ, kivéve most. Minden gyógyszer sejten kívül fejtette ki a hatását (még az oltások is). Kíváncsian várom a fejleményeket és csak remélni tudom, hogy nem lesz belőle baj.
2021. okt. 10. 10:52
 29/58 anonim ***** válasza:

#28


Köszi a jókívánságot!

Nem izgulok. Nem kell hozzá ennyi idő. A tesztek megvoltak. A technológia nem új.

Bár mondom, én is tartottam tőle, nem gondoltam, hogy oltatok. De párom türelmesen elmagyarazott mindent. Igy megertettem mi ez, és egyáltalán nem tartok tőle. Persze izgultam, mert az influenza ellenitol egyszer rosszul voltam.

2021. okt. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

A technológia márpedig új, és eddig még nem volt az embereken kipróbálva. Hidd el, én minden lehető forrásnak már utánaolvastam.

Azt hiszem 2015ben végeztek teszteket egy szűk csoporton, de soha nem jutottak el a második klinikai fázisig. Plusz akkor még nem létezett az a lipidburok, amit tavaly fedezett fel Karikó.


Na de mindegy, én remélem, hogy jól lesz mindenki!

2021. okt. 10. 11:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!